Obserwuj nas


Dictyophora indusiata, grzyb z rodziny Dictyophora, występujący na Hawajach jest wyjątkowo silnym afrodyzjakiem. Od lat krążyły o nim legendy, ale dopiero w 2001 roku dwaj naukowcy, John Halliday i Noah Soule, przebadali ten gatunek grzyba i potwierdzili pogłoski na jego temat.  Opublikowane przez nich wyniki badań w International  Journal of Medicinal Mushrooms  potwierdziły jednoznacznie, że Dictyophora indusiata działa silnie afrodyzjująco na kobiety. Ten jaskrawo pomarańczowy grzyb, rosnący na zastygłej lawie wulkanicznej uformowanej 600-1000 lat temu ma wyjątkowo silny, nieprzyjemny zapach, który to właśnie działa podniecająco na płeć piękną.

 

 

Nie konsumujesz, a wąchasz i szczytujesz


Halliday i Soule przeprowadzili eksperyment na grupie ochotników, których

poproszono o wąchanie grzybka i ocenę stanu podniecenia. Reakcje kobiet i mężczyzn na woń grzyba skrajnie różniły się. Niemal wszystkie kobiety po powąchaniu Dictyophory odczuwały podniecenie, a blisko połowa z nich szczytowała. Panowie natomiast nie odczuwali żadnych zmian w ciele i jedyne silne towarzyszące im odczucie to obrzydzenie wywołane smrodem grzybka.
Halliday i Soule zbadali także Dictyophorę indusiata  pod względem morfologicznym i chemicznym i ustalili, że w grzybie tym występują hormonopodobne związki, wykazujące silną zbieżność z neuroprzekaźnikami ludzkimi uwalnianymi podczas zbliżeń seksualnych.

 

 

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# ninoczka 4 lat temu
To już wiem, gdzie wybieram się na wakacje :) I nie będę rozpaczać jeśli do tego czasu wciąż będę singielką
# apostoł 4 lat temu
Uzależniające mogą być takie grzybki Ja bym się uzależnił bo nie ma cudowniejszego widoku jak widok szczytującej kobiety. Mógłbym ją tak doprowadzać do rozkoszy w nieskończoność a gdyby sił zabrakło z pomocą przyszedłby grzybek
# lucysia 4 lat temu
Powinni wreszcie zrobić jakiś aromat we flakonie. Dodałbym ten zapach do wigilijnego bigosu