wagina logo

Stres kontra uroda

Stres jest bardzo niezdrowy. Dowiedziono to naukowo. W poprzednim artykule była mowa o zgubnym wpływie permanentnego stresu na nasze zdrowie. Destrukcyjne oddziaływanie negatywnych emocji nie tylko kończy się na pogorszeniu naszej kondycji zdrowotnej. Stres również negatywnie wpływa na twój wygląd! Odbiera skórze blask, pogarsza kondycję włosów, sprawia, że źle czujesz się w swoim ciele. W ten sposób można wkroczyć w zamknięte koło smutku i przygnębienia. Jednak szkody wyrządzone przez stres można zniwelować, i to wcale nie drogimi wyjazdami do SPA.


Kiedy jesteśmy zdenerwowani i zalęknieni, w naszych organizmach uwalnia się kortyzol, substancja zwana hormonem stresu. Jej stężenie w organizmie rośnie pod wpływem długotrwałego stresu (np. kłopoty rodzinne, zawodowe, finansowe). Stres sprawia, że wyglądamy brzydziej, ale także jest odpowiedzialny za to, że z łatwością porzucamy zdrowy tryb życia. Źli i przemęczeni rezygnujemy z aktywności fizycznej, a pociechy szukamy w łakociach i używkach.

Efekty stresu kumulują się przede wszystkim w skórze i włosach. To one są najlepszym wskaźnikiem procesów, które zachodzą w twoim ciele.

Przemęczona buzia

Twarz napięcie sygnalizuje niedoskonałościami skóry (krostkami, szczególnie upartymi i opornymi na leczenie). Pod oczami pojawiają się cienie, a skóra na czole i policzkach jest przesuszona. Kortyzol obniża odporność organizmu i sprawia, że oprócz nękających nas infekcji, również skóra traci barierę ochronną. Wtedy bakterie śmielej sobie poczynają. Oczywiście można wtedy sobie pomóc pillingami, preparatami i maseczkami tonizującymi oraz antybakteryjnymi kosmetykami. Jednak najlepszym lekarstwem jest spokój i powrót do równowagi emocjonalnej.

Przemęczone oczy

Zdenerwowanie powoduje, że naczynia krwionośne obkurczają się, co prowadzi do puchnięcia powiek. Zapuchniętym oczom dobrze zrobi kompres, na przykład z wacików nasączonych herbatą. Można też użyć kosmetyków chłodzących.

Udręczone ciało

Stres bardzo wysusza skórę. Warto wówczas nawilżać skórę balsamami i oliwkami. Można również namówić partnera by zrobił nam masaż. Pomocne okazują się również masaże połączone z aromaterapią. Nasze nerwy ukoić mogą olejki eteryczne, którymi skropimy pościel, dywany itp. Olejki takie możemy dodać do kąpieli lub do oliwki do masażu. Zapach jest w stanie wytworzyć w naszych mieszkaniach niezwykły klimat. Komponujmy zatem zapachy indywidualnie do naszych potrzeb i gustów.

Stres we włosach

Zależnie od nasilenia stresu włosy albo bardzo się przesuszają, albo przetłuszczają. W takich momentach sięgaj po szampon do włosów normalnych - powinien wyregulować ph skóry głowy. Jeżeli twoim utrapieniem jest sucha czupryna, po prostu zastosuj odżywkę nawilżającą. Zestresowane włosy są także bardziej podatne na łamanie. Dlatego najlepiej związywać je i aplikować im kurację specyfikami przeciwko temu problemowi.

Czy wiesz, że stres nie sprzyja zachowaniu koloru farbowanych włosów? Gdy organizm jest bardzo zestresowany przez dłuższy czas, zaczyna gromadzić wodę. W efekcie włosy są mniej nawilżone, przez co pigmenty farby gorzej się trzymają. Jeżeli poddajesz kosmyki koloryzacji w salonie, stosuj przynajmniej raz w tygodniu maseczkę nawilżającą. Natomiast jeśli farbujesz włosy w domu, wybierz preparat, który zawiera składniki nawilżające.

Kilka niezawodnych sposobów

Dzisiejszy świat nie wpływa na nasze nerwy kojąco. Wciąż borykamy się z presją czasu, żyjemy w biegu, za czymś gonimy, coś tracimy. Tym bardziej powinniśmy dbać o to, żeby niwelować skutki napięcia. Najlepszym lekiem na stres jest towarzystwo bliskich i życzliwych nam osób. Zatem miejmy zawsze czas dla przyjaciół. Nie zapominajmy o dobroczynnym wpływie seksu na nasze ciała i emocje. Wydzielające się podczas zbliżenia seksualnego endorfiny niwelują zgubne działanie hormonu stresu. Znajdźmy czas na aktywność fizyczną. Ruch to świetny sposób na relaks i uporządkowanie emocji. W trudnych momentach życia dostarczajmy organizmowi dużo witaminy B i magnezu, które mają zbawienny wpływ na spięty organizm.
Pamiętajmy też o chwilach relaksu spędzonych w serwisie Wagina ;) Zapraszamy Was do lektury i do aktywnego udziału w serwisie. Komentujcie artykuły, dzielcie się swoimi doświadczeniami, uczestniczcie w dyskusji. Nie zapominajcie też o naszym forum.

źródło: www.dziennik.pl

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.6 na 5 na podstawie 241 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

  • Seks i antykoncepcja
    Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
    3
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    Anatomia i fizjologia kobiety
    30
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij