wagina logo

dildo 21 gramów - seks pamiątka z prochami ukochanego

21 gramów: dildo z prochami ukochanego

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  środa, 29 kwiecień 2015 | Komentarzy (4)

Dildo z prochami partnera trąci z lekka nekrofilią, bo seks i śmierć to kontrowersyjny duet.  Holenderski artysta, Mark Sturkenboom, w swoim najnowszym projekcie „21 gramów” bardzo mocno spaja ze sobą seksualność i śmierć. Czy ten zabieg to tylko prowokacja, czy też próba spojrzenia na śmierć i żałobę w nieco niekonwencjonalny sposób, a może coś więcej?Dildo z prochami partnera jako symbol nieśmiertelnego pożądania.

 


W 1901 roku amerykański lekarz o imieniu Duncan MacDougall ustalił, że ludzka dusza ma masę 21 gramów.  Do tego zaskakującego wniosku doszedł ważąc chorych na gruźlicę tuż przed i po śmierci. Okazało się, że umierając ludzie stawali się lżejsi o 21 gramów. Tę różnicę masy medyk uznał za wagę duszy.


21 gramów.  Dokładnie tyle. Ta symboliczna wartość wagi jest tytułem jednej z ostatnich prac Marka Sturkenbooma. 21 gramów to waga ludzkich prochów, które zamknięte są w szklanym sztucznym penisie.  Dildo zapakowane jest w białą urnę, w której można przechowywać inne pamiątki związane z bliską nam osobą: flakon z dyfuzorem, przeznaczony na perfumy ukochanego, miejsce na pierścionek lub obrączkę, a także… wbudowane głośniczki, z których może sączyć się muzyka, przypominająca zmarłego. Urna jest kompatybilna z iPhonem. Całość zamykana na złoty kluczyk na łańcuszku, który można traktować jak naszyjnik.


Wszystko pięknie zaaranżowane, starannie zaprojektowane, dostosowane do najnowszych technologii. Śmierć w kontekście erotycznym trochę prowokująca, ale też jakże użyteczna, a sama urna praktyczna, estetyczna, nowoczesna, można by powiedzieć – seryjna. Czy nie takich rozwiązań oczekujemy teraz od życia, tzn. śmierci?

urna kompatybilna z iPhonem

Szklane dildo z prochami ukochanego

Urna Marka Sturkenbooma

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.8 na 5 na podstawie 166 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

szybka grażyna
# szybka grażyna 9 lat temu
dodać znaczek nadgryzionego jabłka, a będzie rozchwytywane jak ciepłe bułeczki :D
+1
Kaśka
# Kaśka 9 lat temu
A czy w Polce w ogóle można trzymać urnę z prochami w domu, czy gdzie mi się tam podoba? Wie ktoś?
0
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 9 lat temu
"Polskie prawo stwierdza, że zmarłego można pochować jedynie na cmentarzu, w katakumbach lub w szczególnych wypadkach, gdy zgon nastąpił podczas rejsu - zatopić w morzu". Za samo rozsypanie prochów można dostać 5 tyś grzywny lub 30 dni aresztu.
0
deadpool
# deadpool 9 lat temu
Czyli w Polsce jak zwykle wszytko utrudnione i na opak. Czyli nie można postawić babci albo dziadka u siebie na kominku (dziwna ironia losu)?
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij