Obserwuj nas

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# łuna 14 lat temu
u nas nawet nie chcą refundować zwykłych tabletek antykoncepcyjnych poza szkodliwymi wariantami starej generacji, a po tabletkę postkoitalną trzeba iść do lekarza i płacić za wizytę, potem za tabletkę, a są i tacy lekarze, co utrudniają życie kobietom
# jolanta 14 lat temu
dzieciobójcy. Kupujecie śmierć w pigułce. Nie mordujcie niewiniątek.
# kasia84 14 lat temu
lecz sie
# dzaga 14 lat temu
niestety polska nie refunduje pigulek ani innych srodkow antykoncepcyjnych a nie wszystkie kobiety stac na wizyte za 100 zl minimum pigulki okolo 40 zl i wiecej wszystko kosztuje w innyck krajach sa refundowane ale nie w polsce a potem sie dziwic ze sa niechciane ciaze jestem za antykoncepcja tylko nie za cenami jakie sa w polsce
# Paulinka19 14 lat temu
istnieje coś takiego jak tabletki Cilest
kosztują 13 zł=.=
# lukasz 14 lat temu
w tym kraju ludzie sa strasznie zacofani przede wszystkim intelektualnie. Mialem awaryjna sytuacje z dziewczyną. i Musialem przejechac 200km zanim znalezlismy normalnego lekarza. Bede mu za to wdzieczny do konca zycia. Jedyny normalny. Reszta to banda oszolomow. Traktowali nas jak zabojcow. Sredniowiecze panuje w 21 wieku w Polsce.
# agrafka 14 lat temu
Sama, jeszcze wczoraj miałam taka sytuację i byłam zmuszona do użycia tabletki bo "inna" antykoncepcja zawiodła. Dobre jest to że każdy lekarz "może" przepisać tę tabletkę, nawet dentysta, tylko nie każdy wyraża wolę, bo nie jest to jego obowiązkiem.. a szkoda. Od lekarza internisty usłyszałam że nie przepisze mi takiego leku "bo religia mu na to nie pozwala". Błagam więcej specjalistów z otwartym umysłem ! Przecież ta tabletka nie usuwa ciąży tylko nie pozwala do niej dojść i też nie zawsze. A jeśli pacjent jest już w ciąży to pozwala nawet na jej utrzymanie nie uszkadzając płodu. Więc o jakiej religii mowa, skoro to nie jest "aborcja".
Takie rzeczy awaryjnie powinny być dostępne w aptekach bez latania po lekarzach, tylko jak coś takiego uregulować, żeby nie było nadużyć? Pozostaje chyba tylko recepta..

Receptę dostałam.. od chirurga o_O
# mariusz 14 lat temu
niech te zabite dzieci śnią się wam po nocach. Bóg wam tego nie wybaczy. Polska jest krajem ludzi co mają sumienie i odrobinkę refleksji nad życiem. Wiemy co cenne i dlatego takie mordercze środki nie przejdą u nas. Zablokowali dopalacze i tego syfu też nie wpuszczą do Polski. A wy się nie parzcie jak zwierzęta
# olgaaa 14 lat temu
nie odróżniasz aborcji od antykoncepcji postkoitalnej. Od zapłodnienia do implantacji mija kilka dni. Piekielnie dużo zygot w sposób naturalny nie ulega implantacji. Kobieta nawet nie wie, że doszło do zapłodnienia i że zapłodniona komórka opuściła w sposób naturalny jej organizm. Co za różnica, czy dzieje się to naturalnie, czy z pomocą środka?
# studentka 14 lat temu
Mariusz widzę, że Ty nie odróżniasz niezawisłego państwa od instytucji Kościoła. Sęk w tym, że czasy, kiedy były one ze sobą połączone, dawno już minęły. Możesz wierzyć w co chcesz, nikt Ci tego nie broni, ale państwo jest instytucją nieróżnicującą obywateli na chrześcijan lub niewierzących, prawo obejmuje wszystkich jako obywateli, a w związku z tym każdy powinien mieć dostęp do takich leków. A czy skorzystasz, czy nie, zależy od Ciebie. W końcu Bóg dał ludziom wolną wolę, czyż nie?