wagina logo

Erotyka według Polek

 • Napisane przez  Natalia Silska
 • Posted on:  wtorek, 20 lipiec 2010 | Dodaj komentarz

W czerwcu 2010 do księgarń trafia przygotowana przez wydawnictwo Replika pokonkursowa antologia kobiecych opowiadań erotycznych,
pt. „Rozkoszne”.

 rozkoszneWszystkie opowiadania to dzieła autorek, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo. Nagrodą w konkursie był debiut na łamach książki - publikacja utworu w zbiorowej antologii.
Opowiadania to przede wszystkim bardzo kobiece, ale i bardzo różnorodne postrzeganie erotyki. Każde opowiadanie to odrębna, kobieca przestrzeń i inna perspektywa spojrzenia na tę intymną sferę życia.
Czego pragną kobiety?
Erotyka z perspektywy kobiecej to zarówno afirmacja cielesności, jak i duchowe uniesienia w trakcie erotycznego aktu. Kobiety z opowiadań to kobiety poszukujące. Szukają przyjemności, inspiracji, bliskości, idealnego kochanka. Nawet jeśli wspólna noc miałaby być tą pierwszą i ostatnią, kobiety godzą się na to, bo pragną nowych doświadczeń. W całej książce przewijają się różne fantazje erotyczne współczesnych Polek, fantazje kochanek, partnerek i żon. Jest miłość i jest zdrada. Jest seks z nieznajomym, przypadkowo spotkanym mężczyzną, romans z kolegą z pracy, z szefem, z najlepszym przyjacielem, z własnym pacjentem, z tajemniczym „mężczyzną ze skrzypcami”, z mężczyzną poznanym przez Internet.


Między rzeczywistością a fantazją

W nagrodzonych opowiadaniach kobiety-narratorki fantazjują o najlepszym kochanku na świecie, o trójkącie erotycznym, młodszym od siebie mężczyźnie, niezaznanej jeszcze nigdy prawdziwej przyjemności.
Kobiety przedstawione w antologii to zarówno osoby szukające ciepła i  bliskości, jak i pragnące odwetu, skrzywdzone kiedyś kochanki planujące dziś zemstę na przypadkowo spotkanym mężczyźnie. Są to kobiety odważne i lękliwe, silne i słabe, kobiety wychodzące z inicjatywą i kobiety uległe. Opowiadanie lesbijskie umieszczone w antologii zwalcza stereotypy w myśleniu o tej tematyce wyłącznie w kategoriach mężczyzna-kobieta.

Seks po polsku

Język, którym współczesne Polki opisują akt seksualny jest bardzo różnorodny. Często zwyczajny, prosty, innym razem wyrafinowany, na granicy poezji. To dowód na to, że wyobraźnia erotyczna kobiet nie zna granic. Każda z autorek posługuje się własnym stylem, własnym kodem intymnej sfery życia. 
Antologia opowiadań erotycznych przygotowana przez Replikę to interesujące, nieszablonowe portrety współczesnych kobiet. Są to portrety kobiet silnych i słabych, dobrych i złych, młodych i dojrzałych. Jedne są kobietami sukcesu, inne walczą ze swoimi lękami, słabościami lub brutalną prozą życia. Ta ciekawa propozycja wydawnicza pozwala nam bliżej przyjrzeć się, jak wygląda życie erotyczne współczesnej Polki. Jest to propozycja zmysłowa i uwodzicielska. 

wydawnictwo replika

 

 

Książka ukazała się w czerwcu 2010r.
Autorka tekstu: Natalia Silska

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 150 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij