Obserwuj nas
Miesiączka w kulturze chrześcijańskiej

Dla katolików sama myśl o seksie jest grzechem, a uprawianie seksu winno służyć prokreacji, a nie przyjemności. Nie trudno się domyślić, że w kulturze chrześcijańskiej wszelkie przejawy seksualnej natury człowieka, w tym i miesiączka, traktowane są jako złe i brudne.
Kobiecość kojarzono z „naturalnymi”, tym samym gorszymi funkcjami – miesiączką, porodem. Pod względem moralnym i prawnym kobiety stały się w katolicyzmie istotami drugiej kategorii. Tak o kobiecie pisał św. Jan Chryzostom (347-407): „Całe jej piękno zewnętrzne to nic innego jak flegma, krew, żółć, śluz i płyny trawienne”.

Miesiączka w tantryzmie

W tantryzmie cykl księżycowy kojarzono z lunearną energią, porządkiem w naturze i kosmosie. Tantryzm przypisywał wpływ określonych bóstw poszczególnym fazom cyklu menstruacyjnego:
- Kumari (tuż po miesiączce)
- Sarasvati (tydzień po zakończeniu miesiączki)
- Lakszmi (trzeci tydzień cyklu)
- Kali (miesiączka)

W tantryzmie współżycie seksualne z miesiączkującą kobietą było wyrazem kultu bogini Kali i miało znaczenie sakralne. Krwi menstruacyjnej przypisywano moc dobrej energii życiowej, którą czerpał mężczyzna podczas kontaktu seksualnego, lub pijąc tę krew w trakcie specjalnych rytuałów.

Tantryzm: seks z miesiączkującą kobietą

Nauczyciele Tao zalecali określone pozycje i techniki seksualne podczas miesiączki. W te dni wskazana była pozycja klasyczna, ale płytka, lub pozycja od tyłu, również z płytką penetracją.
Mężczyzna winien unikać wówczas wytrysku nasienia do waginy.

W tantryzmie umazany krwią menstruacyjną penis nie wywoływał złych skojarzeń estetycznych, lecz był wyrazem energii życiowej i piękna natury. Kolor czerwony symbolizował seks i zmysłowość kobiety.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# krzysio 8 lat temu
wszystko co związane z cipką jest świetne. Krew dziewczyny też mnie jara. Zboczuch, nie zboczuch, ale dobrze mi z tym.
# jajola 8 lat temu
@krzysio, nie mów, że wkładasz pałkę w zakrwawioną psiochę... bleeee... W miesiączce nie ma nic fajnego. Do tego uprawiając wtedy seks można złapać infekcję. To jakieś prymitywne i mało higieniczne.
# wolny myśliciel 8 lat temu
A cóż w tym prymitywnego i niehigienicznego? Miesiączka jest naturalna i piękna. Nie wiem, jak mężczyzna może się tego brzydzić, to tak jakby brzydził się kobiety.
# pan Tofel 8 lat temu
@jajola: a czy nie jest "prymitywne i mało higieniczne" gdy klecha codziennie obala "krew Chrystusa"?
# Ayla 8 lat temu
Cytuję jajola:
@krzysio, nie mów, że wkładasz pałkę w zakrwawioną psiochę... bleeee... W miesiączce nie ma nic fajnego. Do tego uprawiając wtedy seks można złapać infekcję. To jakieś prymitywne i mało higieniczne.


"Pałka" z serem też może przynieść infekcję.
# wiemco 8 lat temu
menstruacja jest oblesna! lepiej sie wtedy trzymac z dala
# Kurcze 8 lat temu
Powiem tak może troche chamsko ale: nie raz się ruchałam z chłopakiem w czasie okresu, mnie to nie krępowało jego też. jak sie kocha to się na to n ie patrzy, powiem więcej że za każdym razem mam bolesną miesiączke, a po ruchaniu jest zajebiście kto co lubi