wagina logo

Yotsumeya - starojapoński sex shop

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  niedziela, 17 kwiecień 2011 | Komentarzy (2)

sex shop yotsumeyaTo, co w kulturze europejskiej przyprawia o pąsy i niesie ze sobą pokusę grzechu, w Japonii było od wieków naturalne. Pierwsze japońskie sex shopy powstały w XVIII w., a zabawki erotyczne gościły nie tylko w katalogach promocyjnych, ale i na obrazach najznamienitszych artystów. Dziś Europejczycy zastanawiają się w jakiej odległości od szkoły, czy kościoła ulokowany winien być sex shop i nad tym co przystoi witrynom sklepów erotycznych.W Japonii, od zarania dziejów, seksualność traktowano zawsze jako przejaw natury ludzkiej, którego nie wolno tłumić, tylko wychodzić mu naprzeciw. W Kraju Kwitnącej Wiśni erotyka i sztuka przenikały się nawzajem, wskutek czego seksualność zyskiwała artystyczny wymiar, a sztuka była przesiąknięta erotyzmem. Dziś dzieła sztuki japońskiej dają pogląd na temat obyczajowości i seksualności Japończyków.

Yūkaku – dzielnice rozkoszy

W epoce Edo (1603-1867) miejski styl życia zaowocował rozkwitem miejsc rozrywki. Kupcy i rzemieślnicy, odcinający się od arystokratyczno-wojskowej kultury potrzebowali relaksu, a że mieli dużo pieniędzy do wydania, to w miastach powstawały centra rozrywki. Były to miejsca wyuzdanej zabawy: teatry, herbaciarnie, łaźnie, domy publiczne i sex shopy, stworzone dla nuworyszy. Szogunat usiłował kontrolować rozpasanie obyczajów, tworząc „dzielnice rozkoszy” (yūkaku), w których skoncentrowane były przybytki przyjemności zamożnych mieszczan. W Edo była to Yoshiwara, w Kioto – Shimabara, w Osace – Shinmachi, w Nagasace – Maruyama. Były to dzielnice zakazane dla arystokratów i wojskowych.

Yotsumeya – pierwszy sex shop

Yoshiwara była największą i najczęściej odwiedzaną dzielnicą rozkoszy. Tam, wśród herbaciarni, łaźni i pośród domów publicznych, gdzie życie toczyło się wokół handlu seksem, powstawały pierwsze sklepy erotyczne. Yotsumeya, najbardziej rozpoznawalna sieć japońskich sex shopów, została założona w 1716r. i miała swoje siedziby w Osace, Edo i Kioto. Sprzedawano tam różne artykułu erotyczne: pomady i kremy z afrodyzjakami, pierścienie erekcyjne, przedłużki penisa, sztuczne waginy i dilda. Sex shop Yotsumeya zamawiał regularnie druki promocyjne, na których widniały rysunki gadżetów erotycznych, lub jedynie nazwa Yotsumeya.

sex shop yotsumeya - reklama

Tsukioka Settei, „Gry erotyczne sprzedawane w Yotsumeya”, rycina z ilustrowanej książki „Przyzwoitość i moralność kobiet. Pytanie i odpowiedzi w jednym tomie” (Onna Shimegawa kaeshibumi zen), ok. 1750.

sex shop - dildoAkcesoria erotyczne były obecne nie tylko w katalogach promocyjnych sex shopów, ale i na obrazach znanych artystów, takich jak Hokusai i Kuniyoshi. Dziś trudno ustalić, które z druków i obrazów są materiałami promocyjnymi, a które powstały w efekcie spontanicznej fascynacji akcesoriami erotycznymi. Wiele wskazuje na to, że same sex shopy i oferowane przez nie produkty cieszyły się w Japonii popularnością, toteż obrazy największych artystów często przedstawiały sceny seksu z udziałem zabawek erotycznych.

Każda kultura na przestrzeni dziejów tworzyła swoje wyobrażenie o miłości i seksualności. Sztuka Kraju Kwitnącej Wiśni, od czasu jego narodzin, obfituje w odniesienia do seksualności. W Japonii, w przeciwieństwie do społeczeństw europejskich, seksualność przejawia się w radosny, nieskrępowany sposób, bez negatywnych skojarzeń i obciążeń.

 

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 208 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

wolny myśliciel
# wolny myśliciel 13 lat temu
Japończyków zwykle uważa się za fetyszystów i zboczków, może i jest w tym sporo prawdy ale przynajmniej nie chowają się za fałszywą skromnością. Seks to nieodłączna część życia, którą trzeba celebrować, a nie gardzić. W naszej kulturze kościół zadbał by seks i cielesność skutecznie obrzydzić :sad:
+4
oluj
# oluj 12 lat temu
Zdrowe podejście mieli. U nas nawet teraz sex shopy budzą sensację. Bardzo prymitywnych mamy niektórych rodaków, bo nie od dziś wiadomo, że erotyka jest jedną z tych dziedzin, która nas, ludzi różnią od zwierząt. Artykuł ciekawy jak zwykle. Uwielbiam ten serwis, a zwłaszcza arty pani Małgorzaty.
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij