Obserwuj nasPsycholog i terapeuta seksualny, Barry McCarthy twierdzi, że seks małżeński jest bagatelizowany i na pewno nie można go porównywać z seksem pozamałżeńskim i przedmałżeńskim. Jak sam mówi: „[…]Nigdy nie zobaczymy seksu małżeńskiego w filmach […] W filmach oraz naszej kulturze wszystko to, co jest ekscytujące seksualnie jest czymś, co przekracza granice, lub wręcz jest zakazane. Kluczem do seksu małżeńskiego jest połączenie intymności i erotyzmu. […]”.

Dla uczestniczek badania, komunikacja z partnerem była kluczem do igraszek w łóżku: 44% badanych kobiet mówiło, iż nabiera ochoty na seks gdy partner „mówi miłe rzeczy”. Na pierwszym miejscu w seksie małżeńskim jest „uczucie miłości” - 67% ankietowanych kobiet wskazało miłość jako czynnik decydujący.

„To co pokazuje większość sondaży, to fakt, że kobiety potrzebują więzi emocjonalnej i intymności jako warunku koniecznego do osiągnięcia nastroju sprzyjającego uprawianiu seksu.” - mówi prof. psychologii John Gottman z Uniwersytetu Washington w Seattle, autor „The Science of Trust: Emotional Attunement for Couples”. „Niskie libido kobiet jest wynikiem tego, że ich mężczyźni przestali o nie zabiegać i zalecać się do nich.” – dodaje prof. Gottman.

Seks małżeński według kobiet – wyniki sondażu przeprowadzonego przez Liz Zack:


•    49% kobiet twierdzi, że miało lepszy seks przed wydaniem dzieci na świat 
(34% uznało, że dzieci nie zmieniły ich życia seksualnego)

•    38% badanych kobiet stwierdziło, że inicjują zbliżenia tak samo często jak ich partnerzy

•    22% kobiet przyznało się do wysyłania erotycznych smsów, i mmsów do mężów,
18% kobiet wysyła mężom sprośne emaile,
12% kobiet pozostawia seksowne wiadomości na sekretarce

•    12% uczestniczek przyznało się do seksu pozamałżeńskiego


 

Najczęściej podawane przez kobiety przyczyny braku chęci na seks:

50% - stres
49% - zmęczenie
39% - dzieci
34% - brak romantyzmu
31% - kłótnie
14% - utrata atrakcyjności fizycznej„[…] Możemy odnaleźć wiele porad jak uczynić seks bardziej erotycznym. Myślę, że lepiej postawić sobie pytanie: co zrobić by doznania seksualne były bardziej zachęcające. […] Częścią sukcesu jest zadbanie o intymność. […]” - mówi prof. psychologii Barry McCarthy, współautor „Enduring Desire: Your Guide to Lifelong Intimacy”.

 

Komentarze są obecnie wyłączone