Obserwuj nasLaura Brashier, która przeszła operację raka szyjki macicy uruchomiła projekt 2Date4Love (2date4love.com), przeznaczony dla osób szukających miłości i bliskości, ale z różnych powodów nie mogących uprawiać seksu (np. operacja lub dobrowolny wybór). Projekt już sam w sobie przeciwstawia się powszechnemu przekonaniu, że wszystkie związki muszą być oparte na seksie.

Celem serwisu jest „umożliwienie ludziom, którzy nie mogą uprawiać seksu, odczuwania miłości, bliskości i intymności na ich najwyższym poziomie”. Sama założycielka portalu twierdzi, że chce umawiać się na randki bez presji ciągłego myślenia o seksie: „[…] Nie zaprzątanie głowy myślami o seksie gdy rozmawiam z mężczyzną daje mi uczucie swobody i wolności. Zapewne dla większości jest niepojęte jak takie myśli potrafią obciążać. […]”.

Nie da się jednak zaprzeczyć, iż we współczesnych związkach seks jest celem samym w sobie, nawet osoby nawołujące do wstrzemięźliwości zakładają, iż wcześniej czy później seks w związku stanie się faktem. Jednak w społeczeństwie są osoby, dla których związek i seks nie idą w parze: u jednych jest to spowodowane względami zdrowotnymi, u innych zaś postawą aseksualną. Należy jednak zaznaczyć, że osoby nie mogące uprawiać seksu zupełnie różnią się od osób aseksualnych, przykładowo kobieta nie mogąca uprawiać seksu waginalnego nadal może cieszyć się innymi formami stymulacji. To co łączy obie te grupy to niezrozumienie przez świat, w którym seks jest nie tylko integralną częścią związku, ale także częścią kultury randkowania.
Serwis randkowy 2Date4Love omija te stereotypy, pozwalając by jego użytkownicy nie czuli się odsunięci na margines.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# fela 8 lat temu
mądra inicjatywa. Sieć na wskroś przesiąknięta seksem i warto tworzyć miejsca dla ludzi, którzy cenią bliskość i jej potrzebują.
# krystka 8 lat temu
dobrze, że dostrzegacie aseksualność :)
# anette 5 lat temu
a czy ten serwis jest po polsku i bezpłatny?