wagina logo

Vagina dentata - waginalny zgryz

 • Napisane przez  Małgorzata Rychlewska
 • Posted on:  środa, 14 lipiec 2010 | Komentarzy (13)

Vagina dentata  to seksualny mit o uzębionej waginie, pożerającej penisa. Uosabia on lęk przed kobiecą seksualnością i często mylony jest z freudowskim kompleksem kastracyjnym. Gdy jednak zderzamy mit o vaginie dentata z  popularnością seksu oralnego, rozlega się zgrzyt. Choć mężczyźni nie poszukują szczerbatych partnerek do „orala”, to wystraszona podświadomość wpycha ząbki w damskie krocze.vagina dentataStrefy oralne z grubsza mamy oswojone. Vagina dentata to uosobienie lęku przed nieznanym. Od dawna waginie przypisywano nadprzyrodzone, niemal szatańskie moce. Wagina jako diabelski kociołek, tajemna, mroczna otchłań. Jak pisał łaciński teolog Tertulian, „kobieta jest sługą szatana, a jej genitalia to rozwarte wrota do piekieł”. Nie brak podań o cipkach-kanibalach, czy damskich kroczach obdarzonych psimi głowami. Bogini Baubo z rozgadaną pochwą, szepczącą sprośne historie, albo pramatka z uzębioną waginą, która w starciu z herosem traci waginalny oręż, by ulec mężczyźnie i spłodzić z nim dzieci.

Skąd ta drapieżność waginy?
Seks często kojarzony jest z jedzeniem. „Mógłbym cię zjeść” mawiamy do osób, na które mamy ochotę. Greckie słowo sema, czyli sperma, dosłownie oznacza „nasienie”, ale też i „jedzenie”. Sama wagina w wielu językach ma konotacje z otworem gębowym, właśnie z gębą, rozwydrzoną, krwiożerczą mordą, bo nie ustami. W pewnych regionach Bawarii waginę określa się wulgarnie mianem „fotze”, czyli po prostu „morda”. Według członków brazylijskiego plemienia Mundurucu wagina to inaczej „paszcza krokodyla”, a w nomenklaturze amazońskiego plemienia Yanomami słowo określające jedzenie jest synonimem seksu.

U pewnych plemion afrykańskich, mit o najeżonej zębami waginie, uzasadnia okaleczanie kobiet poprzez ich obrzezanie. W obrzędzie tym łechtaczka symbolizuje ząb, a jej wycięcie (klitoridektomia) jest konieczne, by uczynić kobietę gotową do zamążpójścia.

Mit o vagina dentata jest inspiracją artystów. Swoją pracę poświęcił jej m.in. kontrowersyjny, kochający miks sacrum i profanum Andres Serrano.

Vagina dentata zagościła także na ekranach kin za sprawą reżysera Mitchella Lichtensteina i jego filmu „Teeth” (Zęby) z 2007 r.
Od niedawna uzębiona wagina nie tylko jest wytworem wyobraźni, czy artystyczną kreacją, a rzeczywistością z krwi i kości. „Koszmar” najeżonej zębami waginy został wcielony w życie za sprawą antygwałtowego kondomu Rape-aXe . Uzbrojoną prezerwatywę, zaprojektowaną przez doktor Sonette Ehlers, aplikuje się jak tampon. Jest ona całkowicie bezpieczna dla kobiety, natomiast bezlitosna dla potencjalnego gwałciciela. Wnętrze antygwałtowej prezerwatywy najeżone jest wieloma haczykami, które wbijają się w penis napastnika. Poszkodowany gwałciciel może tylko liczyć na pomoc lekarską, gdyż samodzielne usunięcie prezerwatywy nie jest możliwe.

Miejcie się na baczności mężczyźni, bo wasze lęki zakończyły ząbkowanie.

 

vagina dentata - Andres Serrano

 The Interpretation of Dreams (Vagina Dentata - Vagina with teeth), 2001


Uzębiona wagina stała się również tematem pracy Agaty Dudek:

vagina dentata - Agata Dudek

 

 

Wagina jak łyk wina. Rozkoszuj się nią ze znajomymi ekstatycznie, orgiastycznie.
4.5 na 5 na podstawie 239 głosów

Komentarze są obecnie wyłączone

Komentarze   

pan Tofel
# pan Tofel 14 lat temu
Wolałbym nie trafić na kobietę jak na pierwszej fotce ;-)Amputacja interesu murowana :D
+1
lunka
# lunka 14 lat temu
drapieżna, plująca krwią wagina :) Faceci częściej się boją nie ewentualnych ząbków, a krwi. Miesiączka potrafi być prawdziwym postrachem faceta. Znałam takiego, który nie chciał uprawiać seksu ze swoją kobietą podczas okresu. Dziwne. Na szczęście koleżanka go rzuciła. Jak można być z kimś, kto się nas brzydzi lub boi? :sigh:
+3
indianiec
# indianiec 14 lat temu
@lunka, ja się nie boję. Robię to każdego dnia miesiąca z moją Przesłodką

@panTofel, Ty chyba miałeś na myśli drugą fotkę, a nie tego miłego futrzaka z pierwszej? :P
0
Kasia
# Kasia 14 lat temu
niektórym to by się przydało żeby takie ząbeczki przegryzły małego - skutek byłby lepszy niż antygwałtowy kondom wspomniany gdzieś na swtronie...
+2
rychol
# rychol 14 lat temu
@koteczku, czy Ty aby za mocno nie przeżywasz tematu okaleczeń genitaliów?
Tak w temacie, to uwielbiam seks z kobietami o mocnych mięśniach krocza. Miałem taką dziewczynę, która potrafiła mnie nieziemsko mocno ściskać. Oboje mieliśmy z tego frajdę. Raz ją poprosiłem, żeby zrobiła to z całej siły i uff... więcej o to nie błagałem :DTo była moja Vagina Dentata. Nie bałem się jej, chodź wiedziałem, że potrafi ze swojej cipki zrobić niezłe imadło na fiuta.
+1
wolny myśliciel
# wolny myśliciel 14 lat temu
@rychol dobrze wiem o czym mowa 8). Takie imadło do dar niebios, trzeba tylko gwoździa hartować co by w uścisku się nie wygiął.
+3
Andrzejowski
# Andrzejowski 14 lat temu
Mmmmm, ja to bym takie zęby w cipie z chęcią umył moją szczotą :)

P.S. A jak takie zęby rozbolą to idzie się do dentysty czy ginekologa?
-3
bob
# bob 14 lat temu
@Andrzejowski, biedaku idź z tym do lekarza, jeśli masz fiuta najeżonego naroślami. To nie szczota, a kłykciny :lol:
Rubaszny dowcip się Ciebie trzyma, niczym słoma czereśniaka.
+2
mrymru
# mrymru 14 lat temu
wolność słowo ok, ale osobiste jazdy nie będą tolerowane. Czereśniak? Słoma? :o
-3
Andrzejowski
# Andrzejowski 14 lat temu
Ta słoma mnie się tam właśnie trzyma, ale nie koszę tego, bo praktyczne takie coś.
Lepiej żeby słoma się trzymała niż jak co poniektórych "kawały"...
-3
bob
# bob 14 lat temu
busz? co kto lubi, ale mycie zębów bez pasty, to żadne mycie. Wyduś z tuby trochę pasty ;) i uważaj na kąśliwe waginy.
+4
bob
# bob 14 lat temu
@Andrzejowski, przepraszam za swój niewyparzony ryj. Administracjo, obiecuję poprawę :)
0
Andrzejowski
# Andrzejowski 14 lat temu
spoko, nie jestem urażony ;-)
0
 • Seks i antykoncepcja
  Nie pieszczoty, nie wyrafinowana gra wstępna, nie przystojny mężczyzna, a smrodek pewnego grzybka potrafi dać kobiecie orgazm. Ot tak, bez
  3
 • 1
 • / 1
 • Kultura przez duże "K"
  Wystrugać dildo na własny użytek czy zająć się chałupniczą produkcją sztucznych penisów? - Mając w rękach Dildomaker możemy łatwo nadawać różnym
  6
 • 1
 • / 1
 • Czasem traktowana jak odpowiednik penisa, ale nie ma z nim wiele wspólnego, nie pełni funkcji wydalniczych ani wydzielniczych. - Łechtaczka organ
  Anatomia i fizjologia kobiety
  30
 • 1
 • 1
 • / 1

Nasza WAGINA używa sobie na ciasteczkach. Jeśli Ci to nie przeszkadza kliknij