wagina logo

jak dobrać rozmiar prezerwatywy

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  wtorek, 14 listopad 2017 | Dodaj komentarz

Na naszym portalu do znudzenia powtarzamy, że rozmiar nie ma znaczenia. Tak jest w przypadku penisa, ale jeśli chodzi o prezerwatywę to rozmiar ma kolosalne znaczenie.  Jak dobrać gumkę by seks był cudowny i bezpieczny? Jak ją polubić, gdy jej się nie lubi?


Mówiąc o bezpiecznym seksie, myślimy o prezerwatywie. Od lat prezerwatywa jest jedyną formą zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chroni też przed niechcianą ciążą. Oczywiście nie jest w 100% skuteczna, ale i tak znacząco podnosi bezpieczeństwo seksu. Można długo wymieniać nazwy chorób przenoszonych drogą płciową, brnąć w szczegóły dotkliwych ich objawów i skutków.  Argumentów stojących za uprawianiem bezpiecznego seksu jest ogrom, a mimo to prezerwatywa ma swoich przeciwników. Jak ją polubić, gdy się jej nie lubi? Czy to możliwe by seks z nią dawał te same odczucia co seks bez niej? Jedno i drugie jest możliwe. Tak, seks z gumką może być świetny i każdy do gumki może się przekonać. Trzeba tylko dobrać odpowiedni rozmiar i wszystkie problemy są rozwiązane.
Prezerwatywy choć są elastyczne, to nie mają uniwersalnego rozmiaru. – To fakt, o którym często zapominamy.

Kwestia doboru rozmiaru prezerwatywy to nie tylko sprawa komfortu, ale też bezpieczeństwa. Dobrze dobrany kondom, nie tylko jest wygodny, ale też spełnia swoje funkcje bez zarzutu, zgodnie z tym co podaje producent.  Te wszystkie historie o pękniętych czy też spadających gumkach, to w dużej mierze efekt źle dobranego rozmiaru i niewłaściwego korzystania z prezerwatywy.

Żeby lepiej zrozumieć problem, posłużymy się przykładem biustonosza. Dobrze dobrany biustonosz jest jak druga skóra. Noszenie za małego to udręka. Fiszbiny i paski wbijają się w ciało, a biust jest deformowany. Za duży biustonosz nie spełnia z kolei swojego zadania. Podobnie jest z prezerwatywą.

Prezerwatywy występują w trzech podstawowych rozmiarach:

1. Jeśli zdarzyło się Wam, że gumka podczas seksu zsunęła się, lub też partner czuje się w niej jak w papierowej torbie, to pewnie ma na sobie za dużą prezerwatywę. Małe prezerwatywy są  idealne dla ok. 35% mężczyzn .  Jeśli jednak dla Twojego partnera standardowa prezerwatywa jest za duża, a mała jest za mała, to i tutaj jest rozwiązanie. Możecie sięgnąć po japońskie prezerwatywy, które są nieco węższe od standardowych kondomów.

2. Prezerwatywy w standardowym rozmiarze sprawdzają się u ok. 50% mężczyzn.  Jeśli Twój partner jest w tej grupie, to macie przed sobą olbrzymi wybór wariantów gumek z całego świata.

3. Prezerwatywy w dużym rozmiarze to opcja idealna dla ok. 15% mężczyzn. Jeśli Twój partner doświadczył pękania gumek lub po prostu czuje ucisk i dyskomfort w typowej prezerwatywie, to znaczy, że powinien sięgnąć po większą. Jeśli jednak i te największe nadal są za małe dla Twojego olbrzyma, to pozostaje dla Was kobieca prezerwatywa.  Jeśli zaś duża gumka w rozmiarze XL jest za duża, a standardowa za mała, to możecie sięgnąć po pośredni rozmiar, np. Kimono Microthin Large.


Jak dobrać rozmiar prezerwatywy:

Sposób pierwszy:
Zmierzyć średnicę penisa podczas erekcji (np. mierzycie obwód miarką krawiecką i wyznaczacie średnicę penisa)

Sposób drugi:
Jak radzi CEO Lucky Bloke, Melissa White, rozmiar prezerwatywy można dobrać przy pomocy rolki od papieru toaletowego.
Jeśli penis podczas erekcji ma zapas miejsca w rolce po papierze, to małe prezerwatywy są dla niego stworzone.
Jeśli penis idealnie wpasowuje się w rolkę, to będzie potrzebował gumek w rozmiarze standardowym.
Jeśli rolka po papierze jest za wąska dla wzwiedzionego penisa, to idealne są dla niego duże rozmiary prezerwatyw.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij