Obserwuj nasWyniki badań opublikowanych pod koniec 2010r. na łamach The Journal of Sexual Medicine wskazują na ścisły związek pomiędzy satysfakcją seksualną kobiety, a zastosowaniem lubrykantu.

W badaniach pod kierownictwem dr Debby Herbenick z Sexual Health Promotion na Uniwersytecie Indiana wzięło udział 2500 kobiet. Uczestniczki testu przez okres 5 tygodni miały stosować jeden z sześciu lubrykantów na bazie wody lub silikonu.

Badania wykazały, że zastosowanie żelu intymnego zapewnia kobietom przyjemniejsze doznania i podnosi poziom satysfakcji z seksu. W szczególności do najprzyjemniejszych doznań przyznały się panie stosujące podczas seksu waginalnego lubrykant na bazie wody. Żel intymny na bazie wody okazał się także lepszy od silikonowego podczas zbliżeń analnych.
Redaktor The Journal of Sexual Medicine, Irwin Goldstein podkreśla, że „badania pokazują młodym kobietom i mężczyznom, że lubrykanty nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z problemami seksualnymi. Żele nawilżające podnoszą poziom przyjemności seksualnej bez względu na wiek kobiety.”

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# krzysio 8 lat temu
najpierw minetka i spijanie soków mojej ślicznej, a potem fajnie jest jak chlupie.
# trampEk 8 lat temu
mokra cipka to plan na dzisiejszy wieczór