wagina logo

Mięśnie Kegla: czy Twoja wagina przeszła test banana?

 • Napisane przez  julunga
 • Posted on:  poniedziałek, 06 grudzień 2010 | Komentarzy (25)

Wytrenowane mięśnie Kegla potrafią dać rozkosz partnerowi i zapewniają intensywne orgazmy posiadaczce muskularnej waginy. Mięśnie Kegla są zawieszone między kością łonową a ogonową. Stanowią one wsparcie strukturalne dla podtrzymywania organów wewnętrznych na swoim miejscu, kiedy skaczemy, biegamy, śmiejemy się, czy kichamy. Tworzą system zwieraczy służący kontrolowaniu czynności fizjologicznych.
Niekiedy mięśnie dna miednicy tracą dobrą formę. Wyzwaniem dla nich są porody, ciężka praca fizyczna, uprawianie sportów siłowych, stres, otyłość, zaburzenia hormonalne. W skrajnych przypadkach zła forma mięśni dna miednicy manifestuje się nietrzymaniem moczu.
Na szczęście są ćwiczenia, których regularne wykonywanie znacznie poprawia stan mięśni dna miednicy.test banana

 

Ginekologiczny test sprawności waginy

Sprawność mięśni pochwy można sprawdzać na wiele sposobów. Najprościej jest poprosić o pomoc swojego ginekologa. Ten podczas rutynowego badania poleci zaciśnięcie mięśni waginy najbardziej, jak tylko możemy i zdiagnozuje nas pod tym kątem.

Test banana. Wagina: słaba czy silna?

Domowa metoda testowania siły waginy, polecana przez autorkę „Kobiecej ejakulacji i punktu G” - Doborah Sundahl, opiera się na kulinarnym rekwizycie. Banana, bo o nim mowa, należy obrać ze skórki i włożyć do czystej torebki foliowej (np. śniadaniowej). Po umieszczeniu zafoliowanego banana w pochwie trzeba go mocno ścisnąć mięśniami Kegla. Zgniecenie obranego banana świadczy o tym, że mięśnie Kegla są silne.
Jednak gdy nie zadowala nas muskulatura waginy, możemy przystąpić do ćwiczeń mięśni. Choć efekty nie będą natychmiastowe, nie należy się zrażać, bo dzięki systematyczności możemy poprawić komfort naszego codziennego życia i zwiększyć satysfakcję seksualną naszą i naszego partnera.

W poszukiwaniu mięśni Kegla

Zanim zaczniemy zaciskać mięśnie Kegla, musimy je namierzyć.

Aby je odnaleźć, wystarczy wykonać proste ćwiczenie - siadamy na krawędzi stołu z nogami w lekkim rozkroku. Następnie zachowując tę samą pozycję, staramy się napinać mięśnie wokół cewki moczowej i odbytu. Mięśnie zaangażowane do tego ćwiczenia to właśnie mięśnie Kegla. Należy pamiętać, by przy ćwiczeniu tym mięśnie pośladków i nóg były rozluźnione.
Drugi „domowy” sposób na lokalizację mięśni dna miednicy to metoda palpacyjna: kobieta leżąc na plecach wsuwa dwa palce do waginy, a następnie zaciska mięśnie tak, by poczuć ucisk na palcach.
Wreszcie trzecia metoda polega na wstrzymywaniu strumienia moczu. Grupa mięśniowa, która wówczas pracuje to właśnie mięśnie Kegla.

Wstrzymywanie strumienia moczu

Klasyczny trening mięśni Kegla polega na wstrzymywaniu strumienia moczu - 10 serii po trzy sekundy trzy razy dziennie. Jak już się zorientujemy, o które mięśnie chodzi, to możemy ćwiczyć nie tylko w trakcie sikania, ale kiedykolwiek, np. w pracy, szkole, w samochodzie.

Ćwiczenia mięśni Kegla dla zaawansowanych

Opis 11 ćwiczeń mięśni dna macicy znajdziecie w artykule: Ćwiczenia mięśni Kegla

 

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.4 na 5 na podstawie 223 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

wojtas
# wojtas 14 lat temu
banan lepszy od kaszanki. Ćwiczcie dziewczyny, bo te z silnymi cipkami to skarb.
+26
kuba
# kuba 14 lat temu
Moja żona po porodzie (nie zaraz po nim) ćwiczyła mięśnie Kegla, bo jej pochwa stała się luźna. Po kilku miesiącach wróciła do formy. Warto ćwiczyć, bo teraz w łóżku jest jak przed porodem.
+9
kiniak
# kiniak 14 lat temu
moja siostra rodziła w Niemczech, gdzie mieszka od kilku lat. Tam położne zalecają stosowanie kulek waginalnych. Z tym w Polsce się nie spotkałam, ale u nas sex shopy i sprzęt erotyczny kojarzony jest z zapyziałymi budami i pokazami go-go.
Muszę ją spytać siostry, czy zastosowała się do porad położnej, bo jakoś na seks nie narzeka 8)
+14
serafin
# serafin 14 lat temu
Swojej dziewczynie wsadzam palca i ona go mocno ściska. Jeden palec, a ucisk na nim bardzo solidny. Moja muskularna cipeczka. Już na samą myśl chciałbym ją wylizać.
+19
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 14 lat temu
Tylko uważaj żeby Ci języka nie przytrzasnęła ;-)
+55
słodka
# słodka 13 lat temu
hhahaha a to dobre : :lol:
+4
LUZIK
# LUZIK 13 lat temu
BOSCY JESTEŚCIE :D
+2
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 14 lat temu
A tak na poważnie: "Szlachetna wagino,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zluzujesz"
z góry przepraszam za seksistowski wydźwięk mojej wypowiedzi, ale nie mogłem sobie darować
+11
pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
Jak lirycznie to lirycznie:

Wielkieś mi uczyniła pustki w waginie swojej,
Moja droga Cipko, tym zluzowaniem swoim.
Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:
Jednym maluczkim mięśniem tak wiele ubyło.
+14
krystian
# krystian 13 lat temu
inwestuję w naukę i jeszcze dziś kupuję skrzynkę bananów. Słodkie Panie zapraszam na testy ;-)Jadłbym te banany kilogramami :lol:
+5
luśka
# luśka 13 lat temu
ten banan ma być zielony, czy bardzo dojrzały? :lol:
+5
beata81
# beata81 13 lat temu
Stosuję o kilku tygodni aparat do stymulacji mięśni Kegla delikatnymi impulsami elektrycznymi, itouch Sure. Muszę powiedzieć, że sprawia mi ono ból, kulki są dużo lepsze.
+2
olga
# olga 13 lat temu
trochę śmieszne, ale temat poważny. Nie mówi się o tym, ale po porodzie kobieta zastanawia się trochę nad swoją pochwą. Ciąża i poród to duża zmiana i wyzwanie dla organizmu kobiety. Znam kobiety, których lekarze nie potraktowali dobrze na porodówce. Złe cięcia i szwy potrafią odmienić życie, bo gdy seks zaczyna szwankować, a do tego jest na świecie dzidzia, to może się życie nieźle wszystkim posypać.
+9
iiiiii
# iiiiii 13 lat temu
Cytuję panTofel:
Jak lirycznie to lirycznie:

Wielkieś mi uczyniła pustki w waginie swojej,
Moja droga Cipko, tym zluzowaniem swoim.
Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:
Jednym maluczkim mięśniem tak wiele ubyło.A może bardziej tak :D
Wielkieś mi uczyniła pustki w waginie swojej,
Moja droga Cipko, tym zluzowaniem swoim.
Cały tam jest, a jakoby nikogo nie było:
Jednym maluczkim mięśniem tak wiele ubyło.
-2
asica
# asica 13 lat temu
Hahaha mozna usmiac się. :DWojtas strzelił w dziesiatkę,początkujące niech zaczną od pasztetowej :P
-2
katiuszka
# katiuszka 12 lat temu
kobiety potęgą są i basta. Możemy ćwiczyć pochwę i nie doświadczamy jej humorów. Wystarczy tylko by nasz mózg powiedział cipce, że jest strasznie zmysłowo i wszystko ok. Facet czasem może się zepsuć i ćwiczenia mu nie pomogą :lol:
-5
krzychu
# krzychu 12 lat temu
zawsze wiedziałem, że cipki są lepsze. Dlatego je KOCHAM!!! 8)
-3
muszelka
# muszelka 12 lat temu
świetnie, że piszecie o cipkach. Gratuluję pomysłu. Rewelacyjna strona. Dużo można się z niej dowiedzieć. Artykuł o kulkach waginalnych i o kabazzie niesamowite. Cieszę się, że znalazłam taką składnicę wiedzy o waginie. Będę posiłkować się waszymi artykułami w pracy magisterskiej. Ratujecie mi życie :). Czekam na odpowiedź na mojego maila i pozdrawiam.
+1
Karol33
# Karol33 12 lat temu
Czy polskie określenie pochwa nie jest ładniejsze i celniejsze od angielsko-łacińskiego vagina? Na dodatek ni używają tego określenia do opisywania sromu (cipki, ładniej), a nie do pochwy jako takiej.

Chrońmy swój język.
+1
bongos
# bongos 12 lat temu
oj Karalo33, coś ci się pomyliło "wagina" to słowo poprawne w języku polskim. O tym, że wagina to nie vulva to też się dowiesz z portalu wagina.com.pl. Skorzystaj z szukajki lub pobuszuj po stronce.

Możesz od razu przeczytać:

http://www.wagina.com.pl/index.php/Cipka-na-jezykach/Vulva-volva-srom.html

i wszystko jasne dzięki wagina.com.pl :-)
0
zuzanna
# zuzanna 11 lat temu
Zastanawiam się ile kobiet po przeczytaniu tego artykułu zrobiło sobie test banana :-)Ja się nie odważyłam, choć trochę kusiło.
Od ok. 3 tygodni staram się ćwiczyć mięśnie Kegla, z naciskiem na "staram się". Trudno było mi wyczuć czy napinałam właściwe mięśnie. Od kilki dni ćwiczę z kulkami waginalnymi i to zupełnie inna jakość ćwiczeń. Moje ciało samo reaguje na kulki i nie muszę się koncentrować na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. To dzieje się samo.

Polecam kulki waginalne wszystkim kobietom!!! To na prawdę ułatwia ćwiczenia. O efektach wkrótce napiszę.
Swoje kulki kupiłam w Joni.pl, mają tam dobre ceny i bardzo pomogli mi w wyborze odpowiednich kulek.
+1
OOla
# OOla 11 lat temu
@Zuzanna, masz absolutną rację - ćwiczenie bez kulek to jak obieranie jajka w rękawicach bokserskich. Nic nie czuć i człowiek zastanawia się czy osiągnie efekt nie wiedząc czy w ogóle ćwiczy. Z kulkami zaczęłam ćwiczyć w końcu ubiegłego roku, więc mam już półroczne doświadczenie :-)Efekty? Są :lol:a jakże? Choć długo nie było spektakularnej poprawy, ale teraz seks to szalona przyjemność jak dawniej. Czuję się jak przed pierwszą ciążą a mam ich za sobą 3. Dodam, że po trzecim porodzie unikałam seksu. Niewiele czułam, było inaczej niż kiedyś. Czułam się mało seksowna i myślałam, że etap kochanki mam za sobą. Teraz jest cudownie. Jesteśmy z małżem szcześliwymi rodzicami i kochankami.
Trzeba tylko zacisnąć zęby i ćwiczyć regularnie. I nie zrażać się brakiem spektakularnych efektów.
@Zuzanna, daj znać jak Twoje doświadczenia?
0
zuzanna
# zuzanna 11 lat temu
OOla, cwiczę sumiennie i systematycznie już prawie 3 miesiące przy czym od ok. 2 miesięcy ćwiczę z kulkami i haha i lalala zauważam poprawę!!! Miałam lekkie nietrzymanie moczu: podczas kaszlu, czy intensywnego śmiechu musiałam się mieć na baczności. Nawet zaczęłam się śmiać lekko, półgębkiem zupełnie jak nie ja. Znajomi dziwnie reagowali, że się nie nabijam z nimi jak dawniej. Podczas śmiechu było mi nie do śmiechu :sigh:Teraz mam to za sobą :lol:Nadal ćwiczę by utrzymać i wzmocnić efekt. Z seksem też jakby lepiej, ale tu aż tak bardzo nie szwankowało.
0
agnezi
# agnezi 11 lat temu
Proszę dziewczyny napiszcie coś więcej o swoich ćwiczeniach i kulkach.
@Zuzanna jakie kulki kupiłaś w Joni.pl? Widziałam, że tam mają Luna i Smartballs.
@OOla jakich kulek używasz?
Ile i jak ćwiczycie? Czy kuleczki można używać podczas menstruacji? Będę wdzięczna za wskazówki.
-1
marieczka
# marieczka 11 lat temu
ja od jakiegoś czasu próbuję przekonać się do kulek, ale kiedy chodzę, wyślizgują mi się i jest to nieprzyjemne :/ używam ich w nie ten sposób co powinnam czy co z tym zrobić?
+2
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij