wagina logo

W Republice Południowej Afryki wzrasta liczba przypadków "naprawczych" gwałtów na lesbijkach. Przemoc ma - według przestępców - "nauczyć" lesbijki heteroseksualnej orientacji.Wstrząsający raport organizacji praw człowieka NGO ActionAid i South African Human Rights Commission dowodzi, że fala brutalnych napadów na lesbijki przechodzi niezauważona przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości. Prokuratura krajowa wydała nawet oświadczenie, w którym stwierdza: "Mimo że przemoc - zwłaszcza na tle seksualnym - jest powszechna, rząd Republiki Południowej Afryki, nie zalicza walki z nią do swoich priorytetów".
4.6 na 5 na podstawie 142 głosów
2
Aisha, 18 – letnia Afganka została w majestacie prawa  okaleczona przez męża. Kobietę ukarano za ucieczkę z domu, w którym była prześladowana przez rodzinę małżonka. Zdjęcie dziewczyny trafiło na okładkę tygodnika "Time". W magazynie jest więcej drastycznych fotografii kobiet, które z ręki talibów spotkał podobny los. Dołączono je do artykułu o sytuacji w Afganistanie.
4.9 na 5 na podstawie 169 głosów
1
W Syrii studentki zakrywające twarz burką lub nikabem będą objęte zakazem nauki w szkołach wyższych. Jest to trochę zaskakujące, że w kraju na Bliskim Wschodzie wprowadzono ograniczenia dla kobiet ubierających się w tradycyjne dla kultury muzułmańskiej zasłony skrywające głowę.
4.2 na 5 na podstawie 222 głosów
4
Kummernis, znana także jako Wilgefortis, pogańska bogini, która z czasem stała się chrześcijańską świętą, tracąc na swojej sile i gubiąc tożsamość. Niegdyś przedstawiana była jako ukrzyżowana lub rozwieszona między konarami drzew. Jej podobizny często były przerabiane przez chrześcijan na figury ukrzyżowanego Chrystusa. Wciąż jednak ślady jej kultu widoczne są w niemal całej Europie, także w Polsce.
4.3 na 5 na podstawie 147 głosów
4
W przeżywającej zapaść finansową Hiszpanii łechtaczka stała się jednym z głównych tematów debat publicznych. Rozgorzał spór wokół projektu badawczego, który hiszpańskie media nazwały mapą łechtaczki.
4.3 na 5 na podstawie 166 głosów
0

Artykuły z Kobiecość w dziejach chronologicznie

 • Anatomia i fizjologia kobiety
  Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  30
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij