wagina logo

Problemy seksualne kobiet

wrogowie orgazmuKobiety często borykają się z zaburzeniami w sferze seksualnej, a że ich problemy w alkowie nie manifestują się tak spektakularnie jak męskie, to często się o nich nie mówi. Przed problemami nie należy uciekać a stawiać im czoło. Zatem dziś o demonach w sypialni.

 

BRAK ORGAZMU


W praktyce ginekologicznej dość często można spotkać kobiety, które podają, że nigdy lub bardzo rzadko mają orgazm i nie odczuwają satysfakcji seksualnej. Nigdy nie zdarza się to u mężczyzn. U kobiet psychiczna satysfakcja ze współżycia nie może być niedoceniana, dominują jednak elementy fizykalne i orgazm jest naturalną reakcją na bodźce erotyczne. Brak orgazmu spowodowany jest brakiem dostatecznego pobudzenia seksualnego albo brakiem reakcji na pobudzenie.

 

BRAK POBUDZENIA SEKSUALNEGO


Teoretycznie spowodowane jest obniżeniem zdolności do przeżycia orgazmu związane z brakiem reakcji na bodźce seksualne. Może zostać zlikwidowane w wyniku odpowiedniej instrukcji i edukacji partnera. W czasie prowadzenia psychoterapii najtrudniej jest przezwyciężyć problemy ze wzajemnym porozumieniem się partnerów. Zaburzenia seksualne u mężczyzny (na przykład przedwczesny wytrysk) mogą wynikać z istniejących zaburzeń u kobiety.

 

BRAK REAKCJI NA POBUDZENIE SEKSUALNEPRZYCZYNY PIERWOTNE
Wczesny uraz psychiczny
Zakazy religijne i społeczne wpojone w dzieciństwie
Poważne zaburzenia osobowości
Skłonności lesbijskie nierozpoznane lub nieujawnione

PRZYCZYNY WTÓRNE
Depresja poporodowa
Obawa przed ciążą
Presja męża
Bolesne współżycie
Choroby endokrynologiczne

 

OZIĘBŁOŚĆ PŁCIOWA


Termin ten obecnie niemodny, oznacza brak satysfakcji ze współżycia z partnerem. Obejmuje również nieakceptowaną obecnie, postawę kobiety wobec seksu. W czasie wizyty u lekarza kobiety wypowiadają skargi, które mogą być traktowane jak oziębłość: "Nie interesuje mnie mój partner", "Nie chcę współżyć, robię to tylko po to, żeby uszczęśliwić męża". Kobiety te są świadome braku fizycznej satysfakcji, przywiązują do tego dużą wagę brak reakcji narządowej stanowi dla nich duży problem. Przyczyną może być niewłaściwa postawa wobec mężczyzny, który nie zdaje sobie sprawy z problemów kobiety lub nie uznaje ich znaczenia.


POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU BRAKU ORGAZMU


PRZYCZYNY MECHANICZNE I FUNKCJONALNE
Przyczyny takie jak depresja poporodowa, obawa przed ciążą, miejscowe uszkodzenie pochwy są zwykle rozpoznawane w czasie badania ginekologicznego i skutecznie leczone we właściwy dla siebie sposób.


PRZYCZYNY PSYCHOLOGICZNE
Powinny być rozpoznawane przez psychologa klinicznego, w którego rękach pozostaje także leczenie. Zaleca się stosowanie terapii u obojga partnerów.
LECZENIE
Zarówno ginekolog jak i lekarz rodzinny mogą spełniać rolę terapeuty, jeżeli przyczyną jest brak wzajemnego porozumienia i zgody pomiędzy partnerami. Para małżeńska musi stawić, czoła zaistniałej w ich związku, trudnej sytuacji i szczerze, bez zahamowań przedyskutować wszystkie problemy.
Partnerzy muszą zaakceptować cel leczenia Jest nim wzajemne zaspokajanie potrzeb obojga partnerów, co z kolei wpływa na ich wzajemne przywiązanie i daje uczucie satysfakcji ze współżycia. O ile udaje się osiągnąć porozumienie, stopniowo wzrasta wrażliwość narządów płciowych na bodźce erotyczne. Kobieta uczy się, w jaki sposób uzyskać pobudzenie seksualne, a mężczyzna - kontroli nad swoimi reakcjami. Postępy leczenia powinny być dokładnie dyskutowane z terapeutą. Intensywna i skuteczna terapia wymaga właściwej motywacji ze strony małżonków, doświadczonego i zaangażowanego terapeuty oraz niemało czasu i cierpliwości.

 

 


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.9 na 5 na podstawie 263 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Monika89
# Monika89 13 lat temu
Odczuwam od tygodnia ból w czasie stosunku, pojawiła się też dziwna wydzielina, ale jak czytałam na objawy grzybicy i rzęsistka to nie bardzo się zgadza - nie ma zielonkawej wydzieliny ani "twarożkkowatej". Czy przy bakteriach w pochwie też może tak boleć? Na razie kupiłam LaciBios femina i płyn AA Help. Co jeszcze mogę zrobić? Wizytę u lekarza mam na piątek dopiero...
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij