wagina logo

Wyżyny sztuki antyaborcyjnej

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  czwartek, 12 sierpień 2010 | Komentarzy (3)

Tego lata w Alei Zasłużonych przy głównej bramie cmentarza w Ząbkowicach Śląskich odsłonięto pomnik Dzieci Poczętych i Nienarodzonych. Fakt, że temat mocno nawiedzony, ale taka katolicka inicjatywa nie powinna dziwić. Zdumiewa natomiast forma rzeźby, która nikomu poza jej twórcą nie przypadła do gustu. Krótko mówiąc pomnik jest brzydki.Pomnik Dzieci Poczętych i NienarodzonychBezgłowa kobieta, której sylwetkę poznajemy po biuście, obdarzona jest dwoma sterczącymi z szyi konarami. W zasadzie to jakieś pozbawione gałęzi kikuty. Biodra kobiety otoczone są wykrzywionymi twarzami dzieci.
Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich są oburzeni i nie akceptują pomnika, który ich zdaniem oszpeca cmentarz i gorszy maluczkich. Dla pomnika nie mają też litości znawcy sztuki.

Maria Bor, rzeźbiarka i rzeczoznawca dzieł sztuki współczesnej w zakresie rzeźby, mówi wprost: - Jakiś amatorszczyzna wydłubał chałę, a że nie miał niezguła pojęcia o kompozycji i formie, no to stoi to, co stoi, niestety, w miejscu publicznym i szacownym - ocenia Maria Bor. - A postaw to sobie, biedne beztalencie, w swoim pokoju, w ogródku raczej nie, bo i tam ludzie kaleczyliby oczy - dodaje.

Pomnik powstał z inicjatywy lokalnej Akcji Katolickiej, wikarego księdza Marka Zołoteńkiego z parafii pw. św. Anny. W akcję zaangażowany został również ZHP. - Na prośbę kół katolickich zgodziłam się podpisać wniosek o zwolnienie z opłat cmentarnych miejsca pod ten pomnik. Nie widziałam, niestety, jego projektu i nie wiedziałam, że to taki szkaradek - wyznaje Beata Klita, komendant ząbkowickiego hufca ZHP.

Według opisu zawartego we wniosku, który został złożony do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach, zaplanowano postawienie pomnika o wysokości 170 cm tuż przy głównej bramie. - Z dokumentów ciężko było ocenić, jak dokładnie będzie wyglądał pomnik, i burmistrz podpisał zgodę na zwolnienie z opłat - twierdzi Adam Oleksyszyn, pracownik magistratu.

Podczas odsłonięcia monument został poświęcony. W uroczystościach uczestniczył też Krzysztof Kotowicz, burmistrz miasta. Dziś nie zachwyca się rzeźbą. - Gdybym był jej twórcą, postarałbym się, by była jednoznaczna i łatwiejsza w odbiorze - powiedział Krzysztof Kotowicz. Władze dyplomatycznie odwołują się do kwestii gustu. Mieszkańcy są mniej tolerancyjni. - Liczyłam, że matki, które straciły dzieci, będą miały miejsce, gdzie będą mogły się pomodlić, a tu dostaliśmy pomnik, który się nam nie podoba i którego nie rozumiemy - podsumowuje Beata Klita.

Trudno zrozumieć ignorancję władz miasta, które lekkomyślnie, bez zapoznania się z projektem, wydają zgodę na postawienie pomnika w miejscu publicznym. Teraz wszyscy mają pomnik, który się im nie podoba. Warto może skorzystać z furtki danej przez władze miasta i wystawić obok pomnika Dzieci Poczętych i Nienarodzonych pomnik Dzieci Zgwałconych przez Księży. Nie musi on być urodziwy, może nawet trącić pedofilską pornografią. W końcu władze Ząbkowic Śląskich i tak wydadzą zgodę na postawienie kolejnego pomnika.

źródło: polskatimes.pl

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.4 na 5 na podstawie 200 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Kasia
# Kasia 14 lat temu
ten pomnik nie ma związku ze sprawą, idea ideą ale bardziej by przemówiło do ludzi np coś z wieloma malusimi aniołkami niż to brzydactwo
0
jeremiak
# jeremiak 14 lat temu
autora rzeźby trzeba nabić na jeden z tych konarów.
0
olala
# olala 14 lat temu
Popaprańcy wciąż grzebią w cudzych macicach.
-1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij