wagina logo

Waginalne cmok, cmok: singapurski pocałunek

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  środa, 22 luty 2012 | Komentarzy (3)

singapurski pocałunek - pompoir - silna waginaSingapurski pocałunek, określany w kulturze zachodu mianem pompoir (czyt. pompuar) to technika seksualna polegająca na doprowadzeniu mężczyzny do orgazmu wyłącznie skurczami mięśni waginy, bez wykonywania ruchów frykcyjnych. Owa sztuka w kraju swego pochodzenia, Indiach, zwana była „sahajoli”. Tam też była praktykowana przez tancerki poślubione bóstwom (dewadasi). W krajach arabskich singapurski pocałunek znany był jako „aksamitny ucisk” lub kabazza (dosł. dzierżąca, dzierżycielka, wstrzymująca).Singapurski pocałunek w literaturze

„Kobieta musi… zewrzeć i zacisnąć joni (cipkę), aż będzie przytrzymywać lingę (penis) niby palcem, następnie otwierać się i zamykać wedle swojej woli, a na ostatku wykonywać takie ruchy jak ręka pasterki dojącej krowę. Można się tego nauczyć wyłącznie metodą długich ćwiczeń, przede wszystkim wkładając całą duszę w dany organ, tak jak mężczyzna, który drogą treningu stara się wyostrzyć swój słuch… Mąż takiej niewiasty będzie ją wówczas cenił nad wszystkie inne i nie zamieni jej na najpiękniejszą królową wszystkich Trzech Światów… U niektórych (…) zwieracze pochwy są niezwykle rozwinięte. Na przykład w Abisynii kobieta umie tak je ścisnąć, że zadaje ból mężczyźnie, kiedy zaś siedzi na jego udach, potrafi wywołać orgazm nie poruszając żadną inną częścią ciała. (…) Nic więc dziwnego, że handlarze niewolników płacą za takie kobiety zawrotne sumy.” – pisał o singapurskim pocałunku Richard Burton.

Pompoir: silna wagina dla zdrowia kobiety i jej przyjemności

pompoir - mięśnie keglaWbrew pozorom pompoir nie jest sztuką miłosną stworzoną  wyłącznie dla męskiej przyjemności. Ta umiejętność, osiągana dzięki treningowi i pełnej kontroli mięśni dna miednicy, jest niezwykle pożyteczna dla kobiet. Wyćwiczone mięśnie Kegla zapewniają kobiecie intensywne i częste orgazmy waginalne, są przepustką do orgazmów wielokrotnych i kobiecego wytrysku. Pożyteczność pompoir nie kończy się jednak na samej przyjemności seksualnej. Singapurski pocałunek przygotowuje ciało kobiety do porodu i ułatwia powrót do sprawności seksualnej po wydaniu dziecka na świat. Wyćwiczone mięśnie Kegla to gwarancja zachowania sprawności seksualnej do późnej starości, a także sposób na uniknięcie częstej u kobiet dolegliwości jaką jest nietrzymanie moczu.

 

Pompoir - ćwiczenia mięśni Kegla

Każda z nas może opanować tę niezwykłą sztukę, skoro potrafią jej się nauczyć kobiety z południa Indii. Niestety, zapisy nie podają jak Hinduski uczą się kontroli mięśni dna miednicy. Jedno jest pewne, chcąc dorównać dalekowschodnim mistrzyniom pompoir, należy zadbać o dobrą komunikację ze swoją waginą. Ważne jest by podczas ćwiczeń napinać odpowiednie mięśnie i to we właściwy sposób (np. ruchy parte nie są wskazane). To porozumienie z waginą można osiągnąć przy pomocy rekwizytów, które pomagają kontrolować pracę mięśni pochwy. Tu jest pewna dowolność – możemy postawić na naturę lub skorzystać z przedmiotów polecanych przez seksuologów i autora „Radości seksu”, Alexa Comforta.

Rekwizyty i metody

Kobieta może umieścić dwa palce w waginie i kontrolować nimi siłę skurczu mięśni pochwy.

kulki waginalne - pompoir - singapurski pocałunekDobrą metodą są ćwiczenia w parach - jak pisze Alex Comfort – „Jeżeli kobieta „włoży w to całą duszę”, a partner pozostanie in situ, powinna opanować tę sztukę, pod warunkiem, że będzie ją informował, kiedy jej się to udaje. Kolejne godne polecenia ćwiczenie to wsysanie bez pomocy rąk do pochwy dużej, mocnej próbówki ze szkła pyreksowego. Jeżeli się tego raz nauczyć, robi się to potem odruchowo bez żadnego wysiłku.” Autor „Radości seksu” proponuje również użycie gumowej gruszki z manometrem, która pomoże kontrolować siłę skurczu mięśni pochwy.


Jak zadbać o intymną muskulaturę

W USA istnieją szkoły przyjemności, prowadzące naukę pompoir. Uczestniczki kursów w ciągu 6-9 miesięcy intensywnych i systematycznych treningów dochodzą do perfekcji w singapurskim pocałunku. My możemy polecić indywidualny kurs oparty o nasze porady.

1.    Sprawdź siłę swojej waginy

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana


2.    Rozpocznij trening mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla


Dyplomu Wam nie wręczymy, ale możecie być pewne, że systematyczne ćwiczenia przyniosą efekty.

Niech moc będzie z Wami, a ekstaza nie opuszcza

Małgorzata Rychlewska, współwłaścicielka JONI.pl

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 235 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

ulala
# ulala 12 lat temu
ogarniam ten temat. Trzymam się Waszych rad, a Wy trzymajcie kciuki za moją wytrwałość.
+2
marteczka
# marteczka 12 lat temu
troszkę mnie przeraża to, co dzieje się ze mną w ciąży. Jak dorzucę do tego opowieści koleżanek z polskich porodówek to zaczynam się bać. Lekarze nie patyczkują się z kroczem. To co piszecie to dla mnie słowa otuchy, sposób na porodówkowe zło.
+1
alina
# alina 12 lat temu
Ćwiczę z Wami, Waginowiczkami :)) efekty są już odczuwalne :PĆwiczeń nie zarzucę, tak jak chodzenia na siłownię. Wiadomo, po trzydziestce mięśnie szybko zanikają i trzeba trochę wysiłku by nasze ciało nie stało się galaretką ;-)Dbajcie o siebie Dziewczyny i to na wielu frontach ;-)zdrowia Wam życzę.
+1
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij