Obserwuj nasGerontolodzy z Uniwersytetu Bowling Greek, dr. Wendy K. Watson i dr. Charlie Stelle, przeprowadzili badania na temat randkowania online w starszym wieku. Brak danych oraz jakichkolwiek opracowań związanych z tym zjawiskiem były bezpośrednim powodem, dla którego dr. Watson i dr. Stelle przyjrzeli się zagadnieniu randkowania online przez osoby starsze.

Już na etapie gromadzenia danych okazało się, że osoby starsze prezentują swoje profile w zupełnie inny sposób niż ludzie młodzi. Dla seniorów nie jest najistotniejszy, ani wygląd zewnętrzny, ani status społeczny. Nie jest zaskoczeniem, że starsi użytkownicy serwisów randkowych nie skupiają się na dyskusjach na temat sprawności seksualnej i rozrywek. Swoją kondycję i stan zdrowia opisują najczęściej słowami: „młody/a sercem” i „aktywny/a”.

Seniorom zależy na wiernej autoprezentacji i w swoich profilach skupiają się na takich zagadnieniach, jak: uczucia, inteligencja, niezależność, cele, religia i duchowość, przekonania polityczne, zdrowie. Watson i Stelle sugerują, że serwisy randkowe nastawione dotychczas na osoby młode powinny dostosować się do oczekiwań osób starszych i umożliwić użytkownikom podanie w profilu informacji istotnych dla seniorów.
Starsi użytkownicy portali randkowych wyróżniają się nie tylko profilami, ale też celem samego randkowania. Osoby starsze mają jasno sprecyzowane oczekiwania względem potencjalnego związku. W tej randkowej stanowczości prym wiodą panie. Starsze kobiety nie lubią marnować czasu. „Chcą one szybko podjąć decyzję, gdyż wiedzą, że życie jest zbyt krótkie na gierki” – podsumowuje dr. Stelle.

Jak widać, pragnienie znalezienia miłości nie ma terminu ważności…

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# Andy 8 lat temu
Seniorzy przełamali już strach przed komputerami i internetem i zaczęli korzystać w pełni z jego możliwości. A seks i erotyka był jednym z motorów rozwoju internetu.