Obserwuj nasBezpieczna, pewna i odwracalna nowa metoda antykoncepcji testowana jest z powodzeniem od 25 lat na zwierzętach i ludziach. Nowy sposób zabezpieczenia przed niechcianą ciążą rokuje duże nadzieje dla osób, które nie chcą mieć dzieci obecnie, ale nie wykluczają tego w przyszłości.

Jak podaje raport opublikowany w Techcitement, nowa metoda, której kliniczne testy prowadzone są w Indiach, jest w 100% skuteczna. Jedynym jej mankamentem, w przypadku mężczyzn nie lubiących zastrzyków, jest konieczność poddania się iniekcji, podczas których do nasieniowodów wprowadzany jest polimer o nazwie Vasalgel. Zadaniem tej substancji jest blokowanie przepływu spermy w nasieniowodach. Cała procedura trwa ok. 15 minut i jest skuteczna przez 10 lat.

Dodatkowym atutem nowej metody antykoncepcji jest fakt, iż jest ona odwracalna. W przypadku wazektomii przywrócenie normalnego działania nasieniowodów jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe.
Z informacji podanych na stronie newmalecontraception.org wynika, że działanie antykoncepcyjne Vasalgel można usunąć kolejnymi zastrzykami, po których pełna płodność powinna powrócić w ciągu 2-3 miesięcy.

Obecnie dostęp do wspomnianej antykoncepcji mają mężczyźni w Indiach, biorący udział w badaniach.

 

Komentarze są obecnie wyłączone