wagina logo

Zwycięstwo obrończyni Rospudy - Polka jednym z sześciu laureatów Nagrody Goldmanów

19 kwietnia Fundacja Ochrony Środowiska Goldmanów ogłosiła nazwiska sześciu laureatów Nagrody Goldmanów za rok 2010. Wśród osób, które otrzymały w tym roku najważniejszą światową nagrodą w dziedzinie ochrony środowiska, zwaną „ekologicznym Noblem”, znajduje się Małgorzata Górska - współorganizatorka kampanii w obronie Doliny Rospudy i na rzecz zmiany przebiegu drogi ekspresowej Via Baltica.



Małgorzata GórskaCała Polska z zapartym tchem obserwowała pełną determinacji walkę o dolinę Rospudy. Zmiany przebiegu drogi ekspresowej Via Baltica przez obszary chronione rozpoczęła się w roku 2002. Małgorzata Górska, koordynatorka kampanii „Via Baltica” z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, odegrała w niej ważną rolę. Przyczyniła się do powstania sprawnie działającej koalicji organizacji pozarządowych, w której skład weszły między innymi Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Polska Zielona Sieć i WWF Polska (inne organizacje pozarządowe wspierające akcję, to m.in.: Greenpeace Polska, SISKOM, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Centrum Ochrony Mokradeł). Dzięki działaniom Małgorzaty Górskiej i pozostałych członków Koalicji oraz wszystkich innych ludzi walczących o uratowanie Rospudy i zmianę przebiegu Via Baltica - tych, którzy marzli w zimowym obozie na trasie planowanej drogi do doliny, pisali petycje i skargi, nosili zielone wstążki  - przyrodniczo cenne obszary zostały ocalone

Fundacja Ochrony Środowiska Goldmanów ogłosiła nazwiska sześciu laureatów Nagrody Goldmanów w dziedzinie ochrony środowiska za rok 2010 - grupę nieugiętych ludzi, którzy angażują się w najważniejsze światowe problemy ochrony środowiska, mające wpływ nie tylko na społeczności lokalne, ale i na całą planetę.

Odwaga tych ludzi motywuje i inspiruje mnie, powiedział fundator Nagrody Goldmanów, Richard N. Goldman. Ich zaangażowanie w walkę o lepszą przyszłość odzwierciedla wytrwałość obywatelskiego ruchu ochrony środowiska na całym świecie.

Nagroda Goldmanów w dziedzinie ochrony środowiska przyznawana jest corocznie od 21 lat szeregowym przedstawicielom społecznego ruchu ochrony środowiska na całym świecie. Przyznawana indywidualnie nagroda wysokości 150 000 USD jest największym tego rodzaju wyróżnieniem. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 19 kwietnia 2010 roku o godzinie 17:00 w budynku Opery San Francisco, laureaci zostaną też uhonorowani podczas mniejszej uroczystości w środę, 21 kwietnia w budynku Muzeum Historii Naturalnej Instytutu Smithsona w Waszyngtonie.

Dolina RospudyNagroda Goldmanów w dziedzinie ochrony środowiska została ustanowiona w roku 1989 przez przywódcę ruchu obywatelskiego i filantropa Richarda N. Goldmana i jego zmarłą żonę, Rhodę H. Goldman i dotychczas została przyznana 139 osobom z 79 krajów. Laureaci nagrody wybierani są przez międzynarodowe jury z poufnych nominacji przedstawianych przez organizacje ochrony środowiska i osoby indywidualne z całego świata.

Poprzedni laureaci nagrody byli zaangażowani w najbardziej palące wyzwania ochrony środowiska, między innymi domagali się sprawiedliwości dla ofiar katastrof w Love Canal i Bhopalu w Indiach, prowadzili walkę o bezpieczne dla delfinów połowy tuńczyków oraz przeciwko wydobyciu ropy naftowej na terenach Arktycznej Ostoi Przyrody w Stanach Zjednoczonych. Od czasu otrzymania nagrody Goldmanów, ośmiu laureatów zostało mianowanych lub wybranych na stanowiska rządowe w swoich krajach, w tym kilka osób zostało ministrami ochrony środowiska. Laureatka nagrody Goldmanów z roku 1991, Wangari Maathai z Kenii, otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w roku 2004.


Obok Polki tegorocznymi laureatami nagrody Goldmanów są:

Thuli Brilliance Makama, Suazi - prawnik walczący w obronie biednej ludności, żyjącej na obrzeżach obszarów chronionych.

Tuy Sereivathana, Kambodża – obrońca azjatyckich słoni.

Humberto Ríos Labrada, Kuba -naukowiec i badacz różnorodności biologicznej, promotor rolnictwa ekologicznego.

Lynn Henning, Stany Zjednoczone
Lynn Henning, rolnik ze stanu Michigan, ujawnił fakt nagminnego zanieczyszczania wody przez przemysłowe zakłady hodowli zwierząt (CAFO), czym zwrócił uwagę amerykańskiej federalnej Agencji Ochrony Środowiska i przyczynił się do natychmiastowego wydania przez stanowy nadzór setek wezwań za naruszenie przepisów dotyczących ochrony jakości wody.

Randall Arauz, Kostaryka – obrońca rekinów, który zwrócił uwagę całego świata na niehumanitarne i katastrofalne dla środowiska metody połowów tych drapieżników.

źródło: http://www.zielonalekcja.pl/index.php?mod=aktualnosc&id=7482

 

Rospuda

Dolina Rospudy

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.6 na 5 na podstawie 147 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

walec
# walec 15 lat temu
Planowanie w Polsce to mistrzostwo świata! Nie wiem co za idioci siedzą w tych urzędach. Jedyne do czego się nadają to branie łapówek i podejmowanie niekorzystnych decyzji. Najbardziej podoba mi się budowanie dróg: zaraz po oddaniu nowej trasy do użytku okazuje się, że wszystko trzeba rozkopać bo zapomnieli położyć kabli, rury itp.
0
pan Tofel
# pan Tofel 15 lat temu
Moim zdaniem budowanie autostrad to głupota. Najlepiej wyasfaltować całą powierzchnię kraju :evil:
0
  • Seks i antykoncepcja
    Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
    3
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    Anatomia i fizjologia kobiety
    30
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij