wagina logo

Sprawny penis prosto z laboratorium

 • Napisane przez  Sigismund Fassbender
 • Posted on:  czwartek, 09 październik 2014 | Komentarzy (1)

penis wyhodowany w laboratoriumNajprawdopodobniej w przeciągu pięciu lat medycyna da nadzieję na radość z seksu mężczyznom z wadami lub urazami narządów płciowych. Stanie się tak za sprawą inżynierii tkankowej, która już dziś pozwala na wyhodowanie penisa w warunkach laboratoryjnych.



Naukowcy z Wake Forest Institute for Regenerative Medicine przez lata doskonalili technikę laboratoryjnej hodowli tkanek i narządów do celów transplantologicznych. Dziś ich zespół badawczy uchodzi za światowych liderów w dziedzinie medycyny regeneracyjnej i ma na koncie liczne sukcesy. W 1999 roku jako pierwsi na świecie z powodzeniem wszczepili ludzki narząd wyhodowany  w laboratorium. Był nim pęcherz. Od tego czasu specjaliści z Wake Forest Institute wielokrotnie przeszczepiali „wyhodowane” waginy kobietom urodzonymi z wadami genitalnymi lub całkowitym brakiem pochwy. Równolegle do aktywnej pracy transplantologicznej naukowcy prowadzili badania nad laboratoryjnym wzrostem tkanek i narządów z ponad 30 różnych obszarów ciała.

Lider zespołu z Wake Forest Institute, Anthony Atala, swoją genitalną przygodę rozpoczął  w 1992 roku, ale dopiero w 2008 inżynieria tkankowa osiągnęła poziom umożliwiający wyhodowanie penisa w warunkach laboratoryjnych. Lata prac nad tymi trudnymi organami zaowocowały wielkim sukcesem. Zespołowi udało się otrzymać w laboratorium 12 funkcjonujących penisów królika. Po przeszczepieniu ich do biorców, wszystkie króliki podjęły współżycie z samicami, 8 z nich było zdolne do ejakulacji, a 4 doczekały się  potomstwa. Chociaż osiągnięte wyniki są obiecujące, to zdobycie zgody na zastosowanie tej metody u ludzi wymaga przejścia skomplikowanych procedur  formalnych. Anthony Atala jest przekonany, że w ciągu pięciu lat Agencja Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration, w skrócie FDA) wyda zgodę na przeszczepy ludzkich penisów otrzymanych metodą inżynierii tkankowej. 

Jak przebiega proces hodowli penisa?
Najpierw pobierany jest penis od dawcy. Później przy pomocy odczynników chemicznych organ ten jest „czyszczony” z większości komórek. Pozostawiony jest tylko kolagenowy szkielet, w którym umieszczane są małe fragmenty mięśni gładkich i tkanek śródbłonka biorcy. Metoda ta eliminuje ryzyko odrzucenia przeszczepu.
Ponieważ komórki pobierane są z genitaliów samca oznacza to, że procedura nie może być stosowana w chirurgii zmiany płci z żeńskiej na męską.
Bez wątpienia osiągnięcia zespołu Wake Forest Institute dają nadzieję na normalną sprawność seksualną mężczyznom z wrodzonymi wadami genitaliów i tym po przebytych urazach penisa.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.0 na 5 na podstawie 227 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

deadpool
# deadpool 9 lat temu
wygląda na to, że niedługo kompleks "tomcia palucha" odejdzie w zapomnienie. niedługo dojdzie nowy zawód plantator ludzkich penisów - zysk gwarantowany!
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij