Wagina Kobiecość w dziejach Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granic

Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granic

Email Drukuj PDF
  • Pin It

Obrzezanie dziewczynki przypomina tortury - orzekł szwedzki urząd. I kazał matce wypłacić córce rekompensatę za rytualne okaleczenie. Obrzezanie staje się poważnym problemem nie tylko w Szwecji. Brutalny rytuał dociera do cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Afrykanie zamieszkujący kraje europejskie odbywają podróże do ojczyzny w celu obrzezania swych córek.


Koszmar młodej Szwedki pochodzenia somalijskiego zaczął się w 2001 r. Kiedy miała 11 lat, matka zabrała ją do Somalii. Tam dziewczynka została poddana prymitywnemu zabiegowi obrzezania. Zabieg wykonał bez znieczulenia, w nie sterylnych warunkach pewien mężczyzna. Szwedce wycięto m.in. łechtaczkę. Następnie zaszyto jej waginę, pozostawiając niewielki otwór. Podczas zabiegu dziewczynę przytrzymywały matka i dwie inne kobiety. Na tym nie skończył się dramat nastolatki.

obrzezanie dziewczynek

Po powrocie do Szwecji matka sprawdzała, czy córka jest dziewicą. Kiedy dziewczyna buntowała się, była karana i bita. Sprawdzanie "czystości" powtarzało się przez kilka lat.

W końcu dziewczyna nie wytrzymała i sprawa trafiła do sądu. Matka broniła się tam, mówiąc, że starała się utrzymać córkę "w czystości". Sąd uznał ją winną okaleczenia i zasądził rekompensatę w wysokości 450 tys. koron (189 tys. zł). Dodatkową rekompensatę w wysokości 390 tys. koron (164 tys. zł) nałożył na matkę specjalny szwedzki urząd pilnujący, by pokrzywdzeni otrzymali zadośćuczynienie po procesach sądowych.
Szwecja jako pierwsza w Europie zakazała kobiecego obrzezania. Od 1982 r. nie wolno go tam przeprowadzać w kraju, a po zmianach wprowadzonych w 1999 r. sądy mogą ścigać osoby, które mieszkają w Szwecji, a dopuszczają się obrzezania dzieci za granicą.
Kilkaset tysięcy koron nie zrekompensuje 19-latce z Göteborga cierpień, ale werdykt jest kolejnym sygnałem, że zachodnie społeczeństwa nie godzą się na tolerowanie zwyczajów praktykowanych w Afryce oraz Azji i przywożonych do nowych ojczyzn przez imigrantów.
W uzasadnieniu decyzji o rekompensacie dla dziewczyny napisano, że "obrzezanie przypomina tortury, a jego intencją jest ograniczenie możliwości posiadania normalnego życia seksualnego". Eksperci przypominają, że w wielu przypadkach dochodzi do pogwałcenia nienaruszalności osobistej i praw człowieka.
Sprawa dziewczynki z Göteborga to trzeci tego rodzaju przypadek w Szwecji. W poprzednich dwóch rodzice odpowiedzialni za obrzezanie córek (pochodzenia również somalijskiego) zostali skazani na kary więzienia i wypłacenie słonych rekompensat.
Szwecja nie jest jedynym krajem w UE, gdzie jest problem z obrzezaniem dziewczynek pochodzących z Somalii, Erytrei i innych krajów Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

Badająca zjawisko ekspertka od prawa międzynarodowego Sophie Poldermans szacuje, że w krajach UE obrzezanych bądź zagrożonych przymusowym obrzezaniem może być nawet pół miliona dziewcząt i kobiet. Na całym świecie obrzezaniu poddawanych jest co roku ok. 3 mln kobiet, a od 100 do 150 mln zostało już okaleczonych. Przeciwnicy obrzezania mówią, że okaleczanie w imię poskromienia seksualności nie może być akceptowane i winno być surowo karane.
Władze Francji, Portugalii, Niemiec, Finlandii, Irlandii, Włoch, Luksemburga i Holandii stosują ogólne prawo, by zapobiegać obrzezaniu dziewczynek. W Hiszpanii , Austrii, Szwecji, Danii, Belgii i Wielkiej Brytanii wprowadzono specjalne przepisy zabraniające tego procederu bądź go ograniczające.
Obrzezanie kobiet to niemający nic wspólnego z religią obyczaj występujący wśród wielu ludów Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Południowej, państw Azji Południowo-Wschodniej z regionu Jawy, Borneo, Nowej Gwinei i Australii oraz wysp Pacyfiku. Znano go już w starożytności. W odróżnieniu od obrzezania mężczyzn u kobiet akt ten jest bardziej drastyczny, bolesny, okaleczający i krzywdzący. Poddawane są mu dziewczynki od 11. do 14. roku życia, często bez znieczulenia, tępym narzędziem, kawałkiem szkła lub żyletką.
Poddane zabiegowi kobiety są niezdolne do odczuwania satysfakcji seksualnej, co destrukcyjnie wpływa na ich popęd płciowy. Ze względu na wykonywanie kobiecego obrzezania w warunkach nie sterylnych, często dochodzi do poważnych infekcji, a niekiedy zgonów dziewcząt poddanych zabiegowi.
Rytuał zaczął być praktykowany ok. 2 tys. lat temu w Afryce. Nie wiąże się bezpośrednio z islamem - w Koranie nie ma ani słowa na temat konieczności obrzezania, a mimo to zabieg ten jest przyjęty jako rytuał religijny.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.

PODZIEL SIĘ:

 

Komentarze 

 
+8 # anit14042 2010-04-22 23:29
poprostu nie moge:sad:( tak zal mi tych malych kruszynek..po obejrzeniu filmu "kwiat pustyni" mam ochote cos z tym zrobic,, ale co??!! najgorsze jest to ze jestem tylko zwyczajna kobieta..i ze lzami w oczach.. jestem bezradna:sad:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # agnkat 2010-05-05 20:27
Okropność, Film :Kwiat pustyni" ogromnie mnie poruszył. Do dnia dzisiejszego mam przed oczami tę malutka dziewczynkę. Również mam wielkie chęci, aby pomóc tym niewinnym istotom. Tylko jak???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ŻenadaJaga 2010-05-08 21:53
Po obejrzeniu filmu "Kwiat pustyni" i po przeczytaniu książek "Kwiat pustyni" i "Obrzezana" jestem zdruzgotana tym jak można drugiemu człowiekowi zniszczyć życie!!!
Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to, to że faceci tamtych krajów mają bardzo małe członki skoro godzą się aby praktykowano zaszywanie tych biednych dziewczyn żeby później w noc poślubną (jeżeli tak to można nazwać) mogli ją rozciąć nożem dopasowując do swojego małego...
Żałuję że nie mogę im pomóc, no bo jak???
Moim zdaniem to powinno być karane śmiercią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # rzeźniakoteczek 2010-05-09 12:23
czytałam te książki... również na youtubie - wystarczą mi informacyjne filmiki co to jest... przy książkach musiałam przerywać, brało mnie na pawia z oburzenia - mam przed oczami te dziewuszki, ich przerażone oczy... po co to, po jaką ch***rę? Cisną mi się na usta same wulgaryzmy... i wobec tego przychodzi refleksja że cieszę się że żyję w kraju w którym to nie jest praktykowane... bo mogłabym być dawno w grobie - ileż kruszynek umiera od razu wykrwawiając się albo później gdy przypląta się jakieś zakażenie? ile młodych kobiet umiera w noc poślubną? matek przy porodzie?
w Kamerunie panuje podobny zwyczaj wobec mężczyzn - w jednym plemieniu obrzezanie polega na tym że zdziera się skórę z małego.
Jedno i drugie zasługuje tylko na potępienie...
Jestem pesymistką - prędzej zastanie nas koniec świata nim ta rzeźnia zostanie zarzucona...
:sad: :sad: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # fortelek 2010-06-04 23:30
wiedziałam o tym, ale jak wraca sprawa klitoridektomii , to szlag mnie trafia. Nie rozumiem, nie godzę się na to, jestem zrozpaczona gdy myślę o tym bestialstwie. Jak ludzie mogą pozwalać na takie okrucieństwo? Co robić? Jak pomóc? Kląć się chce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # AMAM (organizacja pomagająca obrzezanym kobietom)panTofel 2010-06-22 11:24
Organizacja AMAM zwraca uwagę na problem okaleczania kobiet na całym świecie. Hasło reklamy: Cytat:
Ponad 140 mln kobiet na świecie jest skazanych na nieodczuwanie niczego

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-17 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granickrutnik 2010-07-16 14:48
dziewczyny trzeba znieczulac przed obrzezaniem :sigh:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granica 2010-08-23 09:18
:eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # zacznijcie dzialactina191anglia 2010-08-23 15:32
tyle organizacji sie tym zajmuje. Tyle organizacji o tym glosno mowi a i tak do cholery nic z tym nie robia. Zamiast tyle gadac i pisac zacznijcie dzialac a wtedy znajdziecie zwolennikow ktorzy wam pomoga. Bo tylu nas zwyklych ludzi to poruszylo i chcemy pomoc. Ale jak? zacznijcie i my do was dolaczymy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # eh to jest straszneKlaudia Karwacka 2010-08-31 13:49
eh to jest okropne co tam sie dzieje ta tradycja jest okrutna , eh mam chłopaka który jest z somalii i teraz sie boje ze jak bede miałą w przyszłości dziecko z nim to tez to sie stanie ... eh chcoiaz on mieszka w polsce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # obrzezanieKatarzyna 270 2010-10-29 14:49
Poczekaj pare lat -twoj maz niby na urlop czy do rodziny bedzie chcial pojechac i razem z wami wspolne dziecko i niebedziesz miala duzo do gadania -i skrzywdzą ci syna lub corke zobaczysz! Znam taki przypadek -ona muzulmanin chyba ozenil sie4 z polką mieszkaja na wsi -jej matka byla temu przeciwna potem im sie dziecko urodzilo wyjechali niby zeby dziecko pokazac jego rodzinie i co- i juz niewrocili- zapewne lał ja tam - i poco jej to bylo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Uciekaj dziewczyno póki czasPaul 2011-12-05 23:17
Tam kobieta nic nie znaczy. Zobaczysz po ślubie. Nie bądź głupia i uciekaj póki możesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # to szatankwiat 2010-10-05 14:26
każe im obrzezywać kobiety przeklęty kraje afryki wszyscy mężczyżni afryki to zboczeniachy przeklęte
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # OkrutnoścTo jest złe 2010-10-21 17:02
To są ich tradycje ale dlaczego jest taka aż pisali to w Bravo GIRL pisali tam że nawet od 4 do 17 lat mogą dziewczynki to przechodzic to występuje także w 1.Europie 2.Iraki 3. jemenu 4.Afryce ponad 150 milionów dziewczynek i kobiet na świecie żyje z okaleczonymi genitaliami żal mi tych dziewcząt bardzo :cry: :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicSzok 2010-10-25 17:27
:eek: :eek: Masakra... :eek: :eek:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # masakraaleksa 2010-11-02 20:50
jak oni mogoł robic takiego :{
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # choreeeeeeeegosia 2010-11-12 17:15
wiecie co te obrzezanie to jest niszczenie ich życie intymnego,nie dosyć że bolesne to psychika zepsuta do końca życia nie jestem za tym ale chłopcy maja lepiej niż te dziewczynki powinno sie tym rodzicom robić to samo nie za leżnie od wieku .nie może ktoś tego przerwać głowa państwa czy coś takiego .jak patrze na te dzieciaczki sama bym im to zrobiła ty starym bykom za krzywdetych dzieci może wtedy by przestali .Boże co to się robi na tym świecie :oops: :oops: :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # RE: choreeeeeeeebru 2010-11-13 00:17
przecież matki tych dziewczynek też są obrzezane. To co napisałaś nie trzyma się kupy. Skoro ma być drastycznie, to odpowiednikiem klitoridektomii powinno być ucięcie fiuta, a tak na serio to tylko żmudna zmiana mentalności może cokolwiek zdziałać w tym temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # debilizmDlugi 2010-11-16 17:24
krutnik pieprznij sie w leb po co znieczulac ?! zakazac tego chorego rytulalu a nie znieczulac debilne popieprzone zwyczaje jak matka mogla cos takiego zrobic corce a co na to jej ojciec ?! zyli w cywilizowanym kraju to powinni sie nauczyc ze obrzezanie to idiotyzm w ogole bez sensu = =
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ...Lilia 2010-11-28 23:58
Kwinesencja prymitywizmu. W bestialski sposób okaleczać, często doprowadzając do wykrwawienia i śmierci.. Żyjemy w XXI w., a jednak nikt nie jest w stanie temu zaprzestać,i tak tysięce kobiet jest rocznie okaleczanych. Tyle bólu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-13 # Ale fajne to obrzezanie!!!Jokkas 2011-01-01 20:48
Ale fajne to obrzezanie! Niezły pomysł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # :/WRRRR 2011-03-06 21:04
Ty popaprańcu! Może tobie wytniemy genitalia i powiemy: ale fajnie. A ty się męcz! Bo zrobimy to tępą żyletką i bez znieczulenia!
Masz nierówno pod sufitem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicRozdziewiczator 2011-01-17 22:04
Poco oni je obrzezają morze niech sobie proncie jeden usunie bez znieczulenia o albo rzołąć też może se od kroić jakimś tępym nożem :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # to się nie mieści w głowie...Agga 2011-01-21 20:07
rany to jest okropne... jak tak można krzywdzić bezradne małe dziewczynki ? TO JEST SKANDAL.... powinni być za to ukarani... :cry: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Serce mi krwawiMarlena 2012-03-20 13:22
:-| :cry: Jak mozna tak robic tym malenstwom. Te ludzie sa koswa do jasnej cholery chorzy. No ja niemoge sie uspokoic do teraz a wczoraj ogladalam film i robie prace na ten temat :-((((( Zaluje ze zaczelam.............................
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicMaxia 2011-02-20 15:05
Jak można pozwolić na takie nieludzkie traktowanie dziewczynek i kobiet?kto dał tym ludziom"zbrodniarzom" do tego prawo?w imię czego to się odbywa?gdzie prawda o obrzezaniu i kara dla ich winowajców?to nie jest przymus religii lecz głupota ludzka,która najwidoczniej nie zna granic wyrządzania krzywd:( :sad: :sad: :sad: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicMaksia 2011-02-22 20:14
Proponuję "metodę małych kroków" .
Najpierw wysłać do Somalii środki znieczulające, żeby je mogli ciąć bezboleśnie.
A później się zobaczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicMaxia 2011-03-04 20:10
Oczywiście że na początek to dobry pomysł,ale pisanie nie wystarczy.Trzeba działać:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicmonika23 2011-04-10 10:34
ja sobie nawet nie moge wyobrazic jak matka moze kazac swoje dziecko na taki bol i cierpienia a nawet smierc z powodu głupich zwyczai czy religii straszne ....sama ma dzecko 2 letnie synka co prawda ale to nic nie zmiania jak bym miala corke to bym bardziej myslala jak moze matka zgotowac wlasnemu dziecku pieklo na ziemi....az lzy same plyna jak o tym mysle i pisze....biedne dzieci:(((((( a babki co robia takie rzezcy powinno sie zamykac i karac na smierc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Obrzezanie dziewczynekDorota 2011-04-11 14:13
witam! po obejrzeniu filmu Kwiat Pustyni długo nie mogłam dojsc do siebie, jak mozna cos takiego robic małym dziewczynkom, to karygodne, nieludzkie, płakac mi sie chciało! sama mam corkw w wieku 3 lat i jak pomysle ze cos takiego mogłoby spotkac ja.... az nie chce sie myslec, ! jak mozna cos takiego robic, religia religia ale na litosc to dzieci jeszcze a ten rytuał robiony na zywca ,boze....straszne, w tym wypadku człowiek jest taki bezradny chciałby walczyc z tym tylko ze nie ma jak.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # obrzezanie dziewczynekłukasz wojnowski 2011-05-24 23:11
nie mogę zrozumieć jak można tak krzywdzić dzieci to jest nie moralne niestety dzieci są niewinne to pomysły porąbanych rodziców dzieci sie kocha a niszczy :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicOlunia 2011-06-30 01:59
a wszystko bierze się stąd, że seks jest dobry tylko dla mężczyzn, dla kobiet to zło, paskudztwo i obowiązek jedynie, a przyjemność z seksu to w przypadku kobiet skandal i rozpusta. Kobiety nie są ludźmi, w tym świecie tylko mężczyźni nimi są. I to z tym się powinno walczyć, z poglądem na kobiety, który jest przecież dramatyczny..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # :(paulina88021 2011-07-13 21:25
:sad: jak mozna tak robic!!jestem w szoku!!po przeczytaniu ksiazki OKALECZONA chciala bym pomoc tym dziewczynkom!!! Ale pozostaje pytanie jak???strach pomyslec!! :cry: spewnoscia bol jest niewyobrazalny ile cierpienia bez sesu:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # obrzezanie dziewczynekKissMeKotQu 2011-08-08 20:13
Moim zdaniem są i organizacje które coś z tym robia np fundacja Waris Dire ,tylko ze z tradycja z zacofanym kraju trudno walczyc ona sama zostala obrzezana , wiele kobiet z muzulmanskich krajow sprzeciwilo sie temu okropnemu proceserowi jakim jest obrzezanie przecistawily sie i mimo tego ze religijni fanatycy im groza nie poddaja sie my tez powinniklismy cos z tym zrobic ! te dziewczynki nie maja tylko zniszczone cialo ale rowniez zycie , dusze i psychike . ZACZNIJMY O TYM MOWIC GLOSNO NIECH PRZESTANIE TO BYC TEMAT TABU POMOZMY EMU ZAPOBIEC I WYZWOLIC KRAJE MALZUMANSKIE OD TEGO RYTUALU BO NAWE IMIANI NIE POCHWALAJA TEGO I NIE MA W KORANIE ZADNEJ ZMIANCE O TYM BY " PRZYSTOSOWAC " MALA DZIEWCZYNKE MUSIMY IM POMOC !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # o kurwami$ka 2011-08-24 14:50
co za pojebusy w tym kraju
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # frajerymi$ka 2011-08-24 14:52
leczcie sie na lep :-? :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # ...iza12 2011-09-08 07:55
brak mi słów ,ąz ściska mi gardło.to co tam robia jest nie do pomyślenia :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-2 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicmartamartina1231 2011-09-12 15:35
to okrutne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicŻaneta 2011-09-13 15:10
O matko, to jest okropne... Biedne dziewczynki... :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # popieramdrewko999 2011-09-24 22:20
To jest okropne. To racja. Powinno być karane śmiercią. Okaleczać ludzi żywcem, żyletą albo kawałkiem szkła tak jak opisała autorka w"Kwiat pustyni". Boli mnie to i chciałbym coś zrobić ale nie wiem co i komu mogę jak pomóc - konkretnie dziewczynom - kobietom - uciekinierkom z Malezji lub innych pokręconych stron.
Jestem do dyspozycji w tej sprawie jakby ktoś miał potrzebę.
Nie wiem czy wrócę do tego bloga jeszcze raz ale temat mnie boli i jeśli mogę jakoś pomóc to jestem pod nr tel. 6xxxxxxxxxxxx . Bezinteresownie oczywiście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # HEKSYLKOBIETA 2011-10-29 23:01
Po pierwe- ci co robia sobie jaja na tym forum powinni zmienic na Pudelka
Po drugie- ci co chca znieczulac, nie maja dzieci i do tego nie sa kobietami.Ciekawe czy swoim dzieciom albo partnerka dalibyscie znieczulenie?
Po trzecie- obrzezanie to znecanie i w efekcie mordowanie ze szczegolnym okrucienstwem - KARA SMIERCI za to powinna byc!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # Supersebekrudy 2011-11-04 16:19
SZKODA że niema filmiku chętnie bym obejrzał powinno się obrzezać dziewczynki ja trze bym tak chciał obrzezać nastolatki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # RE: SuperPieczarka 2012-04-29 11:33
Uważasz że Twoja partnerka jest od Ciebie istotą gorszą i niezasługującą na orgazm? Uważasz że tylko mężczyzna może czerpać przyjemność z seksu? Dlaczego ja jako kobieta za każdym razem miałabym cierpieć za męską przyjemność? Jeśli uważasz seks za tylko mechaniczną czynność mającą na celu rozmnażanie a nie obopólna przyjemność to informuje że człowiek z tego wyewoluował a ty zatrzymałeś się na poziomie zwierząt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # RE: Obrzezanie dziewczynek - krwawa tradycja silniejsza od granicPatka123 2012-01-16 21:28
:sad: Mam do Ciebie pytanie Super-sebekrudy: Czy ty jesteś normalny?? Odpowiedź jest prosta: NIE!!!!! Tylko debil napisałby coś takiego. Czy ty masz wogóle jakiekolwiek uczucia?? Czy nie ma w Tobie ni krzty człowieczeństwa ?? Zastanów się dobrze nad swoją wypowiedzią i przed samym sobą odpowiedz sobie na pytanie: chciałbyś, aby to spotkało Twoją córkę?? NAPEWNO NIE!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! Więc zastanów się nad tym co mówisz........ :cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # filmik z obrzezania dziewczynkijudixa 2012-06-11 19:17
http://www.youtube.com/watch?v=unxBcBj3icM
obejrzałam to tylko raz i to z głową na boku i zalaną twarzą od łez!!! oni to oglądają codziennie na żywo i dla nich to święto!!!! :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obrzezanieTomek 2016-01-09 14:26
To jest tradycja a o tradycję trzeba dbać!!! - nie ważne czy jest mądra czy nie tak było od zawsze!!!
Tv promuje tradycję pokazując skandaliczne zachowania dzikich plemion.Cejrowski pokazuje powiązane męskie genitalia bo dzięki temu ma oglądalność w śród dzieci.
Żydzi jak również w stanach obrzezają chłopców i mężczyzn i jakoś nikt tego nie zaprzestał.Ponoć jacyś pseudo naukowcy amerykańscy uznali że obrzezani chłopcy mniej przenoszą chorób-BZDURA!!!. Jak by tak było to by natura na drodze ewolucji wykształtowała mężczyznę bez napletka.A te amerykany i żydzi to są po prostu jak te dzikusy z buszu coś sobie ubzdurali i tak ma być.Dlatego dzicz powinna wyginąć!!!
Dlatego nie lubię żydów i dzikusów.- odbierają człowiekowi prawo decyzji o własnym ciele i robią z niego kalekę w brew jego woli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Seks oczami kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl
portal dla kobiet - WAGINA.com.pl

Gorące tematy

19 seksualnych ciekawostek

 

19 seksualnych ciekawostek

Czy wiedzieliście, że pocałunki obniżają poziom cholesterolu, a panowie z piwnym brzu...
Porozmawiajmy o kobiecej masturbacji

 

Porozmawiajmy o kobiecej masturbacji

Masturbacja. Oni to robią. One to robią. Oni mają na to setki określeń. One żadnego,...
Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

 

Pussy Portraits: cipka ma wiele oblicz

Zerka się na nią ukradkiem, nie mówi się o niej, a jeszcze trudniej o nią pyta – ci...
Jej wysokość łechtaczka: co musisz o niej wiedzieć

 

Jej wysokość łechtaczka: co musisz o niej wiedzieć

Jest mniejsza od penisa, a może od niego więcej, mocniej, częściej  - jej wysokość ...
Poszukiwacze zaginionego punktu G

 

Poszukiwacze zaginionego punktu G

Punkt G podzielił naukowców, kobiety i wielu przygodnych poszukiwaczy – jedni go znale...
Antykoncepcja: od odchodów krokodyla po prezerwatywę

 

Antykoncepcja: od odchodów krokodyla po prezerwatywę

Wczesna antykoncepcja bazowała często na wierzeniach, rytuałach i działaniach paramedy...
Antyczne imiona łechtaczki i etymologia słowa clitoris

 

Antyczne imiona łechtaczki i etymologia słowa clitoris

Rodzima „łechtaczka” zdaje się wywodzić od łechtania, dotyku, pieszczoty i jest je...
Wielka Cipa - serce Rzeszowa

 

Wielka Cipa - serce Rzeszowa

W samym centrum Rzeszowa na terenie należącym obecnie do zakonu oo. bernardynów stoi Wi...