wagina logo

Kobiecy orgazm podczas ćwiczeń: czyli sportowe szczytowanie

 • Napisane przez  mrymru
 • Posted on:  środa, 04 kwiecień 2012 | Dodaj komentarz

kobiecy orgazm a ćwiczenia fizyczneDążąc do szczytu formy fizycznej kobiety mogą osiągać wiele innych szczytów. Od dawna krążące opinie o tym, że sport może dawać kobietom satysfakcję erotyczną, znalazły potwierdzenie - badacze z Indiana University dowiedli, że same ćwiczenia fizyczne, bez stosunku płciowego czy fantazji erotycznych, mogą wywołać u kobiety orgazm.
Amerykańscy naukowcy potwierdzili istnienie tzw. "coregasm", kobiecego orgazmu indukowanego aktywnością fizyczną (w skrócie EIO), stymulującą głębokie mięśnie tułowia (ang. core abdominal muscles). Otrzymane wyniki badań są interesujące, „bo sugerują, że orgazm to niekoniecznie wydarzenie seksualne”.Debby Herbenick i J. Dennis Fortenberry poddali analizie wyniki ankiet wypełnionych online przez 124 kobiety, doświadczające orgazmu wywołanego ćwiczeniami (ang. exercise-induced orgasms, w skrócie EIO) i przez 246 kobiet odczuwających przyjemność seksualną podczas ćwiczeń (ang. exercise-induced sexual pleasure, EISP). Wiek ankietowanych pań wynosił od 18 do 63 lat. Większość z nich pozostawała w związku. 69% przebadanych kobiet określiło swoją orientację jako heteroseksualną.

Ustalono, że ok. 40% ankietowanych kobiet doświadczyło EIO bądź EISP ponad 10 razy. Większość pań z grupy EIO utrzymywała, że gimnastykując się w miejscach publicznych, ma pewną kontrolę nad swoimi odczuciami, lecz dla ok. 20% orgazm podczas ćwiczeń był zjawiskiem przebiegającym poza kontrolą. Większość kobiet z EIO zaznaczyła, że doświadczając „coregasm” nie fantazjuje na tematy erotyczne. 

Według badań, ćwiczeniami najczęściej prowadzącymi do kobiecego orgazmu są: podnoszenie ciężarów (26,5%), joga (20%), jazda na rowerze (15,8%), bieg (13,2%), marsz/wędrówka po górach (9,6%), ćwiczenia mięśni brzucha.

Naukowcy zamierzają przyjrzeć się bliżej mechanizmom EIO oraz EISP. Jest wielce prawdopodobne, że ćwiczenia, pozytywnie wpływające na zdrowie i kondycję, mogą jednocześnie podnosić jakość życia erotycznego kobiety. Warto też ustalić skalę zjawisk jakimi są EIO oraz EISP. Wydaje się jednak, że oba te typy przyjemności seksualnej podczas ćwiczeń są dość powszechne wśród kobiet, skoro 370-osobową próbę do badań zebrano w 5 tygodni.

Jeszcze w XIX w. uczeni i lekarze zalecali kobietom sport, w tym jazdę konno, jako sposób na rozładowanie napięcia seksualnego. Wygląda na to, że medycy, snujący niegdyś absurdalną teorię „kobiecej histerii”, przynajmniej po części mieli rację – sport może być pewnym substytutem seksu. Dziś wiedząc, że orgazm nie jest „histerycznym paroksyzmem”, możemy iść o krok dalej i wierzyć, że ćwiczenia fizyczne są w stanie poprawić życie seksualne kobiety.

źródło: EurekAlert!

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 221 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij