wagina logo

Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ stworzony tylko do rozkoszy.
4.8 na 5 na podstawie 189 głosów
29
Bogini Wagina, Kapłanka Łechtaczka i ten niesforny, trudny do zlokalizowania i zdefiniowania tajemniczy punkt G. Okazuje się, że kobiece uda skrywają wiele zagadek.
4.5 na 5 na podstawie 74 głosów
98
Ostatni etap porodu rozpoczyna się w kwadrans do godziny po wydaniu na świat dziecka (tj. po zakończeniu drugiego etapu porodu). W tej fazie porodu skurcze macicy wypychają łożysko z dróg rodnych. Zazwyczaj w tym czasie matka traci do 500 ml krwi. Istotne jest, aby organizm wydalił całe łożysko, gdyż jego fragmenty pozostając w macicy mogą być źródłem infekcji i krwotoków. Dlatego też położna zawsze starannie się upewnia, czy urodzone łożysko jest całe. W przeciwnym razie jego pozostałości należy odessać z kanału rodnego.
4.2 na 5 na podstawie 98 głosów
5
W drugim etapie dziecko jest wypychane z brzucha matki przez kanał rodny, poprzez zarówno skurcze macicy jak i bardzo silne wypychające ruchy różnych partii mięśni: przepony i mięśni brzucha. Drugą fazę porodu rozpoznaje się po zmianie charakteru skurczów. Stają się one silniejsze, bardziej bolesne i mają charakter bólów partych z odruchem wypierania płodu. Przepona napina się, kobieta wstrzymuje oddech i napina mięśnie brzucha. Mechanizm ten nosi nazwę tłoczni brzusznej.U pierworódek druga faza porodu trwa ok. 2 godzin, u wieloródek jest znacznie krótsza.
5.0 na 5 na podstawie 84 głosów
28
Pierwszy etap porodu to czas od początku akcji porodowej do pełnego rozwarcia szyjki macicy. Płód zaczyna zstępować, a także formuje się kanał rodny z rozwierającej się szyjki macicy, pochwy oraz rozciągniętych mięśni dna macicy i krocza.  
4.1 na 5 na podstawie 109 głosów
7
 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij