wagina logo

Długość penisa zapisana w męskich palcach

 • Napisane przez  Paweł Rychlewski
 • Posted on:  wtorek, 12 lipiec 2011 | Komentarzy (8)

długość penisa a długość palcówDługość penisa mężczyzny wypisana jest na jego dłoni. To nie chiromancja, a potwierdzona empirycznie reguła. Nie tak dawno koreański zespół badawczy opracował doświadczalnie wzór pozwalający oszacować długość penisa na podstawie długości palców mężczyzny.
Wbrew krążącym opiniom długość penisa nie jest powiązana z wielkością nosa, stopy, czy dłoni. Również odległość między rozstawionymi palcem wskazującym, a kciukiem nie demaskuje atrybutów męskości. Jednak męskie palce mają coś na rzeczy, bo to w nich zakodowana jest prawda o długości prącia. Wyniki badań opublikowanych w Asian Journal of Andrology wykazują, że u mężczyzn stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego jest bezpośrednio powiązany z długością członka. Im wspomniany wskaźnik jest niższy, tym dłuższy jest penis. Mówiąc prościej im dłuższy jest palec serdeczny od palca wskazującego mężczyzny, tym dłuższa jest męskość owego osobnika. Według naukowców powyższa reguła dotyczy prawej ręki.Badania nad długością penisa

długość penisa a długość palca serdecznego i wskazującegoDr Tae Beom Kim, urolog na uniwersytecie Gachon w mieście Incheon (Korea) wraz z kolegami przebadał 144 mężczyzn powyżej 20 roku życia, którzy byli poddani operacji z powodów problemów urologicznych (nie związanych z rozmiarem członka). Jeden z badaczy tuż przed zabiegiem dokładnie mierzył stosunek długości palca wskazującego do długości palca serdecznego prawej dłoni pacjenta (wyniki pomiarów lewej dłoni wykazywały dużo niższą korelację). Inny badacz dokonywał pomiaru penisa tuż po znieczuleniu. Pomiary wykonywano gdy penis był wiotki oraz maksymalnie rozciągnięty. Przyjęto, iż długość rozciągniętego penisa jest skorelowana z długością członka we wzwodzie. Badania wykazały, że im niższy wskaźnik długości palców (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego), tym dłuższy penis przy maksymalnym rozciągnięciu.
Zastanawia tylko fakt, jak te relacje wyglądają u mężczyzn leworęcznych.

długi penisDługość palców u kobiet i mężczyzn

Pomiary rozciągniętego penisa mogą wydawać się niemiarodajne, ale wyniki otrzymane przez zespół dr Tae Beom Kim potwierdzają dotychczasowe obserwacje naukowców. Już dawno dowiedziono, że relacja długości palca wskazującego i serdecznego jest związana z działaniem hormonów płciowych (testosteronu i estrogenu) na płód. Zatem niewykluczone, że rozmiar penisa także może być z tym powiązany.
U kobiet w większości przypadków palec wskazujący ma równą, lub nieco większą długość od palca serdecznego. Natomiast w przypadku mężczyzn palec wskazujący zwykle jest krótszy od serdecznego.

Długości palców a homoseksualizm

W 2000 roku powstało spore zamieszanie, gdy naukowcy z Uniwersytetu Berkeley opublikowali raport stwierdzający, iż u lesbijek wskaźnik długości palca wskazującego do serdecznego jest zbliżony do męskich relacji długości tych palców. Nie stwierdzono natomiast różnicy w wartości wspomnianego indeksu w przypadku mężczyzn homo- i heteroseksualnych za wyjątkiem sytuacji gdy homoseksualny mężczyzna posiada kilku starszych braci (czynnik, który kiedyś był łączony ze skłonnościami homoseksualnymi). Tacy mężczyźni wykazywali się bardzo niskim wskaźnikiem długości palców (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego).

Wskaźnik długości palców a atrakcyjność i zdrowie

Inne badanie wykazywało, iż mężczyźni z „niskim wskaźnikiem” (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego) posiadają bardziej symetryczne twarze i są uważani przez kobiety za atrakcyjniejszych (tzw. sexy ratio).

Badania przeprowadzone w b.r. przez Uniwersytet Warwick i Instytut Badań nad Rakiem w Wielkiej Brytanii wykazały natomiast ścisły związek między relacjami długości palca wskazującego i serdecznego a ryzykiem zachorowania na raka prostaty przez mężczyzn. Jeśli palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego (tak jak w przypadku kobiet), to ryzyko raka prostaty jest o 1/3 niższe niż w przypadku mężczyzn o typowej relacji długości tych palców.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.6 na 5 na podstawie 103 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

sebek199000
# sebek199000 13 lat temu
:D:D:D:Dale powaleni jestescie buahahahah
-1
kali czyta
# kali czyta 13 lat temu
zapuszczę paznokcia na serdeczniaku tak dla niepoznaki
+8
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 13 lat temu
koniec z uważaniem na palucha podczas krojenia sałatki! :P
0
pan Tofel
# pan Tofel 13 lat temu
Jedno jest pewne: E.T. miał bardzo krótkiego penisa! 8)
+3
pepe
# pepe 13 lat temu
reguła dotyczy prawej ręki, a na zdjęciu jest lewa :P
0
misur
# misur 11 lat temu
to odbicie lustrzane, sieroto :lol:
0
eugeniusz
# eugeniusz 13 lat temu
mierzę, mierzę i oczom nie wierzę. Mój kolega, to pederasta ;-)
0
hehehe
# hehehe 13 lat temu
u mnie się akurat zgadza, ale nie powiem jakie mam palce :-*
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij