wagina logo

Pierwotny brak miesiączkiBRAK MIESIĄC ZKI UWARUNKOWANY GENETYCZNIE
Dla pełnego rozwoju i prawidłowej czynności kobiecych narządów płciowych niezbędna jest obecność dwóch chromosomów X. Każda redukcja ich liczby prowadzi do wystąpienia zespołu Tumera, który może występować pod różnymi postaciami.
WADY WRODZONE A BRAK MIESIĄCZKI
Znane są dwie jednostki chorobowe przebiegające z brakiem miesiączki, które mogą być mylone z zaburzeniami genetycznymi:
1. Zespól feminizujących jąder (całkowita niewrażliwość na androgeny)
Jest to dysgenezja jąder występująca u osobników charakteryzujących się męskim genotypem (XY), u których rozwija się fenotyp żeński. Występuje brak macicy.
2. Zespól nadnerczowo - płciowy
Wada rozwojowa istotna dla ginekologów nie tylko dlatego, że jest przyczyną braku miesiączek, ale również z powodu łatwości w jej rozpoznaniu już po porodzie. Występuje ona pod różnymi postaciami. Z punktu widzenia obecnych rozważań, najważniejszą postacią jest ta, która prowadzi do rnaskulinizacji płodów płci żeńskiej. Zazwyczaj stwierdza się nadmierną pigmentację skóry, szczególnie okolicy genitalnej. Wargi sromowe łączą się naśladując swoim wyglądem mosznę. Na przednim końcu ich zrostu widoczny jest otwór, który wraz z występującym rnałym prąciem sugeruje spodziectwo. Nie można wybadać jąder w mosznie.


Serwis zawdzięcza swe istnienie przychylności sklepu Podwiązka - sex shop on line . Zapraszamy na subtelne i zmysłowe zakupy.

PIERWOTNA NIEWYDOLNOŚĆ JAJNIKÓW.
Jest to rzadka choroba, która występując w dzieciństwie, prowadzi do pierwotnego braku miesiączki, lub ujawniając się po okresie pokwitania, daje wtórny brak miesiączki Przyczyną jej jest niewielka liczba komórek germinalnych migrujących do jajnika w okresie organogenezy, które w okresie dzieciństwa ulegają stopniowej atrezji, aż do całkowitego ich zaniku, lub tak znacznej redukcji ich ilości, że pozostałe komórki stanowią zbyt ubogi zapas do zainicjowania prawidłowej funkcji jajnika.
Spotykana jest również cięższa postać zaburzenia migracji komórek płciowych, podczas której komórki germinalne nie osiągają jajnika, co prowadzi do wytworzenia się pasma jajnikowego. W jajniku rozwija się tylko mezenchvma, w typowym dla niej miejscu, powstaje normalne więzadło wieszadłowe jajnika, natomiast nieobecne są komórki germinalne.

PIERWOTNA NIEWYDOLNOŚĆ PRZYSADKI MÓZGOWEJ
Występują dwie różne postacie karłowatości przysadkowej z pierwotnym brakiem miesiączki:
1. Karłowatość Frohlisha ( Zespół tłuszczowo -płciowy)
Cechami charakterystycznymi zespołu są:
Zahamowanie wzrostu
Żeński typ rozmieszczenia tkanki tłuszczowej
Niedorozwój narządów płciowych
Obniżona inteligencja
Obniżona produkcja hormonów przysadkowych
Brak miesiączki
Najczęstszą przyczyną tego zespołu jest guz okolicy podwzgórza i/lub przysadki mózgowej np. gruczolak barwnikooporny, glejak, oponiak !ub czaszkogardlak.
2. Zespól Lorain - Levi
Karłowatość i pierwotny brak miesiączki jest rezultatem niedoboru hormonu wzrostu i gonadotropin. Dziewczynka jest szczupła i ma chłopięcą sylwetkę. Nie występują cechy pokwitania, brak jest owłosienia łonowego inteligencja prawidłowa, kości drobne i podatne na złamania. Często występują napady hypoglikemii. Brak zmian ogniskowych w rejonie przysadki mózgowej.
NIEDOROZWÓJ MACICY
Różnymi postaciami tej wady jest podwójna i jednorożna macica. Jeżeli macica taka posiada
własna jamę wysłaną endornetrium, wówczas spełnia ona swoje fizjologiczne funkcje.
Amenorrhoea, czy li brak miesiączki, występuje wtedy, gdy zaburzenia rozwojowe prowadzą do powstania macicy zbudowanej z samej mięśniowki, bez wytworzenia jamy, a zatem i endometrium. Skoro nie ma błony śluzowej, nie wystąpi też miesiączka.


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.9 na 5 na podstawie 102 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Guest
# Guest 12 lat temu
:sad:
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij