Obserwuj nasBadania nad długością penisa

Dr Tae Beom Kim, urolog na uniwersytecie Gachon w mieście Incheon (Korea) wraz z kolegami przebadał 144 mężczyzn powyżej 20 roku życia, którzy byli poddani operacji z powodów problemów urologicznych (nie związanych z rozmiarem członka). Jeden z badaczy tuż przed zabiegiem dokładnie mierzył stosunek długości palca wskazującego do długości palca serdecznego prawej dłoni pacjenta (wyniki pomiarów lewej dłoni wykazywały dużo niższą korelację). Inny badacz dokonywał pomiaru penisa tuż po znieczuleniu. Pomiary wykonywano gdy penis był wiotki oraz maksymalnie rozciągnięty. Przyjęto, iż długość rozciągniętego penisa jest skorelowana z długością członka we wzwodzie. Badania wykazały, że im niższy wskaźnik długości palców (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego), tym dłuższy penis przy maksymalnym rozciągnięciu.
Zastanawia tylko fakt, jak te relacje wyglądają u mężczyzn leworęcznych.

Długość palców u kobiet i mężczyzn

Pomiary rozciągniętego penisa mogą wydawać się niemiarodajne, ale wyniki otrzymane przez zespół dr Tae Beom Kim potwierdzają dotychczasowe obserwacje naukowców. Już dawno dowiedziono, że relacja długości palca wskazującego i serdecznego jest związana z działaniem hormonów płciowych (testosteronu i estrogenu) na płód. Zatem niewykluczone, że rozmiar penisa także może być z tym powiązany.
U kobiet w większości przypadków palec wskazujący ma równą, lub nieco większą długość od palca serdecznego. Natomiast w przypadku mężczyzn palec wskazujący zwykle jest krótszy od serdecznego.

Długości palców a homoseksualizm

W 2000 roku powstało spore zamieszanie, gdy naukowcy z Uniwersytetu Berkeley opublikowali raport stwierdzający, iż u lesbijek wskaźnik długości palca wskazującego do serdecznego jest zbliżony do męskich relacji długości tych palców. Nie stwierdzono natomiast różnicy w wartości wspomnianego indeksu w przypadku mężczyzn homo- i heteroseksualnych za wyjątkiem sytuacji gdy homoseksualny mężczyzna posiada kilku starszych braci (czynnik, który kiedyś był łączony ze skłonnościami homoseksualnymi). Tacy mężczyźni wykazywali się bardzo niskim wskaźnikiem długości palców (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego).

Wskaźnik długości palców a atrakcyjność i zdrowie

Inne badanie wykazywało, iż mężczyźni z „niskim wskaźnikiem” (stosunek długości palca wskazującego do palca serdecznego) posiadają bardziej symetryczne twarze i są uważani przez kobiety za atrakcyjniejszych (tzw. sexy ratio).

Badania przeprowadzone w b.r. przez Uniwersytet Warwick i Instytut Badań nad Rakiem w Wielkiej Brytanii wykazały natomiast ścisły związek między relacjami długości palca wskazującego i serdecznego a ryzykiem zachorowania na raka prostaty przez mężczyzn. Jeśli palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego (tak jak w przypadku kobiet), to ryzyko raka prostaty jest o 1/3 niższe niż w przypadku mężczyzn o typowej relacji długości tych palców.

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# sebek199000 8 lat temu
ale powaleni jestescie buahahahah
# kali czyta 8 lat temu
zapuszczę paznokcia na serdeczniaku tak dla niepoznaki
# wolny myśliciel 8 lat temu
koniec z uważaniem na palucha podczas krojenia sałatki!
# pan Tofel 8 lat temu
Jedno jest pewne: E.T. miał bardzo krótkiego penisa!
# pepe 8 lat temu
reguła dotyczy prawej ręki, a na zdjęciu jest lewa
# misur 7 lat temu
to odbicie lustrzane, sieroto
# eugeniusz 8 lat temu
mierzę, mierzę i oczom nie wierzę. Mój kolega, to pederasta
# hehehe 8 lat temu
u mnie się akurat zgadza, ale nie powiem jakie mam palce