wagina logo

Cudowni chłopcy (Wonder Boys)

  • Napisane przez  mrymru
  • Posted on:  czwartek, 07 styczeń 2010 | Komentarzy (3)

Zgodnie z moim zwyczajem powrotu do dobrych filmów, znów przybliżę obraz, który miał premierę kilka lat temu(ok. 10 lat temu). Film godny polecenia z wielu względów i dla wielu powodów jego recenzja musi z powściągliwością zarysować fabułę.



cudowni chłopcyFilm „Cudowni chłopcy” to komedia obyczajowa. Gatunek kina, który w ostatnich  latach zaczął kojarzyć się z tępym humorem, mogącym rozbawić jedynie co głupsze osobniki gimnazjalnej gawiedzi. Radzę przed seansem wyzbyć się uprzedzeń. Film jak na komedię przystało, nie jest kinem ambitnym, ale należy do mistrzowskich w swym gatunku. Bawi w inteligentny sposób i w odróżnieniu od wielu hollywoodzkich produkcji, nie jest prymitywnie dosłowny, a do tego wszystkiego skłania do refleksji.
Bohaterem filmu jest pisarz i wykładowca literatury – Grady Tripp (Michael Douglas), autor jednej wielkiej książki, przeżywający od kilku lat kryzys twórczy. Choć to ostatnie nie jest takie pewne, bo gdyby takie było, to byłby to najpłodniejszy kryzys twórczy w dziejach powieściopisarstwa. Grady pisze wielostronicową powieść, której końca nie widać. Pisze, bo nie może przestać. Jak twierdzi jego student – James Leer (Tobey Maguire), profesor Tripp inspiruje innych, lecz nie siebie, a jego serce bije z przyzwyczajenia.
Akcja filmu przedstawia kilka dni z życia pana Trippa. Dni, owocujących w dziwne wydarzenia… a całemu zamieszaniu winny jest ów przenikliwy i nieco dziwaczny student James Leer, do którego na swe nieszczęście wyciąga pomocną dłoń profesor Tripp. Od teraz porzucony przez żonę belfer, borykający się z dramatami twórczymi i osobistymi, wciągnięty zostaje w przedziwny splot wydarzeń. W całej tej zakręconej historii naraża się swemu przełożonemu – dziekanowi uczelni i porusza się na krawędzi prawa. Gdzieś w tle od kul ginie ślepy pies, a po ulicach krąży kelnerka w ubraniu, należącym do Marilyn Monroe. Postaci drugoplanowe tej historii są również bardzo barwne: romantyczny transwestyta, inteligentna studentka w czerwonych kowbojkach (Katie Holmes), biseksualny, rozerotyzowany wydawca książek (Robert Downey Jr.), intrygująca żona dziekana uczelni (Frances McDormand), czy liczący na obciąg literacki autor bestsellerów (Rip Torn). Jeżeli sam pomysł scenariusza nie wydał Wam się ciekawy, to może możliwość podziwiania aktorów z trafnie dobranej obsady zachęci Was do obejrzenia „Cudownych chłopców”.
Wracając do akcji, wydarzenia tych kliku dni sieją spustoszenie w spokojnym życiu profesora Trippa. Jak się okazuje, odejście żony będzie jedną z wielu jego strat. Grady znajdzie się w przełomowym momencie życia, w który będzie musiał przewartościować różne aspekty swojej egzystencji i zmienić jej priorytety. Brzmi groźnie? Podobno każda zmiana na lepsze budzi niepokój. Taką cenę ma przebudzenie. Jeśli i Wy śnicie swój natarczywie powracający sen, otwórzcie oczy. Na to nigdy nie jest za późno.


Szczegóły:
Cudowni chłopcy (Wonder Boys) (2000 r.), reżyseria: Curtis Hanson, scenariusz: Steve Kloves

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 294 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 15 lat temu
Świetny film. Ja jestem amatorem kiepskich filmów, więc wspomnianą produkcją zainteresowała mnie moja dziewczyna (z drugiej strony nie było to takie trudne bo Michael Douglas to jeden z moich ulubionych aktorów :love: ).
@Mrymru słusznie zauważyła w swojej recenzji, że film zmusza do refleksji.
0
mrymru
# mrymru 15 lat temu
jak widać, nie tylko filmy skłaniają do refleksji... W przypadku mężczyzny to kobieta może być bodźcem stymulującym szare komórki ;P
0
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 15 lat temu
Tak to już jest, że kobieta stymuluje... nie tylko szare komórki ;-). Prawda jest taka, że mężczyźni ze swej natury (poza nielicznymi wyjątkami) uwielbiają filmy banalne. Musi być szybko, ostro i najlepiej krwawo. Przecież jesteśmy nieustraszonymi wojownikami, zatem filmy o wojownikach pozwalają nam podnosić nam nasze "wojownicze" zdolności (czyt. siedzenie przed telewizorem i walka pilotem przyp. red).
Gdyby nie kobiety większość z nas (mężczyzn) nigdy nie sięgnęłaby po filmy ambitniejsze. To kobiety otwierają nam oczy na rzeczy subtelniejsze i wartościowe.
-1
  • Seks i antykoncepcja
    Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
    3
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    Anatomia i fizjologia kobiety
    30
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij