Obserwuj nas


Do ponad 3-metrowej waginy prowadzi ł 50-metrowy szlak usłany również ulotkami agencji towarzyskich. Autorkami instalacji są Sasha Kurbatov i Vanane Borian.
“To nie jest pierwsza nasza praca na ten temat” – mówi Kurbatov. “Pół roku temu, zaprojektowałyśmy wizytówkę, która nawiązuje stylistycznie do ulotki agencji towarzyskiej, lecz slogan na niej widniejący mówi: „Masturbuj się cicho i w samotności”. Rozdałyśmy te wizytówki w mieście. Wciąż mamy do czynienia z tym tematem.”


Ulotki agencji towarzyskich są umieszczane w strategicznych miejscach miast, na chodnikach niby upuszczone przez przypadek, za wycieraczkami zaparkowanych samochodów. Policja od lat nie potrafi uporać się z prostytucją w Izraelu, ani z niedozwolonymi reklamami usług erotycznych.
“Inspiracją była przestrzeń miejska. Fragmenty kobiecych ciał leżące na ziemi i ludzie stąpający po nich. Oni je widzą, ale one nie przedstawiają dla nich wartości. Kobieta traci wartość i staje się obiektem, nawet niekompletnym obiektem.” – mówi o projekcie Borian.
Artystki  przez rok zbierały ulotki agencji towarzyskich, które wykorzystały później do stworzenia instalacji.

Komentarze są obecnie wyłączone