Obserwuj nas


Prezerwatywa dla kobiet - budowa i skuteczność

Zaadoptowana do budowy waginy poliuretanowa „gumka” to pochewka zakończona dwoma giętkimi pierścieniami – zamkniętym i otwartym. Mniejszy, zamknięty ułatwia wprowadzanie jej do pochwy, tak by zasłaniała szyjkę macicy, większy przykrywa srom (vulvę). Nawilżona, nieuczulająca, znacznie dłuższa (17cm) i cieńsza niż męski kondom, nadaje się również tylko do jednorazowego użycia.
Poza działaniem antykoncepcyjnym prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Skuteczność prezerwatyw dla kobiet wynosi około 95%, pod warunkiem, że prezerwatywa zakładana jest prawidłowo, nie pęknie przed lub podczas stosunku, nie zsunie się podczas zbliżenia lub członek nie zostanie wprowadzony do waginy obok prezerwatywy. To ostatnie jest wielce prawdopodobne i zmusza mężczyznę do skupienia podczas intromisji.  Prezerwatywę można założyć kilka godzin przed stosunkiem i nie wymaga to, jak w przypadku mężczyzn, żadnego fizjologicznego stanu podniecenia. Nie musimy też pamiętać o niej w ostatniej chwili przed zbliżeniem, gdy logika odsuwa się na dalszy plan. Podobnie, tuż po ejakulacji nie jest wymagany pośpiech w usuwaniu prezerwatywy z waginy.

Należy jednak pamiętać, że połączenie dwóch rodzajów prezerwatywy - męskiej i żeńskiej może spowodować pęknięcie lub zsunięcie się obu.

Jak założyć damską prezerwatywę?

Warto poćwiczyć przed założeniem prezerwatywy, ponieważ umieszczenie jej w pochwie może początkowo przysporzyć trudności. Połóż się i ugnij nogi w kolanach albo stojąc, jedną stopę oprzyj na podwyższeniu. Chwyć w palce pierścień na zamkniętym końcu prezerwatywy, delikatnie go ściśnij i wprowadź głęboko do pochwy. Upewnij się, że prezerwatywa nie jest skręcona, wyjmij palce; na zewnątrz powinnaś widzieć około 2-3 cm prezerwatywy wraz z zewnętrznym pierścieniem. W trakcie stosunku dopilnuj, aby penis partnera nie zsunął prezerwatywy - przytrzymaj jej zewnętrzny pierścień podczas wprowadzania członka do pochwy. Po zakończonym stosunku wyjmij prezerwatywę, uciskając jej zewnętrzną końcówkę, aby zapobiec wypływowi ejakulatu. Wyrzuć zużytą prezerwatywę do śmieci, nigdy nie wykorzystuj jej po raz drugi.
Zanim zastosujesz prezerwatywę, koniecznie sprawdź datę ważności na opakowaniu, zapoznaj się z instrukcją oraz postaraj się nie uszkodzić prezerwatywy.

Prezerwatywa dla kobiet – wady

1. Aplikacja prezerwatywy może stanowić problem dla osób początkujących, co wpływa na atmosferę podczas zbliżenia;
2. Nieprawidłowe założenie prezerwatywy może być przyczyną jej osunięcia lub pęknięcia, co powoduje zmniejszenie ochrony;
3. Według niektórych prezerwatywa wpływa na zmniejszenie doznań podczas stosunku;
4. Wysoka cena prezerwatywy dla kobiet (np. Femidom)
5. Nieestetyczne wykończenie prezerwatywy.
6. Szeleszczenie prezerwatywy podczas zbliżenia.

Może się jednak czepiamy, a może tym razem bezpieczeństwo osiągnięto kosztem komfortu? Męska gumka zdaje się być lepiej skrojona, a nam pozostają szelesty ;)

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# draska 9 lat temu
krok wstecz. Gumka dla mężczyzn wygląda przy tym worku cudownie. Nigdy bym tego nie zastosowała. Obrzydliwe
# dawido 9 lat temu
gdyby mojej dziewczynie wystawały takie szmaty z cipki, to nie byłoby mowy o seksie. Teraz moja dziewczyna łyka pigułki, ale zakładałem gumę na instrument i mielismy przy tym dobry ubaw. Taki worek dla dziewczyn może być skuteczny, bo studzi zapał. Gdybym zobaczył to u swojej dziewczyny, to wiedziałbym, że w tym odcinku "nie porucham"
# pan Tofel 9 lat temu
no tak, widok plastikowego wora na śmieci wystającego z pochwy pozwala jedynie powiedzieć "umyj cycki i spierd..."