wagina logo

Plemniki z ostatniego sortu

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  niedziela, 21 czerwiec 2009 | Komentarzy (1)
Klątwa tykającego zegara dotychczas ciążyła na kobietach. Najnowsze badania naukowe wskazują, że również wiek ojca w chwili poczęcia potomka ma wpływ na zdrowie dziecka.


Częstotliwość występowania zespołu Downa wyraźnie wzrasta wraz z wiekiem matki. W przypadku kobiet poniżej 30 lat rodzi się jedno dziecko z zespołem Downa na tysiąc, dla kobiet w wieku 35 lat współczynnik ten wynosi już 1:400, a dla 46-letnich aż 1:20.
zapłodnienieNie znaczy to, że mężczyźni mają przywilej odkładania rodzicielstwa na później. Badania przeprowadzone w Norwegii w latach 80. ubiegłego wieku wskazują, że częstość występowania zespołu Downa wzrasta również z wiekiem ojca. Zależność ta nie jest tak widoczna jak w przypadku kobiet. Jednak niezależnie od wieku partnerki, mężczyźni po pięćdziesiątce znacznie częściej płodzą dzieci dotknięte tym schorzeniem. Nowsze badania wyraźnie wskazują, że wiek ojca ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy matka ma poniżej 35 lat. Wykazano, że jeśli w takim przypadku mężczyzna ma powyżej 40 lat, częstość występowania zespołu Downa u dzieci się podwaja, w porównaniu z dziećmi mężczyzn w wieku poniżej 25 lat.
Z wiekiem ojca skorelowane są również inne schorzenia, m.in. schizofrenia i autyzm. Większe jest również prawdopodobieństwo poronienia, a także wystąpienia karłowatości, wodogłowia, obniżonej inteligencji, a nawet trudności w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Niezależne badania przeprowadzone w Izraelu, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Skandynawii wykazały, że dzieci urodzone z ojców mających minimum 40 lat są sześciokrotnie bardziej narażone na autyzm niż dzieci ojców trzydziestoletnich, a jeśli ojciec ma powyżej 50 lat, ryzyko wzrasta aż dziewięciokrotnie. Oczywiście w przypadku autyzmu istotną rolę odgrywa również wiek kobiety.
Wiek ojca wpływa na ryzyko wystąpienia schizofrenii. Około 1% dzieci ojców 30 letnich może mieć schizofrenię, w przypadku dzieci ojców czterdziestoletnich może ich być już dwa razy więcej. Z innych badań wynika, że wiek ojca odpowiedzialny jest za 1/4 wszystkich jej przypadków. Podłoże schizofrenii nie musi być tylko genetyczne. Zawinić może ekspozycja na czynniki toksyczne, złe nawyki żywieniowe. Być może również odmienne metody wychowawcze ojców dwudziesto-, trzydziesto-i czterdziestoletnich mogą wpływać na wystąpienie chorób takich jak autyzm czy schizofrenia. Interesujący jest fakt, że częstość występowania zaburzeń objawiających się nieprzystosowaniem społecznym jest według wielu źródeł wysoka, jeśli mężczyzna ma w chwili poczęcia potomka poniżej 20 lat.


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.3 na 5 na podstawie 296 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 15 lat temu
No wygląda na to, iż zegar nie "tyka" już tylko kobietom. Zawsze wydawało mi się podejrzane, że mężczyzna może do końca swoich dni... Może i może ale kwestia co z tej "możności" powstanie?
Zawsze przerażało mnie patrzenie na takie statystyki bo ma się wrażenie, że cholernie trudno spłodzić coś "zdrowego". Ale cóż - to kłopot osób, które w prokreacji widzą jedyny sens swojego bytu. Osoby, które mają odmienne zdanie na temat "kulturowej i społecznej" potrzeby przedłużania gatunku mogą spać spokojnie i produkować wadliwe komórki rozrodcze.
+2
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij