Obserwuj nas


Mówiąc o bezpiecznym seksie, myślimy o prezerwatywie. Od lat prezerwatywa jest jedyną formą zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Chroni też przed niechcianą ciążą. Oczywiście nie jest w 100% skuteczna, ale i tak znacząco podnosi bezpieczeństwo seksu. Można długo wymieniać nazwy chorób przenoszonych drogą płciową, brnąć w szczegóły dotkliwych ich objawów i skutków.  Argumentów stojących za uprawianiem bezpiecznego seksu jest ogrom, a mimo to prezerwatywa ma swoich przeciwników. Jak ją polubić, gdy się jej nie lubi? Czy to możliwe by seks z nią dawał te same odczucia co seks bez niej? Jedno i drugie jest możliwe. Tak, seks z gumką może być świetny i każdy do gumki może się przekonać. Trzeba tylko dobrać odpowiedni rozmiar i wszystkie problemy są rozwiązane.
Prezerwatywy choć są elastyczne, to nie mają uniwersalnego rozmiaru. – To fakt, o którym często zapominamy.

Kwestia doboru rozmiaru prezerwatywy to nie tylko sprawa komfortu, ale też bezpieczeństwa. Dobrze dobrany kondom, nie tylko jest wygodny, ale też spełnia swoje funkcje bez zarzutu, zgodnie z tym co podaje producent.  Te wszystkie historie o pękniętych czy też spadających gumkach, to w dużej mierze efekt źle dobranego rozmiaru i niewłaściwego korzystania z prezerwatywy.

Żeby lepiej zrozumieć problem, posłużymy się przykładem biustonosza. Dobrze dobrany biustonosz jest jak druga skóra. Noszenie za małego to udręka. Fiszbiny i paski wbijają się w ciało, a biust jest deformowany. Za duży biustonosz nie spełnia z kolei swojego zadania. Podobnie jest z prezerwatywą.

Prezerwatywy występują w trzech podstawowych rozmiarach:

1. Jeśli zdarzyło się Wam, że gumka podczas seksu zsunęła się, lub też partner czuje się w niej jak w papierowej torbie, to pewnie ma na sobie za dużą prezerwatywę. Małe prezerwatywy są  idealne dla ok. 35% mężczyzn .  Jeśli jednak dla Twojego partnera standardowa prezerwatywa jest za duża, a mała jest za mała, to i tutaj jest rozwiązanie. Możecie sięgnąć po japońskie prezerwatywy, które są nieco węższe od standardowych kondomów.

2. Prezerwatywy w standardowym rozmiarze sprawdzają się u ok. 50% mężczyzn.  Jeśli Twój partner jest w tej grupie, to macie przed sobą olbrzymi wybór wariantów gumek z całego świata.

3. Prezerwatywy w dużym rozmiarze to opcja idealna dla ok. 15% mężczyzn. Jeśli Twój partner doświadczył pękania gumek lub po prostu czuje ucisk i dyskomfort w typowej prezerwatywie, to znaczy, że powinien sięgnąć po większą. Jeśli jednak i te największe nadal są za małe dla Twojego olbrzyma, to pozostaje dla Was kobieca prezerwatywa.  Jeśli zaś duża gumka w rozmiarze XL jest za duża, a standardowa za mała, to możecie sięgnąć po pośredni rozmiar, np. Kimono Microthin Large.


Jak dobrać rozmiar prezerwatywy:

Sposób pierwszy:
Zmierzyć średnicę penisa podczas erekcji (np. mierzycie obwód miarką krawiecką i wyznaczacie średnicę penisa)

Sposób drugi:
Jak radzi CEO Lucky Bloke, Melissa White, rozmiar prezerwatywy można dobrać przy pomocy rolki od papieru toaletowego.
Jeśli penis podczas erekcji ma zapas miejsca w rolce po papierze, to małe prezerwatywy są dla niego stworzone.
Jeśli penis idealnie wpasowuje się w rolkę, to będzie potrzebował gumek w rozmiarze standardowym.
Jeśli rolka po papierze jest za wąska dla wzwiedzionego penisa, to idealne są dla niego duże rozmiary prezerwatyw.

Komentarze są obecnie wyłączone