wagina logo

Wikipedia i kobiety na gwałt potrzebne

  • Napisane przez  Paweł Rychlewski
  • Posted on:  środa, 14 wrzesień 2011 | Komentarzy (7)

wikipedia i kobietyZ wewnętrznego raportu Fundacji Wikimedia, wynika, że w społeczności skupionej wokół Wikipedii mężczyźni stanowią większość. Zaledwie 13% autorów wirtualnej encyklopedii to kobiety.
Wikipedia to serwis Web 2.0 , tworzony przez ogromną społeczność użytkowników, z których każdy może dodawać, edytować i uzupełniać fragmenty treści portalu.


Czy Wikipedia dyskryminuje kobiety?
Raport opublikowany przez The Times przygotowali naukowcy z Uniwersytetu w Minnesocie. W analizach wykorzystano dane z ostatnich 6 lat na temat 110 tys. użytkowników Wikipedii, którzy określili swoją płeć. Z raportu wynika, iż w 2009 roku tylko 16% nowych redaktorów Wikipedii stanowiły kobiety. Co więcej ilość zmian treści Wikipedii wprowadzonych przez kobiety w 2009 roku stanowiła 9% ogółu modyfikacji. Niski udział i mała aktywność kobiet w społeczności wirtualnej encyklopedii nie jest spowodowana biernością płci pięknej. Treści zgłaszane przez kobiety częściej są odrzucane, lub oznaczane jako wpisy „amatorskie”. Ponadto w przypadku kobiet odnotowano częstsze przypadki blokowania możliwości wprowadzania modyfikacji treści. Zauważono także, że panie chętniej edytują tematy kontrowersyjne.


Wikipedia przyjazna kobietom
Problem niskiego udziału kobiet w społeczności Wikipedii został zauważony nie tylko przez naukowców.  Dyrektor wykonawczy Wikimedii, Sue Gardner oznajmiła, że zostaną podjęte działania, w wyniku których do 2015 roku kobiety będą stanowić 25% autorów Wikipedii.
Dla kontrastu, warto zestawić dane demograficzne Wikipedii z innymi projektami społecznościowymi, takimi jak: Facebook czy Twitter, gdzie udział kobiet i mężczyzn jest porównywalny. Na ich tle Wikipedia zdaje się być społecznością mało przyjazną kobietom.

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.2 na 5 na podstawie 152 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

100% samca
# 100% samca 13 lat temu
może kobiece wpisy są niższej jakości? ;-)Buractwo. Ciekawe jak ta sprawa wygląda w różnych krajach.
Czy polscy wikipedyści dyskryminują kobiety zgodnie z ogólnymi danymi statystycznymi? To, że nasza polska wikipedia to pełen błędów gniot, to już wiem, ale czy ci ignoranci to męscy szowiniści?
Jak wygląda statystyczny polski wikipedysta? Wie ktoś?
-2
win
# win 13 lat temu
Swego czasu widziałem program o wikipedii, pokazywali tam polskiego guru wikipedii. Koleś, po prostu siedzi i przepisuje drukowane encyklopedie... Guru przepisujące cudze teksty? Opracowywanie hasła polegające na przepisywaniu opracowań innych osób - jakaś pomyłka :sad:.
-2
100% samca
# 100% samca 13 lat temu
i pewnie jeszcze zasadzał babole. Ale czy ten koleś miał siatkowy podkoszulek?
0
win
# win 13 lat temu
tak, a dodatkowo cały był upieprzony musztardą
0
lily
# lily 13 lat temu
wiele serwisów posiada "beton partyjny", który wie wszystko najlepiej a nowe osoby są traktowane jak intruzi.
-2
Jorge
# Jorge 13 lat temu
Jak czytam fora, to najczęściej o wiki piszę się mniej więcej tak: "Wszystko to wina tego lewactwa na Wikipedii"
-2
zyrafka
# zyrafka 13 lat temu
pewnie jest tak dlatego, że otwarci mężczyźni wolą zajmować się czymś innym niż przepisywaniem encyklopedii np. zwykłą rozmową z kobietą :-)
0
  • Seks i antykoncepcja
    Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
    3
  • 1
  • / 1
  • Kultura przez duże "K"
    Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
    6
  • 1
  • / 1
  • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
    Anatomia i fizjologia kobiety
    30
  • 1
  • 1
  • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij