wagina logo

Badanie brzucha

Badanie to nigdy nie powinno być pominięte, niezależnie od zgłaszanych dolegliwości.
Wiele nowotworów, wywodzących się z narządów rodnych, może formować się w masywne twory, wychodzące poza obręb miednicy, a czasami wyczuwalną strukturą okazuje się nierozpoznana ciąża.

Lekarz zawsze powinien zbadać również górną część brzucha. Upewniając się przy tym, czy pęcherz moczowy jest pusty. Lekarz upewnia się, czy badana okolica jest bolesna na uciskanie.
Niektóre torbiele jajnika posiadają długą szypułę, która umożliwia przemieszczenie się torbieli do śródbrzusza i sprawia że struktura ta jest niewyczuwalna podczas badania zestawionego przez pochwę.

Wybrany obraz

Wybrany obraz

Samo badanie zestawione mogłoby nie ujawnić ciąży. Dzieje się tak w przypadku, gdy nic nie podejrzewający lekarz w niedokładnym badaniu uchwyci wydłużoną i rozpulchnioną szyjkę macicy, nie wyczuwając przy tym powiększonego trzonu (objaw Hegara).
Typowe ciążowe uwypuklenie powłok, widoczne zazwyczaj już w 16 tygodniu ciąży, jest czasem słabo zaznaczone, lecz zawsze badalne przy ucisku na brzuch płasko położoną dłonią. Pęcherz moczowy nie może być wypełniony.

Wybrany obraz

Jakkolwiek celowe jest wykorzystanie wszystkich klasycznych technik badania-oglądania, palpacji i osłuchiwania (czynności serca płodu), to najważniejsza z nich jest delikatna palpacja płaską powierzchnią dłoni, pozwalająca na wykrywanie litych lub częściowo-litych guzów.


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.5 na 5 na podstawie 94 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

marta95ks
# marta95ks 15 lat temu
Jeśli odczuwasz ostre bóle brzucha, powinnaś złożyć wizytę
pediatrze.
Wizyta powinna przebiegać następująco:
- lekarz osłucha cię
- gdy położysz się na leżance, odkryj brzuch
- lekarz będzie diagnozował ból przez naciskanie [ może się zdarzyć, że będzie naciskał raz mocno, raz lekko]
- gdy naciśnie w miejsce bolesne, możesz nieraz krzyknąć.
Lecz dzięki temu lekarz będzie wiedział, gdzie cię boli i
skieruje cię na dalsze badania
+1
MałgorzataMartaP
# MałgorzataMartaP 14 lat temu
Witam.
Ostatnio zauważyłam że co jakiś czas mam dziwnie twardą i trochę odstającą część brzucha, a dokładniej między pępkiem a prawym biodrem. i ciągnie się to prawie od żebra do do wzgórka łonowego. Co to może być?? jelito jakiś mięsień??
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij