wagina logo

PROBLEMY SEKSUALNE MĘŻCZYZN

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  niedziela, 11 listopad 2007 | Komentarzy (3)IMPOTENCJA - NIEZDOLNOŚĆ DO OSIĄGNIĘCIA LUB UTRZYMANIA WZWODU PRĄCIA


IMPOTENCJA PIERWOTNA
Przyczyny fizykalne spowodowane niektórymi nieprawidłowościami rozwoju płciowego są spotykane niezwykle rzadko. Impotencja pierwotna jest prawie zawsze spowodowana urazem psychicznym powstałym pod wpływem nieprawidłowych wpływów wychowawczych, medycznych, religijnych, homoseksualizmu itp.
IMPOTENCJA WTÓRNA
Może rozwijać się na podłożu zarówno fizycznym jak i psychicznym.

PRZYCZYNY PSYCHOLOGICZNE

1. Pierwotnym objawem może być niemożność ejakulacji.
2. Sytuacje stresowe w domu i pracy. Typowy pacjent jest człowiekiem sukcesu, stale przemęczony, często spożywający duże ilości alkoholu, znajdujący się pod wpływem stresu. Powyższe czynniki wpływają na utratę pewności siebie i zaburzają harmonię we współżyciu.

CHOROBY ENDOKRYNOLOGICZNE
Impotencja może być objawem guza przysadki. Impotencję zwykle wywołuje cukrzyca.
CHOROBY NACZYŃ
Zakrzepica naczyń biodrowych i naczyń zewnętrznych narządów płciowych.
CHOROBY CENTRALNEGO UKŁADU NERWOWEGO
Rozsiana miażdżyca, paraplegia.
POWIKŁANIA POOPERACYJNE
Po operacjach przeprowadzonych w obrębie miednicy, wycięciu prostaty.

LEKI
1 Nadmierne spożywanie alkoholu.
2 Leki obniżające ciśnienie -beta-blokery, methyldopa, guanethidyna
3 Phenolhiazyny - chlorpromazyna
4 Trójcykliczne antydepresanty - imipramma, amitrytlylina.

PRZYCZYNY UROLOGICZNE
Wady wrodzone takie jak spodziectwo, krótka cewka moczowa, choroba Peyroniego, włóknienie tkanek i błony białawej ciał jamistych. Przyczyny te zostały zakwalifikowane do grupy "przyczyn mechanicznych", ponieważ wywołują deformację i sprawiają, że nie jest możliwy stosunek płciowy. Dodatkowo mogą występować przyczyny psychologiczne. Pierwotnym objawem może być niemożność ejakulacji.

LECZENIE IMPOTENCJI


PSYCHOTERAPIA

Rzadko bywa skuteczna w przypadku impotencji pierwotnej. Dobre wyniki można uzyskać w leczeniu impotencji wtórnej, o ile znana jest jej przyczyna. Psychoterapię powinien prowadzić psychiatra lub psychoterapeuta.

 


PRZYCZYNY ORGANICZNE
Mogą być odwracalne jeżeli spowodowane są zaburzeniami endokrynologicznymi lub podawaniem leków oraz nieodwracalne w przypadku chorób naczyń i ośrodkowego układu nerwowego. Leki wpływające na autonomiczny układ nerwowy, szczególnie obniżające ciśnienie tętnicze krwi i psychotropowe (włączając wszystkie popularniejsze trankwilizery) są znaną przyczyną impotencji i braku ejakulacji.

HORMONY PŁCIOWE
Leczenie hormonami płciowymi rzadko jest stosowane ze względu na małą skuteczność. Rola ich w fizjologii erekcji i ejakulacji nie jest dokładnie poznana. Przy czym należy zaznaczyć, że brak męskich hormonów płciowych może wywołać impotencję. Erekcja jednak jest możliwa u mężczyzn po kastracji. W takich przypadkach hormony płciowe są produkowane w nadnerczach.
PAPAWERYNA
Ma działanie rozkurczające mięśnie gładkie. Podanie w iniekcji do ciał jamistych papaweryny w dawce 7,5mg w zależności od reakcji zwiększenie dawki do 30-60mg jest najbardziej efektywnym sposobem leczenia impotencji. Jeżeli skuteczność leczenia nie jest wystarczająca, można podać phentolaminę w dawce 0.25 - 1,25mg.
UWAGA! Nie należy mylić Papaweryn/ z Papaveretum (chlorowodorek alkaloidów opiatów)

W czasie rozmowy z pacjentką na temat jej rzeczywistych czy też wyimaginowanych problemów seksualnych należy pamiętać, że przyczyna może pierwotnie dotyczyć męża. Na przykład niepowodzenie intromisji rzadziej wiąże się z wąskim wejściem do pochwy , a znacznie częściej jest związane z zaburzeniami erekcji. Kobieta może wstydzić się mówić o tym lub pomijać ten problem z poczucia lojalności wobec męża.

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.8 na 5 na podstawie 165 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

Guest
# Guest 10 lat temu
:o:ooo:
-1
kris
# kris 10 lat temu
hej wszystkim mam problem .Mój penis wielkościa jest ok tylko jak przytule sie do swoje kobiety odrazu zaczyna reagowac kiedy zaczynamy sie piescic on juz jest gotowy szybko dochodze potrafie dojsc w pare minutek nie wiem co robic .doprowadzam swoja kobiete do orgazmu w tak krókim czasie ale brakuje mi wiecej seksu moze wy mi pomozecie
0
mARTYNA
# mARTYNA 10 lat temu
:odziwie sie bardzo , ze wystarcza wam kilka minutek i jest oki,,,,,,, a ile macie latek ???????????
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij