wagina logo

Seksualność Wschodu: miesiączka i seks

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  środa, 08 czerwiec 2011 | Komentarzy (7)

miesiączka i seks a seksualność kobiet WschoduMiesiączka we wszystkich niemal kulturach świata stanowi swoiste tabu życia seksualnego. O ile w chrześcijaństwie kobieta miesiączkująca uchodziła za „nieczystą”, zbrukaną, skalaną, to w innych kulturach menstruacja nie wywoływała negatywnych skojarzeń. W kulturach Wschodu miesiączka ma wiele poetyckich określeń: „czerwony śnieg”, „czerwony deszcz”, „wylewająca się brzoskwinia”, „fluid okresowy”.
Miesiączka w kulturze chrześcijańskiej

Dla katolików sama myśl o seksie jest grzechem, a uprawianie seksu winno służyć prokreacji, a nie przyjemności. Nie trudno się domyślić, że w kulturze chrześcijańskiej wszelkie przejawy seksualnej natury człowieka, w tym i miesiączka, traktowane są jako złe i brudne.
Kobiecość kojarzono z „naturalnymi”, tym samym gorszymi funkcjami – miesiączką, porodem. Pod względem moralnym i prawnym kobiety stały się w katolicyzmie istotami drugiej kategorii. Tak o kobiecie pisał św. Jan Chryzostom (347-407): „Całe jej piękno zewnętrzne to nic innego jak flegma, krew, żółć, śluz i płyny trawienne”.

Miesiączka w tantryzmie

W tantryzmie cykl księżycowy kojarzono z lunearną energią, porządkiem w naturze i kosmosie. Tantryzm przypisywał wpływ określonych bóstw poszczególnym fazom cyklu menstruacyjnego:
- Kumari (tuż po miesiączce)
- Sarasvati (tydzień po zakończeniu miesiączki)
- Lakszmi (trzeci tydzień cyklu)
- Kali (miesiączka)

W tantryzmie współżycie seksualne z miesiączkującą kobietą było wyrazem kultu bogini Kali i miało znaczenie sakralne. Krwi menstruacyjnej przypisywano moc dobrej energii życiowej, którą czerpał mężczyzna podczas kontaktu seksualnego, lub pijąc tę krew w trakcie specjalnych rytuałów.

Tantryzm: seks z miesiączkującą kobietą

Nauczyciele Tao zalecali określone pozycje i techniki seksualne podczas miesiączki. W te dni wskazana była pozycja klasyczna, ale płytka, lub pozycja od tyłu, również z płytką penetracją.
Mężczyzna winien unikać wówczas wytrysku nasienia do waginy.

W tantryzmie umazany krwią menstruacyjną penis nie wywoływał złych skojarzeń estetycznych, lecz był wyrazem energii życiowej i piękna natury. Kolor czerwony symbolizował seks i zmysłowość kobiety.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.5 na 5 na podstawie 106 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

krzysio
# krzysio 13 lat temu
wszystko co związane z cipką jest świetne. Krew dziewczyny też mnie jara. Zboczuch, nie zboczuch, ale dobrze mi z tym.
+5
jajola
# jajola 13 lat temu
@krzysio, nie mów, że wkładasz pałkę w zakrwawioną psiochę... bleeee... W miesiączce nie ma nic fajnego. Do tego uprawiając wtedy seks można złapać infekcję. To jakieś prymitywne i mało higieniczne.
-7
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 13 lat temu
A cóż w tym prymitywnego i niehigienicznego? Miesiączka jest naturalna i piękna. Nie wiem, jak mężczyzna może się tego brzydzić, to tak jakby brzydził się kobiety.
+8
pan Tofel
# pan Tofel 13 lat temu
@jajola: a czy nie jest "prymitywne i mało higieniczne" gdy klecha codziennie obala "krew Chrystusa"?
-3
Ayla
# Ayla 13 lat temu
Cytuję jajola:
@krzysio, nie mów, że wkładasz pałkę w zakrwawioną psiochę... bleeee... W miesiączce nie ma nic fajnego. Do tego uprawiając wtedy seks można złapać infekcję. To jakieś prymitywne i mało higieniczne.


"Pałka" z serem też może przynieść infekcję.
0
wiemco
# wiemco 13 lat temu
menstruacja jest oblesna! lepiej sie wtedy trzymac z dala
-7
Kurcze
# Kurcze 12 lat temu
Powiem tak może troche chamsko ale: nie raz się ruchałam z chłopakiem w czasie okresu, mnie to nie krępowało jego też. :-)jak sie kocha to się na to n ie patrzy, powiem więcej że za każdym razem mam bolesną miesiączke, a po ruchaniu jest zajebiście :lol:kto co lubi
+3
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij