wagina logo

Katarzyna Szeszycka

Katarzyna Szeszycka i jej miejskie pejzaże

Dziewczyna z sielskim zapleczem i jej "wielkomiejskie" kadry. Katarzyna Szeszycka wychowała się na odludziu w bliskiej morzu miejscowości Rokity - ukrytej w połowie drogi między Szczecinem a Świnoujściem. Jej matka - z wykształcenia leśnik, wybrała tę okolicę z sentymentu do lat dzieciństwa. Ojciec Katarzyny był nadleśniczym urzędującym w wiekowym poniemieckim dworku. Ta leśna głusza dała szansę artystce na kontakt ze sztuką.

W pobliskim Buku, od lat odbywały się plenery malarsko-rzeźbiarkie. Właśnie na te plenery, w odwiedziny do artystów ojciec zabierał małą Kasię.
Gdy dorosła pomieszkiwała w większych miastach, ale po urodzeniu córki wróciła do "sielskiego" życia, gdyż nie wyobrażała sobie innego dzieciństwa dla niej niż to spędzone w bliskim kontakcie z naturą.
Całe życie Szeczyckiej to malarstwo i 6-letnia córka Łucja, która nierozerwalnie kojarzy się ze sztuką swej matki. Łucja jest często portretowana (np. obraz "Trampolina") i uwieczniana przez matkę na filmach ("Mami"). Katarzyna od lat nie rozstaje się ze swoim aparatem fotograficznym, który pozwala uchwycić jej kadry ze zwykłego życia, które najbardziej interesuje artystkę. W poszukiwaniu inspiracji malarka podróżuje po Polsce w ślad za ważnymi dla niej wydarzeniami i imprezami. Ze swych zdjęć artystka wybiera te, które stają się dla niej pretekstem do malowania. W ten sposób powstają uchwycone ulotne chwile. Narracyjne, o kontrastowych kolorach prace Szeszyckiej są dynamiczne i zwykle pozbawione dalszego planu. Niekiedy tło stanowi sceneria miejska, ale nigdy bliska artystce przyroda. Inspirowane zdjęciami obrazy w swym charakterze bliskie są impresjonizmowi. Malarka pomysłów szuka w swym otoczeniu i nie śledzi trendów w sztuce. Od zawsze jest pełna podziwu dla talentu Witkacego, a ostatnio fascynuje ją stylistyka komiksów.

Image


Jej płótna choć napiętnowane dynamizmem fotografii, charakteryzują się ogromnym minimalizmem. Artystka w prosty i czytelny sposób dociera do sedna, bez zbędnego przerostu formy.


Pytana o inspirację, mówi - Poszukuję równowagi, zgody z samą sobą. Każdy powinien w życiu wydeptać własne ścieżki.

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 185 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij