wagina logo

Dane z 2008 roku mówią, że problemy z nietrzymaniem moczu (inkontynencja) ma ok. 3 mln Polek i Polaków. Po 40 roku życia na wysiłkowe nietrzymanie moczu cierpi już 30% kobiet. Na ile te oficjalne dane zgodne są ze stanem faktycznym, trudno powiedzieć, gdyż niesłusznie, jest to jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości. Dotyka ona przeważnie kobiety, głównie z powodu budowy anatomicznej i fizjologii dna miednicy oraz dolnych dróg moczowych. Pomimo dyskomfortu towarzyszącego nietrzymaniu moczu, poczucie źle pojętego wstydu nie skłania do wizyty u lekarza. Jeśli nawet do niej dochodzi, to dopiero w zaawansowanym stadium, gdy nasilony problem trudno jest ukrywać. Warto jednak nie zwlekać z wizytą u specjalisty i zająć się dolegliwością przy wystąpieniu pierwszych jej symptomów. Jeszcze lepiej przystąpić do profilaktyki, która nie nastręcza żadnych problemów. Ćwicząc mięśnie dna miednicy, nie tylko zapobiegamy dolegliwości nietrzymania moczu i wspomagamy leczenie inkontynencji, ale także wzmacniamy kręgosłup i poprawiamy znacząco jakość życia seksualnego.
4.5 na 5 na podstawie 82 głosów
16
Ma kilkaset zębów. Jest żarłoczna, że nawet z dziurą w brzuchu nie przestaje wysysać krwi. To nie postać z horrorów, żadna blada, acz zmysłowa wampirzyca. Poznajcie miłe Panie i Panowie, pijawkę. Leczniczą moc pijawek ceniono już w epoce kamiennej. Używano ich do puszczania nieczystej krwi, aby wypędzić demona. Dzisiejsze okazy tego krwiopijcy leczą oziębłość u kobiet albo powiększają penisa. Powraca moda na terapię pijawkami. Teraz nie musicie brodzić w bagnie w poszukiwaniu małego, prywatnego wampira. Pijawki kupuje się obecnie w eleganckich słoiczkach. Jeden taki żarłacz kosztuje ok. 19 zł.
4.2 na 5 na podstawie 108 głosów
7
Nieprawidłowy brak miesiączki to brak krwawienia wywołany przez jakieś określone nieprawidłowości. Brak miesiączki nie jest chorobą, lecz tylko objawem, czyli wykładnikiem jakiejś nieprawidłowej sytuacji. Zasadnicza różnica występuje pomiędzy dorosłymi kobietami, które nigdy nie miesiączkowały - pierwotny brak miesiączki (rzadko spotykany) - i pacjentkami, u których miesiączki zanikły po pewnym okresie ich występowania - wtórny brak miesiączki (sytuacja spotykana dość często wywoływana przez różne przyczyny).
4.9 na 5 na podstawie 102 głosów
1
Hormonalna terapia zastępcza nie zawsze ratuje przed efektami spadku estrogenów. Gwarancją sukcesu tej terapii jest wybranie odpowiednio wczesnego momentu jej rozpoczęcia.
4.8 na 5 na podstawie 227 głosów
0

Artykuły z Zdrowie chronologicznie

  • Anatomia i fizjologia kobiety
    Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    30
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij