wagina logo

V-steam - SPA dla waginy

 • Napisane przez  Paweł Rychlewski i Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  sobota, 29 styczeń 2011 | Komentarzy (5)

Amerykańskie salony SPA rozszerzają ofertę o tradycyjny, koreański zabieg pielęgnacyjno-leczniczy, polegający na kąpieli parowej waginy. Kuracja „Chai-Yok”, zwana też „V-Steam” zmniejsza stres, zwalcza infekcje, reguluje cykle, pomaga w leczeniu oziębłości seksualnej, niepłodności, hemoroidów i innych schorzeń.v-steam - SPA dla waginyPodczas trwającego od 30 do 45 min. zabiegu vulva (ładniejsze określenie sromu) poddawana jest kojącemu działaniu pary z wrzącego naparu z bylicy pospolitej, piołunu i innych chińskich ziół. Kobieta siedzi nad gorącą mieszanką ziołową na specjalnym stelażu w formie stołka bez siedziska. Temperatura płynu jest kontrolowana, by kuracjuszce nie stała się krzywda. Zabieg kosztuje od 20 do 50 dolarów i cieszy się dużą popularnością wśród kobiet.

Jedna z klientek waginalnego SPA, 45-letnia kobieta twierdzi, że po pięciu zabiegach „V-Steam” zaszła w ciążę, choć o dziecko starała się bezskutecznie od trzech lat. Historia jest prawdziwa, lecz nie została sprawdzona naukowo. Można przypuszczać, że jest to jedna z tych opowieści, w których relaks pomógł poczęciu dziecka.
Kuracja „Chai-Yok” w istocie pomaga w leczeniu niepłodności, reguluje cykle i gospodarkę  hormonalną, usuwa toksyny, zwalcza infekcje, odżywia błony śluzowe poprzez wzrost ich ukrwienia, znosi napięcie, pomaga przy skurczach menstruacyjnych i leczy z oziębłości płciowej. Moc waginalnej kąpieli parowej drzemie w ziołach. Najważniejszymi składnikami naparu „Chai-Yok” jest piołun i bylica pospolita.

Piołun to roślina o wielowiekowej tradycji w ziołolecznictwie, a także przemyśle monopolowym. Popularny niegdyś absynt, czyli piołunówka, stał się obiektem legend i do dziś posiada zagorzałych zwolenników, chociaż jest niezdrowy i wielu krajach zabroniony.
Piołun to zioło o działaniu antyseptycznym, używane przy problemach gastrycznych, gorączce, czy bólach ciążowych.

Bylica pospolita to zioło o podobnym, tylko znacznie słabszym działaniu do piołunu. Jest wykorzystywana w chińskiej medycynie od wieków m.in. pomocniczo w wymuszeniu  prawidłowego ułożenia płodu. Bylica powoduje także skurcze macicy i jest używana jako środek aborcyjny.

Ginekolodzy nie widzą niczego groźnego w kuracji parowej pochwy. Wagina znana jest ze swoich dużych właściwości absorpcyjnych, które wykorzystywane są w leczeniu infekcji i zaburzeń hormonalnych. Toteż nie można odmówić skuteczności metodzie „V-Steam”. Waginalna kąpiel parowa ma też pewną przewagę nad irygacjami i nasiadówkami – jest ona dużo łagodniejsza dla naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Polskie waginy muszą jeszcze poczekać na parówki, lub zadowolić się tymi z mięsnego. Cierpliwości siostry :)

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 59 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

wiolla
# wiolla 13 lat temu
spróbowałabym takiego relaksu :) Nie łykam prochów przeciwbólowych, bo jak każdy wie to niezły syf, ale wiele bym dała za zdrową metodę łagodzenia bólów menstruacyjnych.

a Absynt uwielbiam i pewnie nie jest on bardziej szkodliwy od apapu :)
+1
brutal
# brutal 13 lat temu
a ja tam mógłbym być pracownikiem takiego spa z kontrolować temperaturę takiego wywaru krążąc pod tymi dziurawymi taboretami :P
-2
anka12
# anka12 13 lat temu
nie lubię tego ciśnienia na SPA, ale wierzę w mądrość wschodnich kultur i moc ziół. Za metodą przemawiają wróżki nawiedzające absynt. Tam gdzie piołun, tam i one :-)
+1
trampEk
# trampEk 13 lat temu
spa dla samochodów, spa dla cipek :D
mój anus też chce spa. Kto mi tam nachucha? ;-)
-2
mamarae
# mamarae 12 lat temu
a ja mam pytanie, czy taki zabieg można przeprowadzić jak się bierze globulki dopochwowe? tym bakteriom się nic nie stanie złego przez tą parę?
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij