wagina logo

Najstarsze dildo - sztuczny penis sprzed 30 000 lat

 • Napisane przez  Paweł Rychlewski i Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  czwartek, 05 maj 2011 | Komentarzy (1)

najstarsze dildoW jaskini w pobliżu Ulm, na terenie Niemiec znaleziono najstarsze dildo. Falliczny kamienny przedmiot liczy sobie blisko 30 tys. lat. Jak wskazują badania, paleolityczny sztuczny penis był wielozadaniowym narzędziem, dawał rozkosz i służył do wzniecania ognia.Kamienne dildo zostało przeanalizowane przez zespół naukowców z Uniwersytetu w Tybindze. Badacze zwrócili uwagę na pierścienie znajdujące się na jednym z zakończeń kamiennego znaleziska. Prążki obecne na idealnie gładkiej i obłej powierzchni kamienia nadają przedmiotowi falliczny kształt i według naukowców sugerują jego erotyczne zastosowanie. Również długość, liczącego sobie 8 cali kamiennego fallusa wyraźnie wskazuje, że był on zabawką erotyczną.
Kamienne dildo wykorzystywane było nie tylko do rozpalenia ognia namiętności. Pozostawione na nim ślady wskazują, że wykorzystywano je także do wzniecania ognia.
Może był to sposób na ogrzanie kamienia? Nawet paleolityczna wagina nie musiała lubić chłodu?

Wykonane z piaskowca dildo zostało odnalezione w kompleksie jaskiń zamieszkałych przez kromaniończyka (Homo sapiens fossilis). Gatunek ten wyodrębnił się obok gatunku neandertalczyka około 43 tys. lat temu w czasach ostatniego zlodowacenia tzw. bałtyckiego, w górnym plejstocenie na Bałkanach lub na terenie obecnych Czech. W ciągu kilku tysięcy lat kromaniończycy rozprzestrzenili się w całej Europie. Kromaniończycy byli autorami malarstwa jaskiniowego, grzebali zmarłych oraz pierwsi tworzyli trwałe domostwa. Kromaniończyk jako pierwszy w historii ludzkości wykonywał przedmioty ozdobne, m.in. figurki kobiece znane dziś pod określeniem paleolitycznej Wenus.

„Niemieckie” dildo jest o tyle cenne, że pochodzi z okresu słynącego z kultu kobiecości, z którego do dziś zachowało się niewiele fallicznych przedmiotów.  
Badacze złożyli dildo z ponad 12 fragmentów. Naukowcy twierdzą, iż sztuczny penis został po prostu wyrzucony przez swoich właścicieli, bo uległ uszkodzeniu.
Czyżby zazdrosny chłopak? Lub sfrustrowana dziewczyna? Przyczyna uszkodzenia sztucznego penisa pozostanie zawsze tajemnicą.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.0 na 5 na podstawie 285 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

wolny myśliciel
# wolny myśliciel 13 lat temu
kobieta zawsze wpadnie na pomysł jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

PS. Dziękuję za inspirację – dzięki artowi mogłem doczytać o Kromaniończykach
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij