wagina logo

Banksy - koronawirus - 2020
Banksy

Kobiety w czasie pandemii koronawirusa SARS CoV-2

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  poniedziałek, 18 maj 2020 | Dodaj komentarz

Obok kryzysu zdrowotnego pandemia koronawirusa SARS CoV-2 zgotowała nam kilka potężnych wyzwań i uwydatniła stare problemy. W warunkach przymusowej samoizolacji kwitnie przemoc domowa. Paraliż instytucji opiekuńczo-edukacyjnych obciąża dodatkowymi obowiązkami kobiety, które to i bez epidemii parały się nieodpłatną pracą od zarania dziejów. Teraz kobiety pracują więcej w domu, a kryzys finansowy godzi w nie mocniej niż w mężczyzn. Lista problemów kobiet w czasach pandemii jest dłuższa, ale po kolei. 

 

 

PRZEMOC DOMOWA


Pandemia i towarzysząca jej samoizolacja, stwarzają idealne warunki dla przemocy domowej, której zjawisko przybiera na sile zawsze w okresach, gdy członkowie rodziny spędzają ze sobą więcej czasu w domu, tak jak jest to podczas wakacji czy Świąt Bożego Narodzenia. Samoizolacja uwięziła na długie tygodnie ofiary i oprawców w tych samych czterech ścianach. Stres związany z nowymi realiami, a także z potencjalnym zagrożeniem życia i niepewnością jutra dodatkowo nasilają konflikty. Utrata pracy i problemy finansowe to idealne katalizatory agresji w napiętych, przemocowych relacjach.
Numery interwencyjne w wielu krajach świata przeżywały oblężenie od pierwszych dni wprowadzenia obowiązku samoizolacji.
Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała do podjęcia natychmiastowych działań w celu zwalczenia globalnego wzrostu przemocy domowej. „Wzywam wszystkie rządy, które walczą z pandemią by stawiały bezpieczeństwo kobiet na pierwszym miejscu” – napisał na Twitterze sekretarz generalny ONZ António Guterres.


Rządy z trudem radzą sobie z wyzwaniem jakim jest pandemia. Wysiłki służb publicznych skoncentrowane są na wsparciu systemu zdrowia, zapewnieniu środków ochrony i sprzętu medycznego. Restrykcje i obostrzenia wprowadzone w wielu krajach paraliżują działania fundacji i schronisk dla osób potrzebujących bezpiecznego azylu.
Chińska organizacja pozarządowa z siedzibą w Pekinie o nazwie Equality, której celem jest walka z przemocą wobec kobiet, zarejestrowała znaczny wzrost zgłoszeń telefonicznych już z początkiem lutego, kiedy to rząd wprowadził kwarantannę w miastach prowincji Hubei.
W Europie pierwszym krajem, w którym wprowadzono obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, były Włochy. W pierwszych dniach marca Włosi zmuszeni zostali do pozostania w domu i wówczas numery alarmowe doświadczyły zwiększonej liczby zgłoszeń przypadków przemocy domowej. Zdesperowane kobiety, ofiary swoich partnerów, nie mogły liczyć na miejsca w schroniskach, które przestały dawać azyl potrzebującym z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Wówczas rząd wydał władzom lokalnym uprawnienia do zajęcia niedziałających w czasach pandemii hoteli i lokowania w nich ofiar przemocy domowej.
Również w Belgii hotele stały się azylem dla kobiet i dzieci dotkniętych przemocą. Co więcej w hotelu w Brukseli ofiary przemocy nie tylko otrzymały schronienie, ale też pomoc psychoterapeutów.
W Hiszpanii numery alarmowe dla przypadków domowej przemocy zarejestrowały wzrost zgłoszeń o 18% w pierwszych dwóch tygodniach od wprowadzenia restrykcji (mówimy tu o zestawieniu z danymi z takiego samego przedziału czasowego z miesiąca poprzedzającego wybuch epidemii).
We Francji w pierwszych tygodniach wprowadzenia obostrzeń odnotowano 30% wzrost przypadków przemocy domowej.


Warto pamiętać, że przemoc, obok użycia siły fizycznej i agresji słownej, to także ograniczenie wolności drugiej osoby, które


Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
5.0 na 5 na podstawie 1 głosu

Komentarze są obecnie wyłączone

 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij