wagina logo

„Cyce na ulice” to nazwa happeningu, zorganizowanego przez młode mamy w warszawskim metrze. Chórem powiedziały NIE negatywnym reakcjom i uszczypliwym komentarzom pod adresem kobiet, które karmią piersią w miejscach publicznych.
4.2 na 5 na podstawie 272 głosów
0
W większości krajów Europy i w Stanach powszechnie i pod kontrolą lekarzy stosuje się dwa różne leki poronne po kolei. Tym pierwszym jest najczęściej mifepriston (znany pod nazwą RU-486) na powstrzymanie rozwoju ciąży, drugim zaś mizoprostol na jej wydalenie. Jest to bezpieczna metoda zalecana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Jej skuteczność wynosi 95 proc.
4.1 na 5 na podstawie 91 głosów
13
W Danii trwa wielka akcja odczarowywania kobiecego ciała. W korytarzu Instytutu Goethego w Kopenhadze stanął cipkomat (dun. kussomaten): kabina kryjąca kuchenne krzesło z wyciętym siedziskiem. Między nogami krzesła stoi pudełko z trzema reflektorkami skierowanymi w górę i ukrytym aparatem fotograficznym.
4.7 na 5 na podstawie 78 głosów
15
Kult światła i białego koloru w historii ludzkości ma wyjątkowo długą tradycję. Biel symbolizuje młodość, urodę, odnowę, początek, życie, wiosnę. Do najpotężniejszych celtyckich białych bogiń należy Brigida, odpowiedniczka Berty (Perchty). Bardzo trudno jest oddzielić pogańską Brigidę od jej chrześcijańskiego odpowiednika. Badania wskazują, że święta Brigida, uznawana za fundatorkę opactwa w Kildare w Irlandii jest postacią legendarną, stworzoną tylko na potrzeby zatarcia pogańskich wierzeń.
4.3 na 5 na podstawie 235 głosów
4
Z okazji setnej rocznicy Międzynarodowego Dnia Kobiet powstał spot kampanii Equals (Równi) z udziałem Daniela Craiga. Film stworzony został przez fotografkę i filmowca Sam Taylor Wood. Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda, zgodził się na potrzeby spotu przebrać się w strój kobiety. Symbol męskości i szowinizmu, wrzód na tyłku feminizmu, agent 007 został twarzą kampanii Equals. Daniel Craig nie boi się jednak o wizerunek brutalnego macho. Aktor, jak sam twierdzi, bez oporów zgodził się na promowanie kampanii Equals licząc, że w ten sposób skutecznie wesprze równouprawnienie kobiet i mężczyzn – donosi Daily Telegraph.
4.3 na 5 na podstawie 61 głosów
1

Artykuły z Kobiecość w dziejach chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij