Obserwuj nas

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# szila 14 lat temu
mnie ta waginalna rana strasznie przypadła do gustu. Takie maksymalne uzewnętrznienie kobiecości, z jej bagażem kulturowym. Wagina na szyi - podkreślenie samoświadomości kobiety. Wagina niczym otwarta rana - niewygodny, a może nawet bolesny temat cielesności i fizjologii kobiecej.
Tłumiona kobiecość i seksualność wychodząca z cienia alkowy i bielizny. Ta praca to prawie manifest.
# Kasia 14 lat temu
brr, mnie przeraziło pierwsze zdjęcie, to z żyletką... okrutny rytuał od którego umiera tak wiele niewinnych, w imię podporządkowania mężczyznom...
# Piotr 14 lat temu
Nie wszyscy mężczyżni są tacy,a sprawy kulturowe i religijne to już jest oszołomstwo.Sprawa obrzezania,to wbrew pozorom,matki tych dziewczynek prym wiodą.
# Piotr 14 lat temu
A i tak dla mnie to idiotyzm,wycinać co naturalnie dała nam natura-nie mylić z chorobami(guzy,narośla itp)
# triger 14 lat temu
Cytuję Pimek:
A i tak dla mnie to idiotyzm,wycinać co naturalnie dała nam natura-nie mylić z chorobami(guzy,narośla itp)

nawet obrzezanie mężczyzn wydaje się idiotyczne, ale łagodnie nazywane obrzezanie kobiet to barbarzyństwo. @Pimek, zgadzam się, że to matki nie mają serca dopuszczając do takiej krzywdy córek.
# mrymru 14 lat temu
@triger, mnie też zdumiewa ta obojętność matek, a raczej ich ślepa uległość i bierność. Dziewczynki mniej lub bardziej świadomie masturbują się. Być może jednak nie kojarzą faktów i poddane obrzezaniu jeszcze przed osiągnięciem dojrzałości płciowej zapominają o tych wrażeniach. Może te matki nie wiedzą co czynią i traktują klitoridektomię jak odpowiednik męskiego obrzezania? Cholera wie, co siedzi w głowach ludzi, o kulturze tak odmiennej od naszej.
Nie potrafię ich zrozumieć i wytłumaczyć tak bezsensownych obyczajów.
# Piotr 14 lat temu
Obrzezanie dziewczynek,to już jest na początku likwidacja póżniejszych doznań erotycznych(przyjemności płynących z sexu)-a ma tylko rodzić i nic poza tym?
# Gość 12 lat temu
Te zdjęcia sa wstretne . Nastepna artynia co chciała cos pokazac tylko nie wiadomo co. Nie każda cipa nadaje sie do pokazania publicznie.