wagina logo

Hinduska Hijra (czytaj: hidżra), czyli trzecia płeć, to określenie istot pośrednich między kobietą i mężczyzną, biologiczni mężczyźni o mentalności kobiet. Trzecia płeć znana jest w Indiach od XII wieku.
4.9 na 5 na podstawie 172 głosów
0
Baubo - starogrecka, lub nawet przedgrecka bogini frywolnego śmiechu . Obecna wszędzie tam, gdzie kobiety opowiadają sobie śmieszne, pikantne historyjki. Nazywano ją „Przemawiającą spomiędzy nóg” i przedstawiano jako niekoniecznie posiadającą głowę. Baubo miała za to waginę o niezwykłej mocy szeptania do uszu radosnych, cieszących się swobodą seksualną kobiet sprośne dowcipy i opowiastki, od których krew krąży szybciej w żyłach, a z ust wydobywa się nie dający się poskromić chichot. Bogini Baubo o rozgadanej waginie mogła świetnie radzić sobie bez głowy. Jej krągłe piersi zwieńczone były nie sutkami, a oczami.
4.7 na 5 na podstawie 100 głosów
0
Od dawien dawna towarzyszyła mi wewnętrzna, niczym nieuzasadniona wątpliwość. Czy Bóg na pewno jest mężczyzną? Oczywiście zostałam wychowana w chrześcijańskim przekonaniu co do słuszności tej prawdy. Na początku te podejrzenia przerażały mnie samą, wydając się potwornym bluźnierstwem. Jak to Bóg miałby być kobietą??? Wysnuwanie takich hipotez wzbudza w naszej kul-turze jedynie agresywną ironię zmieszaną z bezgranicznym zdziwieniem. Niemniej jednak coś w środku, wewnątrz mnie samej nie do końca zgadzało się z powszechnie akceptowanym wizerunkiem Boga - mężczyzny. Nie miało to związku z faktem, że sama jestem kobietą (co gorsza feministką!) i że ta wersja mi nie pochlebia. Irracjonalnie czułam, że musiało być inaczej. Moje wątpliwości w tej materii skłoniły mnie do poszukiwań, a te w następstwie doprowadziły mnie do lektury Catherine Blackledge pt.: „Wagina. Kobieca seksualność w historii kultury”. Informacje zawarte w tej książce nie-zwykle mocno mnie poruszyły …
4.3 na 5 na podstawie 147 głosów
7
Jakich zabezpieczeń higienicznych używały kobiety podczas menstruacji? Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością przez tysiąclecia stosowały one różnego rodzaju tampony, wkładki, gąbki, trawę i inne materiały. Dopiero przekazy pochodzące z XIX i XX wieku dostarczają wiarygodnych informacji na ten temat. W związku z drugorzędną rolą, jaką przypisywano płci żeńskiej i panującymi stereotypami społeczno-kulturowymi, przez wiele wieków spychano kobiety na margines życia społecznego. O ich względy nie zabiegał również przemysł produkujący środki higieniczne, a sama menstruacja była przez wieki tematem tabu.
4.7 na 5 na podstawie 121 głosów
2
Od czasów prehistorycznych z mniejszym bądź większym natężeniem menstruacja i krew miesięczna budziły lęk . Niezrozumiały wpływ natury na rytm biologiczny kobiety, pełna tajemnic anatomia kobiecego ciała budziły obawy, uprzedzenia, a niekiedy odrazę. Współczesność nie jest zupełnie wyzwolona od piętna minionych lęków.
4.8 na 5 na podstawie 79 głosów
4

Artykuły z Kobiecość w dziejach chronologicznie

  • Anatomia i fizjologia kobiety
    Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    30
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij