wagina logo

Masturbacja kobiet

12 powodów, dla których powinnaś się masturbować

 • Napisane przez  Kier Firesquare
 • Posted on:  środa, 11 marzec 2015 | Dodaj komentarz

W przeszłości masturbacja zyskała złą sławę. Jednak wbrew temu co głoszą zabobony, małe sam na sam ze sobą niesie wiele korzyści dla ciała i psychiki. Nie da się zaprzeczyć, że do dobrej zabawy nie potrzeba towarzystwa, a masturbacja to ten rodzaj przyjemności, po której nie następują przykre konsekwencje. Wręcz przeciwnie, masturbacja „odświeża”, regeneruje, usuwa napięcia, oczyszcza umysł i niesie ze sobą wiele innych korzyści, o których przeczytacie w tym tekście. 


Badania wskazują, że większość kobiet w wieku powyżej 18 lat przynajmniej raz w życiu masturbowało się, ale tylko część z nich robi to regularnie. Według Badań nad Zdrowiem Seksualnym i Zachowaniami Seksualnymi przeprowadzonymi przez Uniwersytet w Indianie, 7,9 % kobiet w wieku 25-29 lat masturbuje się 2-3 razy w tygodniu, podczas gdy tę normę tygodniową wyrabia aż 23,4 % panów w tym samym przedziale wiekowym. Rachunek jest prosty: „praktykujących kobiet masturbujących się” jest 3 razy mniej niż panów.

Naukowcy przekonują, że masturbacja jest normalnym, przyjemnym i zdrowym zachowaniem.

Profesor Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Northwestern, Lauren Streicher, wskazuje wiele korzyści płynących z masturbacji. Wśród zalet zachowań autoeretycznych wymienia m.in.: pozytywny wpływ na zdrowie, ułatwianie zasypiania, redukcję stresu, zwiększanie akceptacji swojego ciała.  Doktor Streicher podkreśla, że masturbacja relaksuje emocjonalnie i fizycznie, podobnie jak ćwiczenia czy masaż. Nie musisz wydawać kroci na drogich masażystów. Po prostu bądź ze sobą i poczuj siebie. Jeśli chcesz przejść na poziom dla zaawansowanych, kup dobry wibrator.

Wygospodaruj czas dla siebie. Zadbaj o nastrój i nie bój się swoich fantazji. Może być romantycznie, albo bardzo pikatnie. Wszystko w Twoich rękach.

Jeszcze nie jesteś przekonana?
Oto 12 powodów, dla których warto się masturbować

1. Masturbacja uszczęśliwia.

„Wiemy, że przyjemność poprawia samopoczucie” - mówi  doktor Streicher. To prosty mechanizm: orgazm uwalnia endorfiny, dopaminę i oksytocynę, które poprawiają nastrój i wprawiają w lekką euforię. Po co używki skoro Twój własny organizm jest w stanie wytworzyć odurzający koktajl.

2. Masturbacja pomaga zasnąć.

Większość z nas po seksie czuje się trochę senna. Orgazm zmniejsza napięcia fizyczne i emocjonalne, a także forsuje nieco ciało, co sprawia, że po stosunku seksualnym czy masturbacji zasypiasz szybciej niż zwykle. „Zazwyczaj ludzie śpią lepiej po masturbacji, a to dlatego, że są wówczas odprężeni i zadowoleni” – mówi doktor Streicher.
Podobny stan można osiągnąć poprzez medytację, jogę, ćwiczenia relaksujące lub czytanie książek.


3. Masturbacja zmniejsza odczuwanie bólu fizycznego w tym bólu menstruacyjnego.

„Jeśli masz skurcze macicy to praca mięśni macicy podczas stymulacji seksualnej może ułatwić odpływ krwi menstruacyjnej” – twierdzi profesor Streicher.

4. Masturbacja obniża poziom stresu

“Cokolwiek, co Cię relaksuje i pozwala zresetować się po całym dniu, czy to joga, czy to masaż stóp, jest tak samo dobre” – mówi Streicher. „To nie musi być erotyczne, ale seks i masturbacja są na pewno dobrymi sposobami na obniżenie poziomu stresu.”

 

 

dlaczego się masturbować5. Masturbacja pomaga w akceptacji własnego ciała.

Diety, ćwiczenia, narzekanie przed lustrem. Często zachowujemy się jak najwięksi wrogowie własnego ciała. Walczymy z nim, a ono potrzebuje miłości. Twoje ciało powinno być Twoim najlepszym przyjacielem – tylko ono towarzyszy Ci przez całe Twoje życie. Czy to nie wystarczający powód by zacząć je szanować i liczyć się z jego potrzebami? Poznaj swoje pragnienia i pokochaj siebie.

6. Masturbacja poprawia życie seksualne

Dzięki masturbacji poznajesz własne ciało i odkrywasz co sprawia Ci przyjemność. Samopoznanie czyni z Ciebie pewną siebie kochankę, która wskaże partnerowi sprawdzoną drogę do jej orgazmu.


7. Masturbacja pozwala Twojemu ciału podtrzymywać seksualny potencjał nawet gdy nie uprawiasz seksu z partnerem.

„Jeśli rozstałaś się z partnerem, to masturbacja niesie wiele korzyści nie tylko dla ciała – uelastycznianie tkanek, poprawa zdrowia, zwiększenie przepływu krwi - ale i dla mózgu.” – mówi profesor Streicher. „Wiadomo, że seks zaczyna się w głowie… Im więcej uprawiasz seksu, tym więcej go pragniesz bo częściej o nim myślisz. Jeśli ktoś nie jest aktywny seksualnie przez dłuższy czas, to w większości przypadków taka osoba przestaje myśleć o seksie”.

8. Masturbacja pomaga utrzymać libido w stałym związku.

Nie jest prawdą, że masturbacja szkodzi stałym związkom. Wręcz przeciwnie - jak uważa profesor Streicher, im

więcej masz seksu, tym więcej go chcesz. Masturbacja pozwala czuć się komfortowo ze swoim ciałem i otwiera na drugą osobę. "Wiemy, że aktywność autoerotyczna stymuluje odpowiednie obszary mózgu odpowiedzialne za podtrzymanie libido”. Zatem jeśli coś szwankuje i czujesz spadek pożądania, sprawdź czy tych problemów nie uda się przepracować samodzielnie. Oczywiście pomoc specjalisty w pewnych sytuacjach może być nieodzowna i wtedy kieruj się do seksuologa (nie pytaj nas o couching i co o nim myślimy).

9. Masturbacja pozwala otworzyć się na nowe rodzaje przyjemności.

Świadomość ciała i jego akceptacja to istotny element udanego życia seksualnego. Masturbacja pozwala odkryć swoje pragnienia i otworzyć się na nowe rodzaje przyjemności. Jest wiele gadżetów, które potrafią przyprawić kobietę o rozkoszny zawrót głowy i dać jej wielokrotne orgazmy. Wibrujące cacuszka już od ponad 100 lat „wyręczają” kobiety.

10. Masturbacja pozwala osiągać wielokrotne orgazmy.

Poznanie swojego ciała i zrozumienie własnych pragnień ułatwia osiąganie ekstazy. My, Drogie Panie, mamy cudowny dar osiągania wielokrotnych orgazmów. I nie ma łatwiejszej drogi do wielokrotnego szczytowania niż masturbacja. To Ty decydujesz, po którym orgazmie chcesz zakończyć miłosną sesję, a gdy masz do dyspozycji dobry, cichy wibrator to orgazmy mogą się zbić w jeden gigantyczny długi szczyt wszystkich szczytów.

11. Masturbacja to idealny sposób na rozładowanie napięcia seksualnego.

Temu nie da się zaprzeczyć. Masturbacja zaspokaja libido. Koniec. Kropka.


12. Masturbacja nie ma żadnych wad.


Masturbacja nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków. "Nic złego nie może się zdarzyć, gdy to robisz – nie zarazisz się niczym, nie zajdziesz w ciążę, nie rozchorujesz się. To najlepszy sposób by poczuć się dobrze i nie niesie ze sobą żadnych przykrych konsekwencji” – mówi Streicher.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.3 na 5 na podstawie 136 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij