wagina logo

Z wewnętrznego raportu Fundacji Wikimedia, wynika, że w społeczności skupionej wokół Wikipedii mężczyźni stanowią większość. Zaledwie 13% autorów wirtualnej encyklopedii to kobiety. Wikipedia to serwis Web 2.0 , tworzony przez ogromną społeczność użytkowników, z których każdy może dodawać, edytować i uzupełniać fragmenty treści portalu.
4.2 na 5 na podstawie 152 głosów
7
Kobieta w Kościele Katolickim została pozbawiona odpowiedzialności za swoją seksualność. Według duchownych jej ciało było narzędziem w rękach szatana, którym ten posługiwał się na zgubę ludzkości. Teologów i spowiedników przerażała ilość otworów kobiecego ciała. Zakamarki te były siedliskiem złych mocy, a fizjologia kobieca była manifestacją tego, co grzeszne, zwierzęce, szatańskie. Kościół ze szczególną podejrzliwością i odrazą odnosił się do miesiączki, toteż kobiety miesiączkujące i kobiety w połogu spotykały się z największymi restrykcjami kościelnymi.
4.2 na 5 na podstawie 139 głosów
19
Znów jest głośno o prawach polskich kobiet. Znakiem tego wybory już wkrótce. W debatach publicznych gości już tradycyjnie aborcja, antykoncepcja i wychowanie seksualne nazywane przez radykałów deprawacją młodzieży.
5.0 na 5 na podstawie 82 głosów
4
Według organizacji praw człowieka najnowsze indonezyjskie rozporządzenie w sprawie procedury obrzezania dziewczynek jest formą legalizacji klitoridektomii w tym w większości muzułmańskim kraju. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia broni się, że lepiej, aby zabieg wykonywali lekarze niż szamani.
4.8 na 5 na podstawie 62 głosów
0
W Gwatemali w środkach transportu kobiety są obmacywane, zmuszane do czynności seksualnych, a nawet gwałcone. Rząd postanowił wreszcie uporać się z plagą przemocy seksualnej wobec kobiet i od kilku dni po ulicach stolicy Gwatemali jeżdżą specjalne autobusy wyłącznie dla kobiet.
4.2 na 5 na podstawie 196 głosów
2

Artykuły z Kobiecość w dziejach chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij