wagina logo

mChip: podręczny test chorób zakaźnych

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  środa, 03 sierpień 2011 | Komentarzy (4)

mchip - podręczny test chorób zakaźnychUrządzenie wielkości karty kredytowej diagnozuje w warunkach domowych groźne choroby krwi. Wystarczy jedynie wprowadzić kroplę krwi, żeby po 20 minutach uzyskać wynik. Podręczny test mChip, umożliwiający wykrywanie kiły i HIV, przeszedł pozytywnie pierwsze badania.Jest tani, prosty w obsłudze i skuteczny. Koszt podręcznego laboratorium, przez badaczy nazwanego mChipem, będzie wynosił od około jednego do trzech dolarów. Dla porównania testy starej generacji, o mniejszej skuteczności kosztują więcej niż cztery dolary.

Od lat dostępne są testy na HIV, które dają wyniki w ciągu 30 minut, tyle że wiele z nich opiera się na starej, liczącej dziesiątki lat metodzie, tzw. teście paskowym w technice przepływu poziomego. Polega on na umieszczeniu próbki krwi lub wydzieliny ustnej na pasku papieru, co podobnie jak w przypadku testu ciążowego skutkuje pojawieniem się kolorowej kreski, która wykazuje obecność lub brak choroby.
Testy paskowe nie zdają jednak egzaminu, kiedy w grę wchodzi wykrywanie kilku różnych infekcji. Dlatego wielu mieszkańców krajów rozwijających się musi poddawać się kosztownym i czasochłonnym badaniom laboratoryjnym.
Testy nowego typu pozwolą szybciej i taniej wykrywać zaraźliwe choroby, które są plagą rozwijających się krajów.

mchip - kiła, hiv, chlamydia, rzeżączka– To wielki krok – mówi Doris Rouse, wiceprezes instytutu RTI International, który specjalizuje się w globalnych technologiach z zakresu zdrowia, lecz nie był zaangażowany w badania nad testem. – Najważniejsze jest to, że jest to mały, wytrzymały i prosty w użyciu przyrząd, który nie wymaga specjalistycznej infrastruktury ani wyszkolonego personelu – dodaje Rouse.

Prototyp mChip sprawdzano w Rwandzie, gdzie według danych WHO, około 3 proc. dorosłej populacji jest zarażona wirusem HIV. W trakcie prób praktycznych mChip wykrywał zarażenie wirusem HIV z dokładnością 95 proc. W przypadku bakterii kiły precyzyjność wyników sięgała 76 procent. Generalnie test dowiódł swojej skuteczności, i to w trudnych warunkach, jak twierdzi Samuel Sia, inżynier biomedyczny na Uniwersytecie Columbia i jeden z autorów badań.

Zdaniem wynalazców, mChip ma początkowo pomóc przede wszystkim ciężarnym kobietom w Afryce. Urządzenie to pozwoli lepiej zapobiegać przenoszeniu wirusa HIV z matki na dziecko.

W przyszłości, dzięki podziałowi na 10 stref,  mChip będzie mógł wykonywać równocześnie testy na  wiele chorób. Urządzenie to ma wykrywać zapalenie wątroby typu B i C, opryszczkę, rzeżączkę i chlamydię. Wszystkie te choroby często występują w połączeniu z HIV, a trudno znaleźć wiarygodne i tanie testy, które pozwalają je wykryć. Teraz wszystkie te infekcje może wykrywać jedno i to samo urządzenie, przy użyciu tej samej, niewielkiej ilości krwi, którą można uzyskać lekko nakłuwając skórę.

źródła: The Washington Post, Polskie Radio

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.7 na 5 na podstawie 274 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

bzimu
# bzimu 13 lat temu
niebawem przygodny seks będzie się zaczynał od nakłucia i testu krwi. Dobrze by było móc nosić ten chip obok gumki
+2
jollanta
# jollanta 13 lat temu
pomysłowe, ale czy aby na pewno cena 3 dolarów za test nie będzie zaporowa w krajach najbardziej dotkniętych przez HIV?
0
krzych
# krzych 13 lat temu
dla biednego Afrykańczyka, to może być spory wydatek. Powinni w Afryce refundować te testy. Niby to jakieś światełko w tunelu, ale nie przełom. W Afryce faceci nie chcą używać gumek. Test krwi to musztarda po obiedzie i nie wierzę, że rozwiąże on problem HIV. Załatwi to edukacja, wzrost świadomości i prezerwatywy.
0
Anula
# Anula 13 lat temu
Na litość Boską, nie "zaRazić", tylko zaKazić". HIV nie można się zarazić, tylko zakazić i można myć zakażonym, a nie zarażonym! Ile jeszcze czasu minie, zanim wreszcie ludzie będą pisać poprawnie?!
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij