Obserwuj nas

Czy marchewka z wyprofilowaną żołędzią to nadal zwykła marchewka czy już przedmiot erotyczny?


Dildomaker to kolejny projekt Francesco Morackiniego z serii „Narzędzia”. Tym razem artysta poruszając się w obszarze sztuki użytkowej, mierzy się ze znanym hasłem „Sex sales". Przeznaczeniem Dildomaker jest zapewnienie jego użytkownikowi tego, czego w istocie pragnie – przyjemności, co więcej przyjemności seksualnej. Dildomaker jest tylko narzędziem, a nie bezpośrednim źródłem owej przyjemności. Użytkownik ze swoim pragnieniem przeżycia rozkoszy dostaje tylko, a może aż, narzędzie do wykreowania przedmiotu erotycznego. To od posiadacza Dildomaker zależy z czego zrobi swoje dildo. Tu jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Sztuczny penis można zrobić nie tylko z owoców i warzyw o fallicznych kształtach. Pytanie tylko w czym widzimy seks?

Swoboda jaką Morackini pozostawia użytkownikom dildo-temperówki jest w pełni zamierzona. Artysta tym zabiegiem dotyka relacji między nami a wytwarzanymi produktami - konfrontuje nasze oczekiwania z możliwościami przedmiotu oraz naszą satysfakcję z ograniczeniami urządzenia.
Kształt Dildomakera zainspirowany jest kultową temperówką słynnego francuskiego projektanta Raymonda Loewy, który jako jeden z pierwszych wprowadził zmysłowe linie w produktach codziennego użytku. Loewy był inicjatorem rewolucyjnego stylu projektowania zwanego streamline (opływowy), wykorzystywał obłe linie i aerodynamiczne kształty. Takie traktowanie bryły w latach 30. XX w. było nowością. Tak ze świata rzemiosła i funkcjonalności weszliśmy w świat pożądania i uwodzenia. Nastała nowa era projektantów. Od tego momentu dobry produkt to nie tylko obiekt wysokiej jakości, wydajny produkt, rzecz w dobrej cenie, lecz także przedmiot cechujący się pięknem. Dobry produkt musi budzić emocje. Sam projekt ma komunikować się z klientem, stawać się pożądanym, obiecywać komfort.
A Ty czego pożądasz i z czego zrobiłabyś/zrobiłbyś dildo? Dildomaker daje Ci wiele możliwości. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Dildomaker jest łatwy w użyciu. Stwórz własne dildo tak jak temperujesz ołówki.

Sztuczne penisy spod Dildomakera:

 

źródło: morackini.com

 

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

# rusznikarz 6 lat temu
Parówkowa po dildomakerze - numer 1! Wygląda dostojnie a zarazem cholernie wyzywająco
# wolny myśliciel 6 lat temu
Oj wyzywająco, a na moje oko to i całkiem koszernie. Czuję, że kancelaria premiera złoży pokaźne zamówienia na dildomakery
# Mshen 6 lat temu
ch...jowo temperuje. jednym slowem...
# grochowa 4 lat temu
Temperowka moze sluzyc jako tester na idealny ksztalt zoledzi - wszystko "ponad" norme zostanie wyrownane
# As Azbestu 4 lat temu
nie włożył bym do tej temperówki mojego bo... bo nie mam ołówka
# deadpool 4 lat temu
ja bym wsadził,kręcił, kręcił, a i tak fiut zostałby fiutem