wagina logo

Badanie to nigdy nie powinno być pominięte, niezależnie od zgłaszanych dolegliwości. Wiele nowotworów, wywodzących się z narządów rodnych, może formować się w masywne twory, wychodzące poza obręb miednicy, a czasami wyczuwalną strukturą okazuje się nierozpoznana ciąża.
4.5 na 5 na podstawie 94 głosów
2
Lekarz podczas każdej okresowej kontroli nie powinien pominąć badania gruczołów sutkowych. Badanie to pozwala wykryć objawy ciąży, laktację, wyczuwalne w badaniu palpacyjnym guzy. Rak gruczołu sutkowego występuje częściej niż rak narządów rodnych.
4.9 na 5 na podstawie 81 głosów
0
Lekarz powinien spytać o lokalizację bólu i jego charakter - czy jest przerywany, czy ciągły oraz czy ma związek z fazą cyklu. Charakterystyczny dla miesiączki ból odczuwany jest w okolicy krzyżowej i w podbrzuszu, niekiedy promieniując w dół na uda. Konieczne jest różnicowanie tych dolegliwości z innymi przyczynami bólu brzucha - np. zapaleniem wyrostka robaczkowego.
4.1 na 5 na podstawie 132 głosów
0
O co spyta Cię ginekolog? Na te pytania warto znać odpowiedzi. Przy udzielaniu ich nieoceniony może okazać się kalendarzyk z zanotowanymi przez nas informacjami o naszym cyklu. Starożytni Grecy wierzyli, że histeria jest wynikiem chorób macicy (gr. hystera - macica). Kobiety rozmawiające o swoich problemach natury ginekologicznej są często zawstydzone i przestraszone, dlatego też lekarz powinien zadbać o komfort psychiczny pacjentki, a zatem zapewnić jej:
4.5 na 5 na podstawie 62 głosów
1
Wykresy stężeń trzech podstawowych estrogenów w okresie cyklu miesięcznego tj. estradiolu, estronu, estriolu, są do siebie prawie równolegle. Oznacza to, że zmiany w produkcji tych hormonów przebiegają też prawie jednoczasowo. Stosunek stężeń estronu i estradiolu, wynosi 2 : 1. Wydzielania estriolu, nie można tak ściśle matematycznie określić.
4.5 na 5 na podstawie 119 głosów
0
 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij