wagina logo

Reakcje seksualne

Reakcje jakie zachodzą w organizmie człowieka pod wpływem różnorodnych bodźców erotycznych zależą w dużej mierze od indywidualnych cech danego człowieka. Reakcje te obejmują cały organizm, choć oczywiście najsilniej się manifestują w intymnych okolicach ciała.

Zależą one od płci, stanu zdrowia, budowy anatomicznej, wieku, temperamentu, więzi partnerskiej, ale też w dużej mierze ma na nie wpływ nasza psyche, która silnie powiązana jest z cielesnością. Istnieją jednak pewne uniwersalne przejawy podniecenia seksualnego.
Bez względu na płeć podnieceniu towarzyszy wzrost ciśnienia, przyspieszona praca serca i zwiększona częstotliwość oddechu.
U kobiet do najbardziej charakterystycznych reakcji należą: powiększanie się brodawek sutkowych (wydłużają się nawet o ok. 1 cm), nabrzmiewanie łechtaczki, rozszerzenie i wydłużenie pochwy, rozchylanie się warg sromowych, zwiększenie wilgotności w waginy i jej okolic. Niekiedy pojawia się rumieniec na ciele.

U mężczyzn podobnie jak u kobiet ma miejsce przekrwienie intymnych części ciała, skutkujące erekcją. Powiększenie ulegają jądra (średnio o ok. 50 proc.). Pojawiają się też skurcze mięśni międzyżebrowych i napięcie mięśni brzucha.
Jedni z nas rozładowują napięcie seksualne szybciej inni wolniej. Znawcy tantry potrafią wydłużać swój stosunek seksualny nawet do 15 godzin. W orientalnych sztukach miłosnych członek może nieprzerwanie być utrzymywany w pochwie przez kilka godzin. Przez większość tego czasu znajduje się w bezruchu, co pozwala opóźnić moment męskiego szczytowania. Kobieta zaś pracą mięśni Kegla stymuluje delikatnie męski członek i dzięki temu subtelny i bardzo łagodny akt płciowy może trwać długie godziny.
Serwis Wagina życzy Wam długich miłosnych maratonów, jak i szalonych szybkich numerków. Smakujcie siebie na wiele sposobów i nie nudźcie się sobą.
Teraz abstrahując od tematu... Czy wiecie, że w kulturze japońskie erotycznym symbolem waginy jest łopatka do ryżu?. Ciekawe, co Wam przypomina waginę i penisa. Myślę, że symbolika waginalna jest równie bogata jak falliczna. Piszcie w komentarzach o swoich erotycznych skojarzeniach i symbolice.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.4 na 5 na podstawie 113 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 15 lat temu
Mi z waginą kojarzy się prawie wszystko: wiosenna trawa, chmury na niebie...
Tantra tantrą ale nic nie zastąpi treningów. Chyba każdy wie, że wygłodzony mały długo nie będzie wojował :P. Częste "treningi" wychodzą wszystkim na dobre :evil:. Ach te waginy...
0
Kasia
# Kasia 14 lat temu
mi z waginą kojarzy się pewien pomnik w Rzeszowie, zresztą zwany "wielką cipką". Wilka, strzelista cipka rodząca żołnierzy... kojarzą mi się z waginą niektóre kwiaty, np storczyki... schody ruchome w pewnej galerii handlowej w Słubicach (lubuskie) przypominają rozchylone nogi... wagina to otwarta róża... jest nią także złamany, zdeptany kwiat kobiety zgwałconej, a na jego miejscu rośnie nowa roślinka, czyli nowa seksualność, podlewana łzami, deszczem, ale i słońcem wsparcia ze strony bliskich , profesjonalnego...
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij